PDA

View Full Version : تاثیر درست نوشتن کدها بر اساس w3c بر پیج رنک

qqq2qqq
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 01:06 صبح
سلام من کدهام رو بر اساس w3c دارم مینویسم و دارم سعی می کنم کدهام رو طوری بنویسم که هیج خطایی w3c ازم نگیره ، خواستم بدونم آیا تاثیری در page rank گوگل داره؟ یا اینکه مزایای دیگه ای هم داره؟

wallfa
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 10:12 صبح
خیلی تاثیرات میتونه داشته باشه ، اول پیج رنک ، دوم روی مرورگر دیگه کمتر خطا داره و خیلی گزینه های دیگه ...

eshpilen
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 10:12 صبح
مهمتر از w3c اینه که کدها Cross-browser باشن.
یعنی همه چیز رو حداقل با IE و FF تست کنید. با مرورگرهای دیگری هم تست کنید که خب طبیعتا بهتره.
البته یک هدف اصلی استانداردهای جهانی مثل W3C هم همینه (مستقل بودن از پلتفرم و محیط).
بنابراین اگر با استانداردها سازگار باشید شانس و راحتی Cross-browser بودن هم خیلی بالا میره.
اما در page rank اطلاعی ندارم. بنظرم اگر تاثیر داشته باشه نباید تاثیر خیلی زیادی داشته باشه. چون بنظرم معقول اینه که page rank بیشتر بر اساس محتوای اصلی باشه تا چیز دیگه و مسائل فنی. هرچند از یک جهت پیروی از استانداردها میتونه به page rank کمک کنه، چون احتمالا جستجو و طبقه بندی و تشخیص معنا و ارتباط محتوا توسط موتورهای جستجو با رعایت استانداردها راحتتر میشه.

qqq2qqq
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 18:09 عصر
با تشکر فراوان
کسی اطلاعات دقیق تری داره؟

hassanzanjani1374
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 18:28 عصر
من کدهام روی دبلیو تری بدون اخطار هست ولی تو اینترنت اکسپلورر بهم میریزه . دلیلش چیه ؟

MMSHFE
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 20:28 عصر
دلیلش اینه که IE استانداردهای خودش رو داره. کلاً همونطور که جناب eshpilen گفتن، بهتره بیشتر روی Cross-Browser بودن تمرکز داشته باشین (کدتون توی همه مرورگرها بطور یکسان کار کنه). اما این به معنای فراموش کردن استانداردها نیست. برای مثال، فرض کنید شما به یک آرایشگاه برای اصلاح موهاتون مراجعه میکنید و کارش خوب نیست. آیا اگه کسی از شما بپرسه پیش کدوم آرایشگاه برم، اون آرایشگاه رو پیشنهاد میکنید؟ طبیعتاً پاسختون منفیه چون با این کار، اعتبار خودتون رو بعنوان یک معرف از دست میدین و دیگه کسی نظر شما رو نمیپرسه. همین موضوع برای موتورهای جستجو هم صادقه و نقش اونها در اینترنت، معرفی سایتهای مختلف هست. طبیعتاً اکثر ما قریب به 90٪ سایتهایی که میشناسیم رو با کمک موتورهای جستجو پیدا کردیم اما میدونید چرا گوگل اینقدر محبوب شده؟ چون علاوه بر محیط ساده خودش، نتایجی هم که ارائه میده واقعاً خوب مرتب شده و نتایج صفحات اول و دوم بهتر و استانداردتر هست. حالا اگه یک موتور جستجو سایتهایی رو توی صفحات اول و دوم جستجو بیاره که استانداردها رو رعایت نکردن، کم کم مشتریهاش به سراغ موتورهای جستجوی دیگه میرن چون سایتهایی که معرفی میکنه، خوب طراحی نشدن و حتی ممکنه بعضی جاها درست کار نکنن. برای همین، موتورهای جستجو به سایتهایی که استانداردهای طراحی رو رعایت کرده باشن رتبه بیشتری میدن چون محبوبیت خودشون رو دوست دارن و میخواین سایتهایی توی صفحات اول و دوم قرار بگیرن که بهتر طراحی شدن و به محتوای مورد جستجو هم نزدیکتر هستند. خود شما چند بار پیش اومده که صفحات سوم به بعد نتایج جستجو رو بررسی کنید؟ مگه غیر از اینه که اگه توی صفحات اول و دوم سایت بدرد بخوری پیدا نکنیم، سراغ صفحات دیگه نمیریم و در عوض به عباراتی که برای جستجو تایپ کردیم شک میکنیم و کلمات جستجو رو عوض میکنیم؟ بنابراین اینجا به وضوح مشاهده میکنید که قرارگرفتن در صفحات اول و دوم جستجو چقدر اهمیت داره. اگه قراره سایت ما دیده بشه (که قطعاً هدف همینه وگرنه Desktop Application مینوشتیم و سراغ وب نمیومدیم)، بهترین راه موتورهای جستجو هستن، البته به شرطی که توی صفحات اول و دوم باشیم. بخاطر همینه که اینقدر SEO اهمیت پیدا کرده و یکی از مهمترین اصول SEO، استاندارد نویسی صفحات وب هست.
موفق باشید.

