PDA

View Full Version : C++

linux
چهارشنبه 21 آبان 1382, 09:42 صبح
سلام!
یک سوال از c++.net کارها!
آقا با توجه به اینکه زبان سی پلاس پلاس یه استانداری داره و کلا تحت مالکیت مایکروسافت نیست! مایکروسافت چه تغیراتی روی C++.net داده؟

Anti_Evil
چهارشنبه 21 آبان 1382, 19:43 عصر
سلام،
والا من دقیقا منظورتون رو در مورد استاندارد ++C متوجه نشدم !
ولی اینو مطمئن هستم که C++ .NET انحصارا به microsoft تعلق دارد.
3 تا تغییر بزرگ کرده.
STL library خیلی خیلی خیلی عوض شده، تا حتی که microsoft در مورد کدهای قدیمی نوشته شده با VC++ 6.0 هشدار داده.
یه چیز دیگه هم که مطمئن هستم خودتون میدونید قابلیت استفاده از net framework. در برنامه ها هستش.
اینها تنها تغییرات مهم C++ .NET بود ولی در سایر library ها تغییرات مهمی بوجود آمده.
من از این جهت stl library رو جزو تغییرات اساسی ذکر کردم زیرا برای C++ .NET کارها تقریبا جزو قطعات جدا ناپذیر محسوب میشه :wink:
ATL, MFC هم که خدا !!! :oops:
http://msdn.microsoft.com/msdnnews/2001/sept/vcnet/vcnet.asp

موفق باشید.

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 21 آبان 1382, 21:29 عصر
منظور دوستمون این بود که آیا هسته ی سی پلاس پلاس را مایکروسافت عوض کرده است؟!
خیر! این هسته تحت انحصار استانداردهای آمریکا است و مایکروسافت که هیچی! بقیه هم نمی توانند از زیر بار این استاندارد فرار کنند
مایکروسافت فقط کتابخانه ی جدید اضافه کرده است و نه اینکه دستکاری در زبان....

mohammad javad pishvaei
چهارشنبه 21 آبان 1382, 23:38 عصر
ما یک سی پلاس پلاس ( ++C ) داریم که استاندارد انسی ( ANSI ) دارد ،( برای نمونه رجوع کنید به http://www.gotw.ca/iso )
یک ویژوال سی پلاس پلاس ( ++VC ) داریم که محصول میکروسافت بوده و علاوه بر توابع استاندارد دارای کتابخانه های اضافی است و
یک ویژوال سی پلاس پلاس دات نت ( VC++.NET ) داریم که محصول اخیر میکروسافت است
:oops:

Inprise
شنبه 01 آذر 1382, 17:08 عصر
مایکروسافت فقط کتابخانه ی جدید اضافه کرده است و نه اینکه دستکاری در زبان....

البته این مساله تا حدودی صحت ندارد . با مراجعه به Managed attribute ها ( فقط به عنوان مثال ) خواهید دید که سی پلاس پلاس دات نت اصولا" ارتباط چندانی با سی پلاس پلاس ندارد . این ارتباط همونقدر مفهوم داره که ارتباط بین جاوا ( استاندارد سان که برخی پیاده سازی های استاندارد مثل پیاده سازی بورلند ) و جی شارپ مایکروسافت با هم دارند .

linux
شنبه 01 آذر 1382, 23:47 عصر
ببینید!
مثلا gcc یه کامپایلر سی/سی++ هست وقتی gcc را توی ویندوز اجرا می‌کنید
با اضافه کردن کتابخانه ویندوز می‌تویند برای ویندوز برنامه بنویسید و
با همین gcc هم می‌تونید در لینوکس برنامه بنویسید
سی ++ یه چیز استاندارد هست می‌خوام بدونم vc++.net همون سی ++ هست که کتابخانه هایی به آن اضافه شده! یا اصلا یک زبان جدید هست که فقط syntax آن مانند سی++ هست؟!

Abbas Arizi
یک شنبه 02 آذر 1382, 00:37 صبح
با توجه به صحبتهای جناب Inprise (که برای من خیلی جالب بود) باید به این نتیجه برسیم که مایکروسافت یک زبان برنامه نویسی جدید ساخته.
ولی با این وجود فکر میکنم کارآمدترین ابزار توسعه نرم افزار (حداقل تحت ویندوز) در حال حاضر همین VC++.NET باشه. این طور نیست؟

Inprise
یک شنبه 02 آذر 1382, 15:02 عصر
با این وجود فکر میکنم کارآمدترین ابزار توسعه نرم افزار (حداقل تحت ویندوز) در حال حاضر همین VC++.NET باشه. این طور نیست؟

کارآمدترین ابزار تولید NET. فعلا" ویژوال سی دات نت است البته تا زمانی که اکتان به بازار بیاید :wink:

Abbas Arizi
یک شنبه 02 آذر 1382, 16:07 عصر
آخه VC.NET همه امکانات VC++6.0 رو به علاوه بسیاری امکانات جدید داره و وابستگی به .NET هم نداره و تولید نرم افزارهای غیر دات نتی هم با اون انجام میشه.

Inprise
یک شنبه 02 آذر 1382, 17:33 عصر
کارآمدترین ابزار توسعه نرم افزار (حداقل تحت ویندوز) در حال حاضر همین VC++.NET باشه. این طور نیست؟

مطلب شما صحیحه . ویژوال استودیو سی دات نت بهترین ابزار برای تولید دات نت و "یکی" از بهترین ابزارها برای تولید کاربردهای Win32 است اما فعلا" بهترین ابزار تولید Win32 دلفی است . مطمئنم میدانید که این یک ابزار نظر تعصبی نیست و هر کسی که فکر میکند ممکن است بتواند دلائل علمی و متقنی در کی بحث دوستانه ارائه کند من حاضرم به عنوان یک مثلا" برنامه نویس با سابقهء سی ، بهش ثابت کنم ، فعلا" ، بهترین گزینه برای تولید Win32 دلفی ست و نه چیز دیگه . در همین راستا بحثی در قسمت دلفی موجود است که میتونید به اونجا مراجعه کنید .

موفق باشید

Abbas Arizi
یک شنبه 02 آذر 1382, 17:53 عصر
جدای از بحثهای فنی آیا این رو قبول دارید که بیشترین درصد نرم افزارهای حرفه ای که در حال حاضر در دنیا وجود دارند با استفاده از C و مشتقات اون نوشته شده اند؟

Inprise
یک شنبه 02 آذر 1382, 18:15 عصر
بله . همینطوره .

( این فقط جواب سوال بود . همین :!: )

Abbas Arizi
یک شنبه 02 آذر 1382, 18:36 عصر
خب. دلیلش چیه؟

Inprise
یک شنبه 02 آذر 1382, 18:41 عصر
الف) ملاحظات اقتصادی

ب) نیروی کار و تولید نرم افزار

linux
یک شنبه 02 آذر 1382, 21:19 عصر
http://www.research.att.com/~bs/homepage.html
این آدرس سایت بایرنه استراستروپ خالق سی++ هست!