PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل با فیلد های allow null در متد delete

niloofar21
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 15:18 عصر
سلام دوستان .یه سوال دارم در مورد متد delete.

من یه متد delete در data set مینویسم .یعنی در واقع به طور اتوماتیک نوشته میشه. موقع فراخوانی برای فیلدهایی که اجازه null بودن دارند، مشکل دارم.نمیدونم به جای مواردیکه به شکل زیر هستند چی باید بنویسم ؟
IsNull_fResidential

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون .

niloofar21
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 11:08 صبح
شاید سوالمو درست مطرح نکردم که کسی جوابی نداده .ببینید من فقط میخوام بدونم تو فراخوانی متد delete برای فیلدهاییکه اجازه null بودن دارند و در این متد یه بار خودشون ذکر شدن و یه بار امکان خالی بودنشون ؛ برای خالی بودنشون چی بذارم؟ مثلا خود یه فیلد رو از textbox1.text.trim() میخونه، حالا برای isNullشون رو چی بذارم ؟

hashemi85sep
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 11:44 صبح
سلام دوست عزیز
شما دقیقا میخوای چیکار کنید ؟

neda555
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 12:11 عصر
لطفا کمی بیشتر توضیح بدین
در تابع delete که نوشتید شرطتون برای delete چی هست؟

niloofar21
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 16:05 عصر
مسیله اصلا شرطی که گذاشتم نیست .من سوالم اینه :
ما تو جدول یه سری فیلد داریم که یه سری از اونها اجازه دارن خالی باشن .حالا میخواهیم یه متد Del بنویسیم .این فیلدها در متد del ممکن است حاوی اطلاعات باشند یا اینکه خالی باشند .توی متد delاین جور فیلدها دوبار تکرار میشن .یه بار خود فیلد و یه بار is null مربوط به آنها.
حالا ما میخواهیم این متد را فراخوانی کنیم .برای این کار به جای هر کدوم از آیتم های جدول باید بگیم که این آیتم از کجا پر بشه .برای موارد معمولی مثلا میگیم فلان فیلد از یه textbox پر بشه. اما اونایی که اجازه null بودن دارند براشون باید یه چیزی از نوع float نوشته بشه .من دقیقا با این قسمت مشکل دارم .به جای این موارد جی باید بذارم ؟؟