Unique
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 21:04 عصر
دلیلش اینه که IE استانداردهای خودش رو داره.
IE کلا با استاندارد ها کاری نداره و ساز خودش را میزنه و به همین خاطر محبوبیتش به زیر 20% رسیده و من مطمئن هستم از 10% هم کمتر میشه و امیدوارم روزی از بین بره که واقعا مزخرفه ! مشکل ما کاربران بی اطلاع ایرانی هستند که زحمت تست مرورگر های دیگه را به خودشون نمیدهند و واقعا متاسفم که هنوز IE6 بیشترین استفاده را در میان کاربرای ایرانی داره و طراح بد بخت باید برای استفاده از حتی یک عکس PNG Transparent بیاد و افزونه و کلک بزنه و هزاران دردسر دیگه توی Floating و مفاهیم CSS دیگه

اگه سایت های بزرگ ایرانی کاربران را به استفاده از مرورگر های استاندارد Firefox , Google Chrome تشویق می کردند میتونست کمک زیادی به پیشرفت فنی طراحی و اجرای برنامه های تحت وب بکنه !

eshpilen
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 23:41 عصر
IE6 الان دیگه به تاریخ پیوسته.
چون رسما از دور خارج شده و با پیشرفت و نیازهای امروزی وب تقریبا به بن بست رسیده.
فکر کنم دیگه برنامه نویسها باید ساپورتش نکنن تا کاربران مجبور بشن مرورگرهای جدیدتری رو نصب کنن.
منکه شخصا ساپورت نمیکنم. البته چند سال پیش فرق داشت. ولی الان دیگه واقعا نمیشه یا صرف نمیکنه و همه اون رو کنار گذاشتن. نمیشه که تا 5 سال دیگه هم بخاطر اینکه ویندوز XP اون رو داره ساپورتش کنیم!! میشه؟
یه مرورگر جدید نصب کردن هم که کار شاقی نیست.
ضمنا فکر کنم آمارش حتی در ایران هم خیلی پایینتر آمده باشه. الان دیگه اکثر افراد سیستم عامل یا مرورگرهای نسخه های بالاتری رو نصب کردن.

MMSHFE
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 00:52 صبح
به نظر من کاربری که از IE6 استفاده میکنه، حقشه که سایت رو به شکل درست نبینه و نتونه از همه امکاناتش استفاده کنه. بخدا برنامه نویسها هم آدمن و وقتشون ارزش داره. اینهمه زحمت بکشیم تا سایت برای اون دسته از کسانی که زحمت نصب یک مرورگر مناسب رو به خودشون نمیدن هم به نمایش در بیاد. خوب اگه اینطوری عمل کنیم که هیچوقت تصمیم نمیگیرن مرورگرشون رو ارتقا بدن. ولی وقتی ببینن نمیتونن از اکثر سایتها استفاده کنن، مجبور میشن مرورگر جدید نصب کنن. اینطوری بعد از مدت کوتاهی، زحمت خودمون رو بعنوان برنامه نویس وب کاهش میدیم.