PDA

View Full Version : سوال: اتصال به اراکل از طریق #C

felfely
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:03 عصر
سلام.

می خواستم از طریق #C به اراکل وصل شوم ولی نمیدونم تو قسمت connection string دقیقا چه چیزهائی رو باید بنویسم. کسی می دونه چه کدی رو باید بنویسم؟

m.bibjan
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:20 عصر
سلام
چرا سرچ نمیکنید؟:متفکر:

http://barnamenevis.org/showthread.php?216548-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D9%84-11-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE

و این

http://www.eshareha.ir/thread294.html

و این
http://www.senatorha.com/thread30841.html

felfely
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:24 عصر
ممنون از اینکه سایت ها رو معرفی کرید.
سرچ کردم و این سایتها رو دیدم ولی مشکل من این جاست که نمی دونم دقیقا تو قسمت datasource، username و password باید چی بنویسم؟

m.bibjan
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:43 عصر
مشکل من این جاست که نمی دونم دقیقا تو قسمت datasource، username و password باید چی بنویسم؟

datasource = تو قسمت Data Source باید نام دیتابیس رو ذکر کنید.

username ، password =
به این دوتا connection string نگاه کنید :

string connString = "Provider=OraOLEDB.Oracle;Data Source=.;User Id=SYSTEM;Password=1234
و
string oracleConnectString =
"Data Source=ORCL;User Id=hr;Password=password;";

به نظر من که یوزر وپسورد دلخواه میتونه باشه.منطقیش هم به نظرم همینه.چون اگه دلخواه نباشه ، بحث امنیتش زیر سوال میره.
بازم شاید من اشتباه کنم.

felfely
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 22:46 عصر
ممنون از راهنمائیتون.
این کار رو انجام دادم ولی به ارور زیر برخورد کردم:

ORA-12154: TNS:could not resolve the connect identifier specified

راه حلش چی می تونه باشه؟؟

m.bibjan
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 00:23 صبح
جوابت توی این متن هستش من ابزار ترجمه خوب رو ندارم گوگل هم اعصابش خورده.

ترجمه کنید پیدا مشکل حل میشه.

This usually occurs when your oracle client is not in the PATH of your computer.

Make sure that the PATH environment variable contains both <Oracle client path> and <Oracle client path>\bin.

Also, this can happen if the SID of the database you want to connect to is simply not defined in the tnsnames.ora file under your oracle client installation path. If I recall correctly - it is under <Oracle client path>\network\admin\tnsnames.ora

Edit: The registry should contain an ORACLE entry set under: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ORACLE\
There should be a key named HOME0 with string values: ORACLE_HOME and ID. I assume there are other values required as well - but those two I'm sure of. Check that ORACLE_HOME points correctly to the oracle client location.

اینم منبع
http://stackoverflow.com/questions/6058744/problem-on-using-odp-net

felfely
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 18:47 عصر
ممنونم از راهنمائیتون.
ولی ایندفعه به یه ارور جدید برخوردم:

Could not load file or assembly 'Oracle.DataAccess, Version=1.111.6.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=89b483f429c47342' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

میشه لطف کنید تو حل این ارور هم راهنمائیم کنین؟

ممنون

m.bibjan
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 21:18 عصر
ممنونم از راهنمائیتون.
ولی ایندفعه به یه ارور جدید برخوردم:

Could not load file or assembly 'Oracle.DataAccess, Version=1.111.6.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=89b483f429c47342' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

ممنون

اون مشکل قبلی حل شد؟
ببین نرم افزارت فایل دیتابیسی رو که ساختی میتونه پیدا کنه؟
چون از خود متن ارور معلومه که نمیتونه پیداش کنه و لودش کنه.

البته cpu رو 32Bit تنظیم کن ببین درست میشه؟

felfely
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 10:27 صبح
تو لینک هائی که بالا بهم معرفی کرده بودین یه کد دیگه به جز کدهائی که شما نوشتین پیدا کردمو اونو نوشتم. حالا دیگه ارور

ORA-12154: TNS:could not resolve the connect identifier specified
رو نمیده. اروری که تو پست قبلی نوشتمو میده.

ویندوزم 7 - 32 bit .
چطوری می تونم متوجه بشم که نرم افزارم فایل دیتابیسمو پیدا میکنه یا نه؟

m.bibjan
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 00:22 صبح
ویندوزم 7 - 32 bit .
چطوری می تونم متوجه بشم که نرم افزارم فایل دیتابیسمو پیدا میکنه یا نه؟

منظورم از سی پی یو این بود که نوع debug ویژوال رو بذار روی x86 ربطی به ویندوز 7 - 32 bit نداره.

توی ادرس دهی دقت کنید . همین . چیز پیچیده ای نیست.

ASKaffash
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 07:32 صبح
سلام
من از این ConnectionString استفاده میکردم (به جای My.. شرایط خودتان را قرار دهید)
Provider=OraOLEDB.Oracle.1;Password=MyPass;Persist Security Info=True;User ID=MyID;Data Source="(DESCRIPTION=(CID=GTU_APP)(ADDRESS_LIST=(ADDRESS=( PROTOCOL=TCP)(HOST=MyIP Or MyPcName)(PORT=MyPort)))(CONNECT_DATA=(SID=MyDataB ase)(SERVER=DEDICATED)))"

felfely
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 22:31 عصر
منظورم از سی پی یو این بود که نوع debug ویژوال رو بذار روی x86 ربطی به ویندوز 7 - 32 bit نداره.

توی ادرس دهی دقت کنید . همین . چیز پیچیده ای نیست.

بررسی کردم، دیدم از قبل روی x86 تنظیم شده بود.

felfely
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 22:34 عصر
سلام
من از این ConnectionString استفاده میکردم (به جای My.. شرایط خودتان را قرار دهید)
Provider=OraOLEDB.Oracle.1;Password=MyPass;Persist Security Info=True;User ID=MyID;Data Source="(DESCRIPTION=(CID=GTU_APP)(ADDRESS_LIST=(ADDRESS=( PROTOCOL=TCP)(HOST=MyIP Or MyPcName)(PORT=MyPort)))(CONNECT_DATA=(SID=MyDataB ase)(SERVER=DEDICATED)))"

به جای MyPass، پسوردی رو که هنگام login به دیتابیس (از طریق خودِ اراکل) وارد می کنم رو بنویسم؟

ASKaffash
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 06:54 صبح
سلام
بله در ضمن برای MyPort شماره پورت را حتما دقت کنید

felfely
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 09:15 صبح
سلام
بله در ضمن برای MyPort شماره پورت را حتما دقت کنید

برای password و user id، همون پسورد و usernameای که به دیتابیس (از طریق خودِ اراکل) وصل میشم رو نوشتم، برای Host هم اسم کامپیوترم رو نوشتم،تو قسمت SID اسم دیتابیسم و تو قسمت Port، همون پورتی که تو مشخصات دیتابیسم بود رو نوشتم، ولی باز هم همون دومین ارور رو میده!!!!! :ناراحت: