PDA

View Full Version : پروژه جامع با VB.net (سایت ، برنامه حسابداری ، تلفن گویا ، اتوماسیون اداری و ...) همه یکپارچه

barbodsoft.com
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 11:39 صبح
سلام دوستان
من می خوام بدونم آیا می شه یک همچین پرژه ای رو با .net انجام داد کاملا یکپارچه؟ یعنی وقتی یک اطلاعاتی در اپلیکیشن وارد شد در وب سایت شرکت هم آپدیت شود و یا در اتوماسیون اداری نیازی به رفت و آمد زیاد نباشد.
من یک سری اطلاعات پراکنده دارم ولی کامل نیست. مثلا در مورد شرپورینت برای اتوماسیون اداری و یا MFC , ... چیزهای شنیده ام ولی کامل نیست . اگه می شه در این مورد توضیح دهید ممنون می شم.

البته برای ارتباط اپلیکیشن با وب سایت یک نمونه انجام دادم ولی به نظرم اصولی نیست و بشتر من در آوردی هست تا اصولی (هر چند هدف براورده شده) .

برای توضیح بیشتر من می خوام برای یک آموزشگاه برنامه ای که برایش نوشتم رو گسترش بدم و بشود به همه شئون آموزشگاه تاثیر بگزارد از ارتباط با والدین ،وب سایت ، اطلاع رسانی ، حسابداری ، آموزش ، آزمون ، سیستم حضور و غیاب و هر چیز دیگری که مربوط آموزشگاه هست.

hakim22
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 14:51 عصر
حتما میشه این کارو انجام داد.
تعداد زیادی دیتابیس لازم دارید و چندین برنامه که مجزا نوشته شده باشند ولی همه به دیتابیس دسترسی دارند.

barbodsoft.com
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 14:57 عصر
حتما میشه این کارو انجام داد.
تعداد زیادی دیتابیس لازم دارید و چندین برنامه که مجزا نوشته شده باشند ولی همه به دیتابیس دسترسی دارند.
چرا تعداد زیادی دیتابیس؟؟؟؟؟؟؟
من می خوام از دوباره کاری پرهیز شود و بعدا هم راحت قابل گسترش باشد.

swallow.pa
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 19:41 عصر
شما می تونید یک دیتابیس طراحی کنید و برای هر جدول از نام اختصاری برنامه مربوطه استفاده کنید

barbodsoft.com
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 00:56 صبح
شما می تونید یک دیتابیس طراحی کنید و برای هر جدول از نام اختصاری برنامه مربوطه استفاده کنید

نمی دونم واقعا منظور منو متوجه نشدید؟ من مشکلم با دیتابیس نیست من ارتباط اپلیکیشن با وب انجام دادم و می دونم چطور باید این کار ها رو انجام داد ولی مشکل سر چیز دیگری هست . من می خوام خیلی اساسی تر از اینها انجامش بدم.

دقت کنید : من می خوام همه فعالیتهای یک موسسه تحت کنترل نرم افزار من باشه. همچی به هم ربط داشته باشه. الان یکی می یاد برای یک موسسه یک وب طراحی می کنه ، یکی دیگه برنامه حسابداری ، یکی دیگه برنامه اتوماسیون و ... اینها یکپارچه نیستند و اون کارای مورد نظر منو هرگز نخواهد داشت.

خواشمندم دوستان باتجربه تر هم در این بحث شرکت نمایند.

hakim22
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 08:39 صبح
یعنی ما با تجربه نیستیم !!!؟

تعداد زیادی دیتابیس برای اینکه در یک دیتابیس چقدر مگه قرار شما relation ایجاد کنید !؟
برای یک برنامه ی ساده مثل انبار داری یا مدیریت کار کنان کلی ارتباط باید برقرار کنید و این جدول رو به اون جدول وصل کنید.
اگه قرار باشه همه چی رو توی یک دیتابیس بریزید و کلی کلید رو به هم وصل کنید اولا خیلی شلوغ میشه و رفع عیبش خیلی دردسر خواهد داشت.
دوما با کوچکترین مشکلی که برای سیستم پیش بیاد همه چیز از دست میره و یک سیستم همه چیزش رو یکجا از دست میده و کلا فلج میشه.
شما باید همه آینده رو در نظر بگیرید. اگر قرار باشه یک شرکت ، آموزشگاه ، کارخانه یا ... همه چیزش رو با یک نرم افزار کنترل کنه با پیش آمدن مشکل همه ی کارهای شرکت بهم میریزه و کلی ضرر خواهد داد !

barbodsoft.com
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 09:12 صبح
یعنی ما با تجربه نیستیم !!!؟

تعداد زیادی دیتابیس برای اینکه در یک دیتابیس چقدر مگه قرار شما relation ایجاد کنید !؟
برای یک برنامه ی ساده مثل انبار داری یا مدیریت کار کنان کلی ارتباط باید برقرار کنید و این جدول رو به اون جدول وصل کنید.
اگه قرار باشه همه چی رو توی یک دیتابیس بریزید و کلی کلید رو به هم وصل کنید اولا خیلی شلوغ میشه و رفع عیبش خیلی دردسر خواهد داشت.
دوما با کوچکترین مشکلی که برای سیستم پیش بیاد همه چیز از دست میره و یک سیستم همه چیزش رو یکجا از دست میده و کلا فلج میشه.
شما باید همه آینده رو در نظر بگیرید. اگر قرار باشه یک شرکت ، آموزشگاه ، کارخانه یا ... همه چیزش رو با یک نرم افزار کنترل کنه با پیش آمدن مشکل همه ی کارهای شرکت بهم میریزه و کلی ضرر خواهد داد !

