PDA

View Full Version : اتصال دامین های مختلف به هاست

foadabd
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:37 عصر
سلام

در مورد مطلب زیر سئال داشتم:

نحوه و با عملکرد سیستم هایی که داینامیک ساب دامین درست میکنن و به کاربر اجازه اتصال یک دامین به این ساب دامین رو میدن رو توضیح بدین
مثل بلاگفا که به وبلاگ درست میکنی( test.blogfa.com ) و میری توش دامین test.con رو روش نصب میکنی؟

اگه جایی قبلا بحث شده بود لطفا لینک بدید
پیشاپیش ممنون

asonline
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 22:56 عصر
در واقع شما test.com رو روی test.blogfa.com نصب نمی کنی بلکه شما آن را به دی ان اس بلاگفا وصل می کنی و سپس به صورت bridge ارتباطی بین دامین شما و ساب دامین بلاگفا به وجود می آید برای اطلاعات بیشتر می تونی کتاب DNS رو از سایت http://www.yafa.tk که سایت منه دانلود کنی با تشکر

foadabd
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 08:49 صبح
ممنون از جوابتون

ولی منم بیشتر میخام بدونم اینکه چه جوری میشه دامین رو با کد رو سرور اضافه کرد و اینکه چه جوری dns رو ساب دامین redirect میشه!

raziee
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 10:45 صبح
ممنون از جوابتون

ولی منم بیشتر میخام بدونم اینکه چه جوری میشه دامین رو با کد رو سرور اضافه کرد و اینکه چه جوری dns رو ساب دامین redirect میشه!
لینک زیر رو مطالعه کنید.
ایجاد زیر دامنه (Subdomain) به صورت داینامیک توسط برنامه نویسی دات نت (http://arianaltd.com/tabid/90/Articles/10/--Subdomain----.aspx)

foadabd
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 11:26 صبح
ممنون
اما این لینک رو فبلا دیده بودم منظور من مرحله بعد از این(بعد از ایجاد داینامیک ساب دامین) که دامین ها رو به این ساب دامین نسبت بدم !!!

raziee
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 12:25 عصر
ممنون
اما این لینک رو فبلا دیده بودم منظور من مرحله بعد از این(بعد از ایجاد داینامیک ساب دامین) که دامین ها رو به این ساب دامین نسبت بدم !!!

اگه منظورتون از نسبت دادن Domain به Subdomain نمایش اطلاعات مثلا raziee.blogfa.com هست زمانی که raziee.com درخواست داده شده باشه هیچ کار خاصی قرار نیست انجام بدید.
فقط آدرس درخواست شده رو بررسی میکنید و نام Domain رو گرفته و در پایگاه داده جستجو میکنید.
اگر دامنه درخواست شده (مثلا raziee.com) در دیتابیستون موجود بود اطلاعات مربوطه رو نمایش میدید.
کاربر شما میبایست NameSpace های سرور شما رو برای دامنه ی خودش تنظیم کنه.
و به سیستم شما معرفی کنه که این دامنه برای مثلا فلان وبلاگ هست.

foadabd
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 14:44 عصر
فقط آدرس درخواست شده رو بررسی میکنید و نام Domain رو گرفته و در پایگاه داده جستجو میکنید.
اگر دامنه درخواست شده (مثلا raziee.com) در دیتابیستون موجود بود اطلاعات مربوطه رو نمایش میدید.

ممنون
دقیقا منظورم همینه ولی جریان این دیتا بیس رو متوجه نشدم مگه این کار رو سرور نمیکنه سرچ دامین های موجود و اتصال آن به سیستم (وب سایت)
و در ثانی دیتا بیس من وقتی فعال میشه که کاربر دامین سایت مثلا blogfa.com رو صدا بزنه بعد میتونه بقیه چیز ها رو مدیریت کنه

اگه نمونه کدی دارید یا نحوه پیاده سازی جایی موجود هست با هر زبانی(فارسی ، انگلیسی و ...) لطفا لینکشو بزارید.

بازم ممنون

raziee
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 17:29 عصر
ممنون
دقیقا منظورم همینه ولی جریان این دیتا بیس رو متوجه نشدم مگه این کار رو سرور نمیکنه سرچ دامین های موجود و اتصال آن به سیستم (وب سایت)
و در ثانی دیتا بیس من وقتی فعال میشه که کاربر دامین سایت مثلا blogfa.com رو صدا بزنه بعد میتونه بقیه چیز ها رو مدیریت کنه

اگه نمونه کدی دارید یا نحوه پیاده سازی جایی موجود هست با هر زبانی(فارسی ، انگلیسی و ...) لطفا لینکشو بزارید.

بازم ممنون

با درود
Alias شدن دامنه ها به Application شما یک بحث هست و پاسخ دادن به درخواست توسط Application شما یک بحث دیگه.

در مورد نحوه پاسخ به درخواست یک دامنه که جانشین شده برای یک زیر دامنه (توجه داشته باشید که خود این زیر دامنه به صورت مجازی بود و در پایگاه داده ذخیره شده) شما آدرس درخواست شده رو بررسی میکنید و نام دامنه از آدرس درخواستی پیدا کرده و بررسی میکنید که آیا مجاز هست یا خیر.
در صورت مجاز بودن درخواست پاسخ میدید و در غیر این صورت .....

foadabd
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 19:18 عصر
Alias شدن دامنه ها به Application شما یک بحث هست و پاسخ دادن به درخواست توسط Application شما یک بحث دیگه.

ممنون از وقتی که میزارید

مباحث نظری رو میشه با آنالیز سایت هایی مثلblogfa بدست اورد
مسئله من پیاده سازیش هست که میگید بحث داره منم دنبال همین بحث ها هستم

نمونه ای اگه موجود باشه حتی ابتدایی میشه خوند و تحلیلش کرد ولی تا اینجا تا حالا داشتیم صورت مسئله را به صورت های مختلف توضیح میدادیم ولی راه حل عملی نداشتیم و مشکل سر چهار تا if /esle نیست که چک کنم domain )(valide( هست یا نه !!!

منم مثل همه دیدم که کاربر باید dns ست کنه و یا اینکه لیستی از دامین ها موجود هست پس دیتا بیسی هم موجود هست و یا دیدم که مثلا blogfa.com?blogname=ali تبدیل میشه به ali.blogfa.com
اینا رو میشه ظواهر کار، پیاده سازی یه امر دیگه هست

پیشاپیش ممنون

foadabd
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 19:54 عصر
کسی از اساتید نیست اطلاعات جامع تری در اختیار من و بقیه بزاره!!!

پیشاپیش از توجه شما تشکر می کنم