PDA

View Full Version : سوال: نحوه قرار دادن textbox های پراکنده در updatepanel

neda555
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 00:32 صبح
سلام وقت همگی بخیر
بنده برای مقایسه و چک کردن مقدار چند تا از textbox های فرم ثبت نامم با چیزی که در دیتا بیس دارم کل فرم را د اخلupdatepanel قرار دادم (البته تا جایی که ممکن بود تکست باکس هایی که نیاز به بررسی نداشتند را بیرون از updatepanel گذاشتم)
و AutoPostBack را واسه مواردی که چک میکنم true کردم
و اما سوالم:
1.این کار درسته؟اگر نیست راه دیگه؟
2.با توجه به اینکه با رفرش شدن تکس باکس ها خالی میشه راهی هست که فقط textbox های مورد نظر را داخل updatepanel گذاشت؟منظورم اینه که مثلا من یه تکس باکس اول فرمم دارم یکی آخر و می خوام بررسی بشن

reza_engineer
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 01:09 صبح
بررسی رو چه جور انجام میدی؟
آیا از آجاکس داری استفاده میکنی؟

یکم واضح تر برنامه رو بگو

Mostafa_Dindar
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 11:13 صبح
سلام وقت همگی بخیر
بنده برای مقایسه و چک کردن مقدار چند تا از textbox های فرم ثبت نامم با چیزی که در دیتا بیس دارم کل فرم را د اخلupdatepanel قرار دادم (البته تا جایی که ممکن بود تکست باکس هایی که نیاز به بررسی نداشتند را بیرون از updatepanel گذاشتم)
و AutoPostBack را واسه مواردی که چک میکنم true کردم
و اما سوالم:
1.این کار درسته؟اگر نیست راه دیگه؟
2.با توجه به اینکه با رفرش شدن تکس باکس ها خالی میشه راهی هست که فقط textbox های مورد نظر را داخل updatepanel گذاشت؟منظورم اینه که مثلا من یه تکس باکس اول فرمم دارم یکی آخر و می خوام بررسی بشن

سلام ،

باید سعی کنید تا جایی که میتوانید از ارسال اطلاعات غیر ضروری در هر PostBack بکاهید . برای این منظور از UpdatePanel ها بیشتری استفاده نمائید و خاصیت UpdateMode آنها را Conditional قرار دهید

موفق باشید

neda555
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 18:03 عصر
باید سعی کنید تا جایی که میتوانید از ارسال اطلاعات غیر ضروری در هر PostBack بکاهید . برای این منظور از UpdatePanel ها بیشتری استفاده نمائید و خاصیت UpdateMode آنها را Conditional قرار دهید

موفق باشید[/QUOTE]
ممنون
خصوصیت Conditional برای این هست که فقط وقتی به اون کنترل رسید ارسال صورت بگیره؟میشه کمی در موردش توضیح بدین
اگر مثلا دو updatepanel داشت باشیم و updatemode هر دو را always بزاریم چه مشکلی پیش میاد؟

neda555
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 18:14 عصر

موفق باشید[/QUOTE]
ممنون
خصوصیت Conditional برای این هست که فقط وقتی به اون کنترل رسید ارسال صورت بگیره؟میشه کمی در موردش توضیح بدین
اگر مثلا دو updatepanel داشت باشیم و updatemode هر دو را always بزاریم چه مشکلی پیش میاد؟

neda555
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 19:59 عصر
آقای دیندار کاری که فرمودید را انجام دادم از 2 تا update panel استفاده کردم و در هر کدام فعلا یک textbox قرار دادم و mode را conditional قرار دادم
مشکل اینجاست که من یک checkbox در فرمم دارم باید یک view را visible کنه الان کار نمیکنه
لطفا راهنمایی کنید
ممنون