PDA

View Full Version : سوال: تفاوت jsp با jsf چیست؟؟؟؟؟

santaclaus1989
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:09 عصر
سلام من مبتدی هستم می خواستم بدونم تفاوت jsp با jsf در چیست در ضمن اگر با مفاهیم شی گرا جاوا و دستوراتش آشنا باشم می تونم این دو تا رو یاد بگیرم منظورم اینه که برای یادگیری این دوتا چه پیش نیازهایی لازمه ؟؟؟؟؟ممنون......:متفکر::متفکر: :متفکر:

phoenix87
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 10:27 صبح
jsp مخفف java server page هست که پسوند صفحاتش jsp هست.مخلوطی از کدهای جاوا تگ های html و تگ های مخصوص jsp هست چیزی شبیه php که ترکیبی از Php و html هست اجازه می ده وب سایت های داینامیک بسازید.اما در jsf که مخفف java server face هست از کدهای جاوا خبری نیست بلکه شما با زبانی مثل EL فقط کدهای جاوا رو که پشت صحنه هست صدا می زنی که به شما کمک می کنه در پروژه های بزرگ برنامه شما لایه لایه بشه و لایه jsf فقط مخصوص نمایش اطلاعات به کاربر باشه .پسوند صفحات xhtml هست و ترکیبی از HTML و Css و El هست.چون شما با تکنولوژی جاوا کار می کنید باید شی گرایی بلد باشید.

s-java
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 15:56 عصر
یه نکته رو هم با اجازه من بگم
jsf به خاطر این به وجود اومد که بتونه با واسط گرافیکی وسهولت در ایجاد واسط کاربری زیبا به توسعه دهنده کمک کنه بیشتر جنبه تجاری کار در رقابت با دات نتی ها در نظر گرفته شد والا استفاده از این ابزار باعث کند شدن سرعت اجرای برنامه میشود
برای کسی که میخواد جاوا رو خوب یاد بگیره بهتره از اول سراغ jsf نره چون هر ابزاری که شما بخوایید در این بسته هس بخصوص از نوع ترکیه ایش دی : بدون اینکه از پشت صحنه خبر داشته باشید و این برای کسی که میخواد جاوا کار بشه خیلی بده
اما درمواقعی که نیاز به ارایه جریان کار و نمونه کار به کارفرما یا مشتری هستید این بسته به عنوان یک کمک ابزار presentation به کمک شما میاید