PDA

View Full Version : نمایش عکس دیتابیس در picturebox؟

hamedpmc
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 11:20 صبح
با سلام دوستان
من توی دیتابیسم داخل فیلدی به نام Picture نام و پسوند عکس رو نگه می دارم وتوی پوشه bin هم کنار پوشه debug پوشه ای به نام images ساختم و عکس هام رو توی اون نگه می دارم و وقتی که با کد زیر عکسم رو می خوام توی یه picturebox بدم Error زیر رو میده
objForm2.pictureBox1.Image = System.Drawing.Image.FromFile( Application.StartupPath + "\\" + "images" + "\\" + myreader.GetString(14));

اینم عکس Error
86364

گرچه هم اسم وپسوند عکس رو توی دیتابیس درست وارد کردم و هم عکس توی پوشه ی images هست

Hossenbor
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 11:52 صبح
این میگه فایل پیدا نشده نگاه کن اون ادرس که داده کپیش کن تو ادرس بار بزن ببین میاره یا نه

hamedpmc
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 16:24 عصر
ممنون از شما دوست عزیز
طبق حرف شما من آدرس رو اشتباهی داده بودم و من پوشه Image را داخل پوشه bin گذاشته بودم
اما حالا چطوری من به دایکتوری قبل برگردم
مثلا من با استفاده از دستور Application.StartupPath مسیر فابل اجرایی رو بدست ماوردم که داخل پوشه debug بود اما حالا من چطوری به یک پوشه قبل یا دایکتوری قبل برگردم ؟
تا بتونم وارد پوشه image بشم ؟
با تشکر

Hossenbor
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 16:42 عصر
پیشنهاد من اینه که پوشه تصاویر رو کنار فایل اجرایی بگذارید اینطور بهتره میدونید از چه نظر میگم برای استفاده توی سیستمهایه دیگه پوشه بین شکل جالبی به برنامه نمیده

Mahmoud Zaad
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 17:06 عصر
سلام
دوست عزیز اگه عکس کنار فایل اجرایی باشه دیگه نیازی نیست Application.StartupPath رو بنویسید کافیه بنویسید:

pictureBox1.Image = Image.FromFile("a.png");

و اگه عکس ها توی پوشه (مثلا پوشه pics) و در کنار فایل اجرایی باشند:

pictureBox1.Image = Image.FromFile(@"pics\a.png");

barnamenevisforme
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 17:39 عصر
سلام
اینم روش ادرس دهی یه مسیر غیر از فایل اجرایی

Dim m_path AsString
m_path = Application.ExecutablePath
m_path = System.IO.Path.GetDirectoryName(m_path)
Shell(m_path & "\..\includes\restore_app.exe", AppWinStyle.NormalFocus)

Hossenbor
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 20:27 عصر
بفرما دوست عزیز
string img = Application.StartupPath;
img = img.Substring(0, img.LastIndexOf(@"\"));
img = img + "\\images\\a.png";