PDA

View Full Version : محدود کردن فیلدهای تاریخ

Hossein Bazyan
دوشنبه 14 آذر 1384, 16:49 عصر
دوستان سلام

من مشکلی در زمینه محدود کردن فیلدهای تاریخ جهت انجام محاسبه و نمایش رکوردها در بانک اطلاعاتی دارم

من میخواهم عمل جستجو در بانک را محدود به یک محدوده تاریخی نمایم دستورات زیر نوشته ام

SQL= “SELECT * FROM TableName WHERE AzDate >= “ & First Date
SQL= SQL & “AND TaDate <= “& Second Date

هنگام محدود کردن رشته ها به شکل فوق مشکلی نداریم اما برای محدود کردن فیلدهای تاریخی نه پیغام خطا صادر میشود و نه فیلدها محدود میشوند یعنی همه فیلدها نمایش داده میشوند .

در فاکس پرو برای انجام عمل محدود سازی فیلدهای تاریخی ، آنها را داخل علامت {} میگذاشتیم آیا در وی بی هم علامت خاصی هست یا نه

من میخواهم در عمل گزارشگیری فقط رکوردهایی نمایش داده شوند که در یک محدوده تاریخی هستند .

لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی نمایند

hadi2345
دوشنبه 14 آذر 1384, 18:06 عصر
با سلام.
دوست عزیز جستجو بین دو تاریخ باید با دقت انجام بشه .... . اگه جستجو کنی این موضوع چندین بار مطرح شده و کد مربوطه هم وجود داره .
موفق باشید .

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 14 آذر 1384, 21:08 عصر
دوست عزیز فکر کنم کدی که نوشتی یک ' (تک کوتیشن) کم داره

Hossein Bazyan
سه شنبه 15 آذر 1384, 13:55 عصر
با سپاس از جواب دوستان

اما آقای احسان از تک کوتیشن برای رشته ها استفاده میکنند و در تاریخ جواب نمیده حتی آنرا امتحان هم نمودم .

در مورد جستجو در سایت من جستجو کردم چیزی نیافتم

hadi2345
سه شنبه 15 آذر 1384, 17:40 عصر
با سلام مجدد .
دوست عزیز برای این کار باید موقع ذخیره کردن فیلد تاریخ ، یک فیلد دیگر هم برای معادل میلادی اون تاریخ در نظر بگیری و اون رو هم ذخیره کنی . موقع جستجو هم اول دو تاریخ ورودی کاربر رو به میلادی تبدیل کن و بین اون دو تاریخ جستجوی مورد نظرت رو انجام بده . البته من خودم از یه روش شبیه این استفاده میکنم و اگه بخوای میتونم کدشو همینجا بذارم ....
موفق باشید .

حامد مصافی
چهارشنبه 16 آذر 1384, 00:03 صبح
پاسخ هادی خان درسته
اگه بخوای تاریخ رو به صورت شمسی ذخیزه کنی باید رشته باشه ( نه تاریخ ) پس بهتره تاریخ میلادی رو هم ذخیره کنی

Hossein Bazyan
چهارشنبه 16 آذر 1384, 16:31 عصر
با سپاس از جواب دوستان

من مشکل ذخیره تاریخ را ندارم چون من تاریخها را میلادی ذخیره میکنم فقط مشکل زدن فیلتر و محدود کردن آنها را دارم .