PDA

View Full Version : چگونگی رسم در ویژوال بیسیک 6 با برنامه کورل

s.hematii
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 11:17 صبح
سلام دوستای عزیز من شنیدم با برنامه کورل میشه در ویژوال بیسیک 6 گرافیکی کار کرد یعنی شکل بکشی مثلا در form ویژوال بیسیک میشه بگید چجوری میشه اینکارو کرد.البته من تاحالا با برنامه کورل کار هم نکردم ممنون:افسرده::ناراحت:

M.T.P
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 11:52 صبح
سلام

من تجربه ای در این زمینه ندارم.

اما معمولا برنامه های مختلف بعد از نصب یه سری کتابخانه در رابطه با موضوع برنامه نصب میکنند که در برنامه های دیگه قابل استفاده است.

شما که corel نصب دارید لیست کمپوننت ها و همچنین رفرنس های vb6 تون رو یه نگاه بندازید و اگه همچین آیتمی بود تیک بزنید و تو یه پروژه
با کلاس هاش کار کنید.

اگه حتی چیزی از کلاس هاش دستگیرتون نشد ، عنوان کلاس مربوطه رو تو وب جستجو کنید و به احتمال زیاد چیزی پیدا می کنید.

اینجا رو هم ببینید:
Coreldraw reference in VB6 (http://vbcity.com/forums/t/102249.aspx)

s.hematii
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 14:38 عصر
مرسی دوست عزیز M.T.Pلطف کردید فهمیدم چجوره باید با کورل طرح گرافیکی رو رسم کنیم بعد با از فایل کورل گزینه SAVE باپسوندmbd رو بزنیم بعد از save مثلا تو form بیسیک تو خاصیت picture تصویری که با کورل کشیدی رو میزاری اونوقته که رو فرم ظاهر میشه امتحان کنید خیلی جالبه خیلی راحتتر از فایلهای کتابخونه ایه چون نیاز به کدنویسی ام نداره:لبخند::تشویق::لبخندسا ه::خجالت:

M.T.P
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 15:15 عصر
پسوند mbd ؟
این پسوند واسه فایل های نرم افزار مولتی مدیا بیلدره.

نکنه منظورتون bmp هست؟ :متفکر:

s.hematii
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 20:12 عصر
:خجالت:میدونی چیه دوست عزیز من الان کورل رو روی سیستمم نصب ندارم اتفاقا شک هم داشتم ولی یچی تو همین مایه بود:قهقهه: حالا ایشالا کورل نصب کنی توی file نوار ابزار گزینش هست ببینید متوجه میشید. مرسی از این توجه تون :خجالت: