PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در خصوص ساخت کد رهگیری

omid-j
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 13:08 عصر
لطفا در خصوص ساخت کد رهگیری منحصر به فرد برای یک مشتری چگونه است
لطفاً را هنمایی کنید:افسرده:

RESMAILY
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 08:23 صبح
به نام خدا
با سلام. اگر مراد شما از کد رهگیری را درست متوجه شده باشم به نظر بنده حداکثر ارجاع را می شود در نظر گرفت. مثلا 70 میلیون ارجاع! پس یک فیلد تکست با 8 کاراکتر در نظر بگیرید و از یک شروع کنید. 00000001 الی آخر
مگر پانکه بخواهید کد شما معنای خاصی هم داشته باشد. می شود با ارقام معینی را در سمت چپ رزرو نمود. مثلا 1 اموراداری 1 بعدی بایگانی و 1 بعدی مشمولان فلان چیز
مثل این .11100001 . ما کد های 10 الی 12 رقمی هم در سازمان ها دیده ایم.

omid-j
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 12:19 عصر
بنام خدا
سلام دوست عزیز از همکاری و راهنمایی شما کمال تشکر را دارم منتای مراتب
من چنین چیزی که شما فرمودید نخواستم
اگر جنابعالی متوجه بعضی از سایت ها شده اید که بعد از ثبت نام یا نامه نگاری یک کد رهگیری دریافت میکنید که بعدا بتونید با همین
کد رهگیری پیگیری کار های خود شوید از آن لحاظ میگم که چگونه کد رهگیری ساختمه میشود لطفا همراه با یک مثال برای بنده بفرستین
ممنون میشم

RESMAILY
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 21:54 عصر
به نام خدا
با سلام. من باب شوخي عرض مي كنم. نكند مي خواهيد از روي يك تكمه كت و شلوار تهيه بفرماييد! البته من نكته مهمي را نگفتم. ولي صرفا و انتزاعا خود كد را مورد توجه قرار دادم كه در ساده ترين عبارت يك عبارت يا عدد منحصر به فرد بايد باشد ديگر.
بقيه موضوع به ساختار برنامه اي كه داريد مربوط مي شود. در شكل ساده اش مثل شماره يك دبيرخانه است كه ادارات به متقاضي مي دهند تا در مراحل بعدي پيگير باشد. قدري مفصل ترش در همان نوع سايت هايي است كه به طريق الكترونيك به رتق و فتق امور مي پردازند. توضيح هم داده بودم. يا يك شماره ساده - مثل دبيرخانه- يا قدري مفصل تر مثل باركدي كه براي شناسايي كالاها به كار مي برند. يعني همانطور كه حتما خودتان هم توجه داريد اين نوع شماره و باركد نيست كه كاري انجام مي دهد. ساختار آن برنامه و چارت است كه مهم است.
ببخشيد از روده درازي.