PDA

View Full Version : DropDownList با قابلیت نوشتن مستقیم

moslem.hady
جمعه 08 اردیبهشت 1391, 20:28 عصر
سلام بر همه کاربرای گرامی :لبخندساده:
دوستان من یه DropDownList میخوام که بتونم به غیر از اینکه از دیتابیس توش میریزم، کاربر بتونه خودش یه تکست توش بنویسه!
ینی کاربر هم بتونه از مقادیر DropDownList استفاده کنه هم بتونه خودش یه چیزی توش بنویسه!
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره بهم بگه!
(خواهشا نگین: از جی کوئری استفاده کن!! هر تاپیکی ارسال کردم، پست اولش این بوده!! :اشتباه:)

TeacherMath
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 00:55 صبح
هدفت از این چیه ؟شاید با یه روش دیگه بتونی به هدفت برسی.
خوب برو جی کوئری یاد بگیر.:لبخند:

moslem.hady
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 02:12 صبح
بابا دیگه چطور بگم؟!!
میخوام DropDownList خاصیت خودشو داشته باشه + اینکه کاربر بتونه یه مقدار جدید توش بنویسه!

bahareh1368
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 07:29 صبح
بابا دیگه چطور بگم؟!!
میخوام DropDownList خاصیت خودشو داشته باشه + اینکه کاربر بتونه یه مقدار جدید توش بنویسه!

دوست عزیز برو جی کوئری یاد بگیر.....

moslem.hady
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 08:56 صبح
دوست عزیز برو جی کوئری یاد بگیر.....
خسته نباشی

d_derakhshani
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 09:08 صبح
خوب dropdown تو به یک منبع bind کردی. اگه دیتا سورس هست ازش استفاده نکن و از یک DataTable و یا از اون بهتره از یک لیست استفاده کن(که با EF هم کار کنه، یا لیست دستی که خودت طراحی کردی و با ADO.Net پر می کنی یا اینکه با یک Query از EF گرفتی).
بعد لیست و یا datatable از سرور پر میشه، حالا بعدش هرچی خواستی تو لیست یا datatable ضافه کن. میشه هم اطلاعات دیتابیس رو داری هم اونایی که خودت اضافه کردی.
اگه دیتاتیبل هست با status سطر برسی کن ببین آیا سطر جدی اضافه شده هست یا خیر(که بدونی باید در دیتابیس ذخیره شه، مسلما اونایی که از دیتابیس پر شده نباید دوباره insert شه) اگه از لیست استفاده می کنی یک فیلد Status خودت اضافه کن(اگه لیست دستی باشه که مشکلی نیست اگه از EF استفاده می کنی از طریق partial class به کلاس مربوطه که از طریق EF تولید شده این فیلد و الحاق کن)

moslem.hady
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 09:34 صبح
خوب dropdown تو به یک منبع bind کردی. اگه دیتا سورس هست ازش استفاده نکن و از یک DataTable و یا از اون بهتره از یک لیست استفاده کن(که با EF هم کار کنه، یا لیست دستی که خودت طراحی کردی و با ADO.Net پر می کنی یا اینکه با یک Query از EF گرفتی).
بعد لیست و .....
دوست عزیز شما هم متوجه نشدی. من نمیخوام مقدار جدید بهش اضافه کنم.
یه نگاه به این بندازید:
http://www.asp.net/ajaxlibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/ComboBox/ComboBox.aspx
میخوام کاربر بتونه توی dropdownlist بنویسه. مثل combobox های توی #C.

A.S.Roma
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 09:59 صبح
دوست عزیز خوب توضیح ندادی !
شما یک DropDown می خواهید که قابلیت Search آیتم‌ها رو داشته باشه .

کنترل شما ترکیبی از حداقل 3 المان هست . ( طبیعتا" نمی تونید از DropDown استفاده کنید )
TextBoxبرای تایپ
Button جهت نمایش لیست.
Div جهت نمایش آیتم‌ها.

