PDA

View Full Version : برا ساخت شبکه اجتماعی php بهتره یا asp

mtareh
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 16:14 عصر
با سلام.می خواستم نظر دوستان رو بدونم که برای ساختن چیزی مث کلوب از کدوم یک از بانای فوق استفاده کنم.با تشکر

d_derakhshani
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 16:30 عصر
با هر کدوم که راحت تری. نوع پروژه ای که انجام میدی ارتباط چندانی با تکنولوژی نداره. معمولا تکنولوژی ها ذات خودشون باهم مقایسه می شن.
من اعتقادم اینه که ASP.Net بهتر از php هست شاید بقیه نظرشون فرق داشته باشه(من تمام کسایی که دیدم از php اومدن رو asp.net گفتن دیگه به php بر نمی گردیم).
اما شما به هر کدوم که مسلط تری و راحت تری با همون انجام بده

A.Yousefi
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 17:17 عصر
تو این تالار قطعا Asp.net بهتر از php هست ولی تو تالار php خب معلومه که نه!

hamid_shrk
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 18:22 عصر
بنظر من اگه قرار سایتی به بزرگی cloob نوشته بشه بهتره از ASP.NET MVC استفاده کنید ، خیلی از ایراد های ASP.NET معمولی رو نداره و انجام پروژه های بزرگ باهاش راحتت تره.

d_derakhshani
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 18:42 عصر
بنظر من اگه قرار سایتی به بزرگی cloob نوشته بشه بهتره از ASP.NET MVC استفاده کنید ، خیلی از ایراد های ASP.NET معمولی رو نداره و انجام پروژه های بزرگ باهاش راحتت تره.
اینکه MVC راحت باشه من مخالفم. MVC هم درد سرهایی داره که ASP.Net Webform اصلا نداره.
اما در نهایت برنامه ای که با MVC در میاد بسیار اصولی تر و از اون مهم تر اینکه Maitenance کد بسیار بهتره. همچنین برنامه ای که ایجاد میشه سبک تره.
کلا من هم MVC رو پیشنهاد میکنم

hamid_shrk
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 18:55 عصر
اینکه MVC راحت باشه من مخالفم. MVC هم درد سرهایی داره که ASP.Net Webform اصلا نداره.
اما در نهایت برنامه ای که با MVC در میاد بسیار اصولی تر و از اون مهم تر اینکه Maitenance کد بسیار بهتره. همچنین برنامه ای که ایجاد میشه سبک تره.
کلا من هم MVC رو پیشنهاد میکنم
با تشکر از نظر شما استاد عزیز ،
ولی MVC برای شروع بکار واقعا سخته و من هم قبول دارم این موضوع رو ، اما نباید MVC رو با یک پروژه بزرگ شروع کرد و قبلش نیاز به تمرین و درک مفاهیم داره اما وقتی که توش راه میوفتی خیلی راحتتر میشه بخصوص با Razor ،و همچنین راحتی که تو پروژه های بزرگ در اختیار میذاره ویژگی unit testing هست که کار توسعه رو خیلی سریعتر میکنه ، مایکروسافت تمام ضعف های ASP.NET رو با ارائه ASP.NET MVC از بین برده نمونه سایت بزرگ stackoverflow هست که با MVC نوشته شده .
باز هم ممنون از نظرتون

d_derakhshani
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 20:07 عصر
با تشکر از نظر شما استاد عزیز ،
ولی MVC برای شروع بکار واقعا سخته و من هم قبول دارم این موضوع رو ، اما نباید MVC رو با یک پروژه بزرگ شروع کرد و قبلش نیاز به تمرین و درک مفاهیم داره اما وقتی که توش راه میوفتی خیلی راحتتر میشه بخصوص با Razor ،و همچنین راحتی که تو پروژه های بزرگ در اختیار میذاره ویژگی unit testing هست که کار توسعه رو خیلی سریعتر میکنه ، مایکروسافت تمام ضعف های ASP.NET رو با ارائه ASP.NET MVC از بین برده نمونه سایت بزرگ stackoverflow هست که با MVC نوشته شده .
باز هم ممنون از نظرتون
با تشکر از صحبتهای شما. حرفهای شما تماما درست و متینه.
MVC با اینکه سختی داره(سختیش بیشتر از ASP.Net معمولی نیست صرفا در حد خودش) اما نباید فراموش کرد چون از پترن MVC استفاده میشه، می شه به راحتی براش Generator نوشت. در نتیجه به راحتی قسمت اعظم سختی MVC حذف میشه.
من به شخصه به ASP.Net و همچنین Win App میگم ماکارونی. چون کدی که در نهایت تولید حتی اگه خیلی هم روی ش دقت کنید(که عملا نمیشه 100% اینکار رو کرد) در نهایت باز کدهای تولید شده به شبهات به ماکارونی نیست.
به همین دلیل من MVC و MVVM(در سیلورلایت و WPF) رو ترجیح میدم. البته این تجربه منه دوستان ممکنه نظر دیگه ای داشته بشن.
تا کسی با اینها کد نزه و تا آخر یک پروژه عملی کامل نره، واقعا متوجه نمیشه اینها چه ارزشی دارن مخصوصا زمانی که تیمی کار بشه و قرار باشه یک کد رو چند نفر روش در طی مدتها کار کنن.

moslem.hady
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 20:36 عصر
من تا حالا PHP حرفه ای کار نکردم. اما با چیزایی که دیدم به نظرم با php بهتره.
و مهمتر اینکه سرورهای php خیلی ارزونتر از ASP هست.
شما اگه بخوای یه سایت بزرگ بزنی، باید روی سرور بزرگ بذاری، اونجا هم باید لایسنس ASP و sql server رو بخری...

d_derakhshani
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 20:45 عصر
من تا حالا PHP حرفه ای کار نکردم. اما با چیزایی که دیدم به نظرم با php بهتره.
و مهمتر اینکه سرورهای php خیلی ارزونتر از ASP هست.
شما اگه بخوای یه سایت بزرگ بزنی، باید روی سرور بزرگ بذاری، اونجا هم باید لایسنس ASP و sql server رو بخری...
اینکه کدوم بهتره یعنی مقایسه اینجا جاش نیست. جمله اینکه "من بهتر دیدم" هم جمله مستندی نیست، البته منظورم برای مقایسه هست. اگه قرار مقایسه انجام شه باید شروع کرد تک تک ویژگی ها هر دو رو بررسی کرد.
در مورد اینکه سرور های php ارزون تره درسته چون همه تقریبا چیش open source و رایگانه. اما هزینه ها سرور ASP.Net هم انقدر بالا نیست. اما در کل از لحاظ هزینه php بهتره از asp.net هست.

mahmood_4246
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 21:58 عصر
تو یه سری آیتم ها asp.net خیلی قوی تره
بحث امنیت تو شبکه های اجتماعی خیلی مهمه .. اینو معیار قرار بده
شما ببین کدوم برات راحت تره .
در ضمن باسه راه اندازی شبکه اجتماعی یه تیم حرفه ای لازم هست