اینکه باید چند دیتابیس داشت رو قبول دارم البته نه بخاطر دلیلی که شما فرمودید. هر قسمت از کار ماهیت های مختلفی دارد و لازم هست جدا از هم باشد هر چند ضرورت ندارد . مثلا اگه یک دیتابیس روی سرور وب باشد از همه جا قابل دسترس می باشد. و اینکه اگه تعدادش بیشتر باشه پس احتمال از دست رفتن کم می شه درست نیست. چیزی که می تونه کمک کنه برنامه منظمی برای پشتیبان گیری هست.

لطفا از اصل موضوع خارج نشیم مشکل دیتابیس نیست.

hakim22
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 17:39 عصر
من یک چنین سیستمی طراحی کرده ام و باید بگم اگر قراره از دیتابیس استفاده کنید اون هم SQL Server باشه شما هیچ مشکلی در برقرار کردن ارتباط بین نرم افزارهای و وب سایت ندارید. همه ی اونها به دیتابیس مرتبط خواهند شد و برای ارتباط برقرار کردن بین دیتابیس ها هم از یک فیلد کمکی شامل شماره ارتباط استفاده میشود.
مشکل طراحی چنین سیستمی تنها و تنها گستردگی بیش از حد اون است که نیاز به چند نفر داره و باید خیلی از جزئیات رو در نظر گرفت.

alimanam
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 21:32 عصر
با سلام

من می خوام بدونم آیا می شه یک همچین پرژه ای رو با .net انجام داد کاملا یکپارچه؟ یعنی وقتی یک اطلاعاتی در اپلیکیشن وارد شد در وب سایت شرکت هم آپدیت شود و یا در اتوماسیون اداری نیازی به رفت و آمد زیاد نباشد.

خوب این پروژه به راحتی ( از نظر پیاده سازی ) با امکانات موجود VS.NET قابل انجام هستش .

البته برای ارتباط اپلیکیشن با وب سایت یک نمونه انجام دادم ولی به نظرم اصولی نیست و بشتر من در آوردی هست تا اصولی (هر چند هدف براورده شده) .

من از متدی که شما استفاده کردین خبر خاصی ندارم . اما به نظر من وب سرویس یکی از بهترین روشهای ارتباطی بین Win Application و Web Application هستش که تقریبا به آسانی قابل انجامه .

به طور کلی شما باید در این پروژه از قواعد برنامه نویسی چندلایه حتماً استفاده کنین . در مورد استفاده از چندین دیتابیس ! به نظر من زیاد عاقلانه نیست برای این منظور از چندتا دیتابیس استفاده بشه با یک دیتابیس خوب و کارآمد که ارتباط خوبی بین جدوالش برقراره میشه به راحتی تمامی نیازمندی همچین پروژه ایی رو برآورده کنین فقط بحث Backup & Restore میمونه که اون هم کار ساده ایی هستش .

موفــــق باشید./

barbodsoft.com
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 22:35 عصر
با سلام
من از متدی که شما استفاده کردین خبر خاصی ندارم . اما به نظر من وب سرویس یکی از بهترین روشهای ارتباطی بین Win Application و Web Application هستش که تقریبا به آسانی قابل انجامه .
موفــــق باشید./

سلام
ممنون که در این بحث شرکت کردید
من از متد خاصی استفاده نکردم. فقط یک دیتابیس روی سایت داشتم که از طریق اپلیکیشن ویندوز آپدیت می شد. به این ترتیب اطلاعات وب خیلی راحت و سریع بدون اینکه دردسر رفرش های زیاد رو تحمل کنم آپدیت می شد. در بقیه مواقع برنامه ویندوزی و وب سایت کاملا مستقل بودند. در ضمن اطلاعاتی که در سایت توسط کاربر تغییر می کرد هم توسط برنامه ویندوزی قابل دریافت بود یعنی برنامه ویندوز هم دیتابیس ش رو با مقادیر تغییر یافته دیتابیس وب آپدیت می کرد.

خیلی کار سختی نبود اما الان هدفم خیلی کسترده تر از این حرفهاست. چند تا سوال دارم اگه می راهنمایی بفرمایید.
1- من دقیقا نمی دونم وب سرویس چی هست مثلا فرقش با هاست یا وب چی هست. و دقیقا وظیفه اش چیه؟
2- در مورد شیرپوینت ، ارتباطش با .net و اتوماسیون اداری توضیح دهید.

دوستان دیگر هم لطفا مشارکت نمایند خوشحال می شم.