شما یکبار آیتم‌های دیتاسورس رو داخل یک HiddenField به هر روشی که دوست دارید می‌ریزید ( Serialize می کتید.) استفاده از JSON می تونه مناسب باشه چون هم استاندارده هم توابع کار با اون در JQuery فراهم هست.
2 تا کار دیگه هم باید انجام بدید.
onClick دکمه‌تون باید اطلاعات رو از HiddenField بخونید و بریزید توی Div نمایش اطلاعات.
همچنین در ایونت onchange اون TextBoxتون هم اطلاعات رو بر اساس متن تایپ شده فیلتر کنید و و در Div نمایش بدید.

»» همه‌ی این‌کارها رو باید سمت کلاینت انجام بدید واسه همین بهتون گفتن از JQuery استفاده کنید !

یه رویکرد دیگه هم وجود داره که واسه زمانی خوبه که اطلاعات دیتاسورستون زیاد باشه و انتقال حجم زیادی از اطلاعات از سرور به کلاینت منطقی نباشه . که در این صورت باید از Ajax استفاده شه و Ondemand اطلاعات لود شه .

d_derakhshani
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 10:06 صبح
دوست عزیز شما هم متوجه نشدی. من نمیخوام مقدار جدید بهش اضافه کنم.
یه نگاه به این بندازید:
http://www.asp.net/ajaxlibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/ComboBox/ComboBox.aspx
اصلا خوب توضیح ندادید. کاملا چیز دیگه ای توضیح دادید.
اگه از اول جمله زیر رو می نوشتی کامل منظورت رو میرسوندی و اصلا هیچ زحمت دیگه ای نداشت

moslem.hady
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 10:12 صبح
ممنون دوستان. در پاسخ به دوست گرامی A.S.Roma : (http://barnamenevis.org/member.php?57179-A.S.Roma)
من یه صفحه دارم که حداقل 20-25 تا dropdown دارم توش. بخام اون کار رو کنم خیلی سنگین میشه.
از کمبوباکس ajaxtoolkit (http://www.asp.net/ajaxlibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/ComboBox/ComboBox.aspx) دارم استفاده میکنم ولی مقادیری که بهش میدم رو نشون نمیده! :(

moslem.hady
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 10:27 صبح
دوستان من فعلا مشکلم رو حل کردم. از همون کمبو باکس ajax استفاده کردم.
و مشکل نمایش ندادن مقادیر داخل combo رو با اضافه کردن ToolkitScriptManager به جای ScriptManager حل کردم.
ممنون :)

A.S.Roma
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 11:00 صبح
شما تو یه صفحه 20 تا dropdown معمولی هم بذارید صفحه سنگین میشه چون بالاخره باید دیتای هرکدوم بیااد سمت کلاینت !

javadghamari
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 17:47 عصر
میتونی از کامپونتهای تلریک استفاده کنی Rad combo استفاده کن این خاصیت داخلش وجود دارد یا میتونی از Auto compelt در اجکس همبهره ببری:قلب:

moslem.hady
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 18:06 عصر
میتونی از کامپونتهای تلریک استفاده کنی Rad combo استفاده کن این خاصیت داخلش وجود دارد یا میتونی از Auto compelt در اجکس همبهره ببری:قلب:
ممنون ولی من از تلریک یا دو استفاده نمیکنم. چون کرک هستن امکانش هست مشکل بوجود بیارن.
بهرحال من از همون کمبو ایجکس استفاده کردم

shahrzad87
سه شنبه 07 شهریور 1391, 14:03 عصر
چطور با کنترل combo ajax مشکلتون حل شد؟ من کنترل ajaxtoolkit combobox رو امتحان کردم اما توش نمیشه تایپ کرد! :متفکر:
من هم همین مشکل شمارو دارم. یک ddl می خوام که امکان تایپ داشته باشه و بعد از تایپ همه آیتم هایی که شامل این متن میشه رو نشون بده :لبخندساده: