PDA

View Full Version : مبتدی: هدر فایلها

javad_babaey
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 09:04 صبح
سلام ببخشید هدر فایل
include <string.h>
#include <stdlib.h>
#include <stdio.h>

برای چی بکار میروند؟

maktoom
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 10:20 صبح
سلام
در کتب آقای جعفر نژاد می تونید این مطلب را با مثال ببینید. توضیح اشتفاده و دلیلش رو توضیح داده. هچنین در help خود محیط می تویند پیداش کنید.

one hacker alone
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 11:41 صبح
سوال شما برميگرده به اينكه اصلا كلا هدرفايل ها به چه كار ميان حالا اسم ها مهم نيست
كه جوابش رو هم بلدين اينه كه هر هدرفايل كلي توابع تو خودش داره كه شما از هر تابع استفاده ميكنيد بايد هدرفايلش رو به برنامه اضافه كنيد مثلا يه جا كارتون كشيده به مقايسه دو رشته كه بايد از تابع strcmp استفاده كنيد كه اين تابع توي هدرفايل string.h هست
شما اگه با سي كار ميكنيد فقط از هدر فايل stdio.h استفاده كنيد و تا كارتون به اونا نرسيده چيزه ديگه اي رو ننويسيد حتي اگه نميدونين تابع main() چيه اون رو هم ننويسيد ....
تا فلسفه چيزي براتون روشن نشده استفاده نكنيد

رامین مرادی
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 17:31 عصر
پ ن پ خودش بشینه واسه هر کارش یه تابع بنویسه .:لبخند:
چرا استفاده نکنه باید از یه جایی شروع کنه یا نه آره دوست من سعی کن چیزهای جدیدی رو تجربه کنی :بوس:
توضیحات اینجانب:
هدر فایل ها یک سری توابع از پیش نوشته شده هستند که داخل یک فایل به نام هدر ریخته می شن و برای برنامه نویسها کاربرد داره مثلا" در ویندوز api ها در ویندز یک سری توابع هستند که یکبار نوشته می شن و در برنامه های مختلف استفاده می کنن مثلا تو خود ویندوز اگه نیاز باشه که هندل یک پنجره توسط برنامه پیدا بشه تابه اون قبلا" تو خود ای پی آی ها وجود داره و فقط با صدا زدن اون تابع اون رو بدست می آره . خوب از بحث اصلی دور نشیم مثلا" برای گرفتن یک رشته یا مقایسه اون با یک رشته ابتدا نیاز دارید که دو رشته را در آرایه های جداگانه بریزید سپس با یک حلقه اون ها رو از اول بخونی و کرکتر به کرکتر اونو مقایسه کنی ولی در هدر فایل ها این تابع نوشته شده و فقط در یک سطر شما دو رشته رو به اون می دید و برای شما نتیجه رو اعلام می کنه این کار باعث کم شدن حجم کد و فهم بیشتر اون هم برای خودتان هم برای دیگران میشه و هنگام کامپایل برنامه نیازی نیست که اون هدر فایل ها همراه برنامتون باشه بلکه کامپایلر ها هدر های استفاده شده توسط برنامه به اون اتچ میکنن .

انشاالله که توضیحاتم کامل بود اگه سوالی بود در خدمتیم:چشمک:

one hacker alone
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 18:07 عصر
فكر كنم منظور من رو متوجه نشدين
ببينيد من با برخي از برنامه نويس هاي تازه كار آشنا شدم كه وقتي برنامه مينويسن چيزي مثل زير از آب در مياد

#include <iostream.h>
#include <stdlib.h>
#include <conio.h>
#include <string.h>
main()
{
cout<<"hi";
}

اين در حالي هست كه اين مشكل بر ميگرده به اينكه نميدونه قضيه هدرفايل ها چيه و هركدوم كجا كاربرد دارن

من وقتي به يكي بخوام اين زبان رو ياد بدم اولين برنامه اي كه كمكش كنم بنويسه برنامه زير هست

main()
{
cout<<"hi";
}

بعد از مواجه شدن با خطايي مبني بر نشناختن cout ميشينم براش توضيح ميدم كه جريان چيه
حالا اين دوستمون هم بايد به بن بست بخوره تا بدونم چجوري براي مشكلاتش راه حل پيدا كنه و تو برنامه نويسي مهم اينه كه بلد باشي چجوري مشكلات رو حل كني.
80% از برنامه نويس هامون اصلا از خطاهاي كامپايلر سر در نميارن

به نظر من كسي كه بتونه با سيستم راهنمايي MSDN كار كنه مشكلاتش رو ميتونه به سرعت حل كنه

javad_babaey
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 18:44 عصر
خیلی ممنون
خیلی منون که جواب دادید

رامین مرادی
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 19:54 عصر
آره حرف شما هم درسته ولی باید سایر جوانب رو در نظر گرفت من خودم به شخصه تا حالا با وی بی ، سی و... کار کردم ولی تا حالا از هلپ استفاده نکردم. اینم نظر شماست ممنون