PDA

View Full Version : اضافه کردن درایه به آرایه در زمان اجرا

pa-2560
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 16:27 عصر
سلام ، لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم در حین اجرای برنامه عناصری رو به آرایه ام اضافه کنم ( به هر اندیسی که خودم دوست داشته باشم نه به آخر یا اول آرایه ) با فرض اینکه مثلا آرایه در زمان لود برنامه پنج عضو داشته باشه ، راستی میخوام با ویندوز اپلیکیشن این کارو انجام بدم و اجازه استفاده از array list رو ندارم / اگه پیاده سازی رو به شکل تابع راهنمایی کنید هم بهتره ولی بدون تابع هم عالیه ، متشکرم .

Hossenbor
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 16:55 عصر
سلام دوسته من چرا تو ویندوز اپلیکشن اجازه نده این مورد جزو توابع اصلیش هست
به دو صورت میتونید اضافه کنید یک هر پنج تا رو با هم و دوم یکی مهم نیست هر چقدر میتونید بهش در زمان اجرا اضافه کنید برای مثال کد زیر رو به رویداد دکمه اضافه کنین
arrayList1.Add("Reshte"+i);
i++;
,و این مقدار رو به صورت عمومی
int i=0;
سوالی بود در خدمتم

pa-2560
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 16:59 عصر
سلام ، از جواب شما متشکرم ولی من نباید در نوشتن این برنامه از array list استفاده کنم ، یه جورایی میشه گفت میخوام خودم تابع array list رو بنویسم ، این سواله استاد برنامه سازی مونه و گفته نباید از array list استفاده کنید .

Hossenbor
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 20:16 عصر
شرمنده دوست عزیز هم شدم این مقاله بحث جدیدمه که هنوز وقت نکردم روش مطالعه کنم و نمیتونم بهتون قول بدم که یک یا دو روز بهتون جواب میدم اخه جزوه ای که من در مورد ساختار داده ها در زبان سی پلاس پلاس هست به هر حال اگه به نتیجه ای رسیدم خوشحال میشم راهنماییتون کنم ولی الان ایده ای که تو ذهنمه اینه که داده ها رو لیست فیکس بگیری بعد اضافه کردن هر ایتم جدید یک ارایه با طول یکی بیشتر بسازی و ارایه ها قبلی رو بعلاوه مقدار جدید در این آرایه قرار بدی الان این راهو بهت پیشنهاد نکردم چونکه منابع زیادی میخواد ولی اساتید زیادی هستن که میتونند کمکتون کنند