PDA

View Full Version : مبتدی: debugging

Leyla2011
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 17:04 عصر
دوستان یه سوال داشتم
هنگام debug برنامه و استفاده از breakpointها در حالیکه برنامه در حالت اجراست ، امکان اضافه کردن یا اصلاح کد را داریم یا برای این کار حتما باید برنامه stopبشه اگه امکانش هست چطوری این کار را انجام بدم

Leyla2011
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 20:11 عصر
کسی واقعا نمیدونه!!!

d_derakhshani
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 21:02 عصر
اگه در مد debug نباشید(با View in Browser برنامه رو تست کنید) می تونید بعد تغییر کد برنامه رو build کنید و از این به بعد تغییرات رو مشاهده کیند. در مد debug هیچ راهی جز stop نیست.

hamid_shrk
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 21:03 عصر
دقت کنید که وقتی کسی سوال به این سادگی رو جواب نمیده معنیش بلد نبودن نیست ، معنیش اینه که خودتون یکبار اینکار رو میتونید تست کنید تا ببینید که میشه اینکار رو کرد ، اما برای چی آخه؟
خوب کد رو stop کنید و تغییر بدید و بعد save کنید و مرورگر رو refresh کنید.

d_derakhshani
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 21:26 عصر
دقت کنید که وقتی کسی سوال به این سادگی رو جواب نمیده معنیش بلد نبودن نیست ، معنیش اینه که خودتون یکبار اینکار رو میتونید تست کنید تا ببینید که میشه اینکار رو کرد ، اما برای چی آخه؟
واقعا گل گفتی. اما چه میشه کرد!!!!

Leyla2011
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 06:35 صبح

شما چرا اینقدر بد برخورد میکنید!!!!

من در asp.net تازه کارم ،اما در برنامه های دیگر میتونستم در mode debug برنامم را تغییر بدم میخواستم ببینم اینجا هم این امکان را داریم یا نه!!تست کردم و دیدم نمیشه این کار را کرد برای همین پرسیدم .

neda555
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 10:11 صبح

من در asp.net تازه کارم ،اما در برنامه های دیگر میتونستم در mode debug برنامم را تغییر بدم میخواستم ببینم اینجا هم این امکان را داریم یا نه!!تست کردم و دیدم نمیشه این کار را کرد برای همین پرسیدم .

اتفاقا بر عکس هر دو کاربر hamid_shrk و d_derakhshani همیشه صبورانه سوالات کاربران مبتدی را پاسخ میدن ، در مورد سوال شمابهتر بود سوالتون را جور دیگه عنوان میکردید چون من هم دقیقا فکر کردم تست نکردید

d_derakhshani
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 10:25 صبح

دوست عزیز و گرامی اگه به فرم هایی مثله StackOverflow سر بزنید سوالاتی که پرسیده میشه در سطح بسیار بالاییه نه اینکه اونا خارجی باشن و سطح شون بالا، نه. بلکه برای اونها جا افتاده اول با خوندن یک کتاب و منابع آموزشی تا حد بسیار خوبی با تکنولوژی آشنا شن بعد شروع به کار می کنن اگه به مشکل خوردن سعی می کنن حلش کنن اگه نشده کتاب و اینترنت و فروم ها رو زیر رو می کنن اگه دیگه هیچ راهی نبود، هیچ منبعی پیدا نشده و کلا همه درها به روی طرف بسته شد میان و در فروم سوال شون رو مطرح می کنن. این یه فرهنگه.
اما متاسفانه در ایران(منظورم اصلا به شما نیست) نمی دونم چرا اکثرا سخت شونه که مطالعه کنن اگر هم کنن سخت شونه که کمی خودشون تلاش کنن تا مشکل رو حل کنن(درسته وقت گیره اما دانش آدم رو بسیار بالا میبره). من تو فروم بارها دیدم فرد بعد پرسیدن سوال و گرفتن جواب میاد و پست میزاره حالا اگه فلان کار رو هم کنم میشه؟در صورتی که اگه روش گفته شده در جواب رو انجام میداد، تست حالت جدید توسط خودش خیلی کمتر از گذاشتن یک پست در سایت طول می کشید.
اصولا فرومها(گذاشتن سوال در فروم) برای یادگیری اولیه نیست بلکه برای رفع مشکل(اونهم مشکلی که جوابش پیدا نشده) بعد از یادگیری هست.