PDA

View Full Version : آموزش: تقویم قابل ویرایش

Abbas Amiri
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 23:48 عصر
مشابه این تقویم و بهتر از آن زیاد است ، اما آنچه برای کاربران این تالارمیتواند جذاب باشد استفاده از محیط اکسس در ایجاد آن وکدهای استفاده شده است . دوستان مبتدی احتمالا نکات آموزنده ازآن خواهند یافت وبرای بقیه اعضا هم توابع تبدیل تاریخ قمری آن جالب خواهد بود .لازم بذکر است که توابع تاریخ آنرا از سایت آقای مهدی وجودی گرفته ام واگر دوست واستادمان نبیل عزیز که درزمینه توابع تاریخ مطالعات وتجارب زیادی دارند ، نظرشان را در مورد این توابع (ازنظر دقت) بیان کنند ممنون خواهم شد.

Abbas Amiri
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 20:56 عصر
تشکر از نبیل عزیز ، اصلاحات فوق اعمال گردید.

Younestalebi
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 12:37 عصر
چرا در قسمت مناسبت به اين صورت نمايش داده مي شود
<div align=right dir=RTL><font face=Arial color=red>شهادت فاطمه زهرا</font></div>

sajjad_kochekian
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 16:31 عصر
خیلی علی بود
ولی به نظر می رسه که فرم تهیه شده برای ویرایش مناسبت ها است.
اگر یک فرم دیگر تهیه شود فقت جهت نمایش و استفاده در فرم های دیگر خیلی بهتر می شود.
باز هم تشکر می کنم.

Abbas Amiri
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 18:38 عصر
چرا در قسمت مناسبت به اين صورت نمايش داده مي شود
<div align=right dir=RTL><font face=Arial color=red>شهادت فاطمه زهرا</font></div>
در اکسس 2007 که مشکلی ندارد . ضمنا اگر فقط در جدول بصورت فوق ذخیره شده است چون فیلد مربوطه ازنوع Memo وخصوصیت TextFormat مربوط به textBox هم به RichText تنظیم شده ، اطلاعات فونت و برخی خصوصیات دیگر هم درجدول ذخیره میشود . اگر مشکل در فرم است ونتوانستید رفع کنید خصوصیت TextFormat مربوط به textBox را به PlainText تغییر دهید و در جدول اطلاعات مازاد را پاک کنید ، تا دیگر مزاحم نشود.

shayegh2010
شنبه 25 بهمن 1393, 22:20 عصر
باسلام

چرا نمیشه قابلیت جست و جو بهش اضافه کرد که در بین مناسبت ها بشه سرچ کرد ؟

چرا کوئری که میسازم کار نمیکنه ؟

باتشکر

dashali2
سه شنبه 25 فروردین 1394, 23:51 عصر
ظاهرا با 64 بیتی مشکل دارد

Abbas Amiri
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 18:43 عصر
باسلام

چرا نمیشه قابلیت جست و جو بهش اضافه کرد که در بین مناسبت ها بشه سرچ کرد ؟

چرا کوئری که میسازم کار نمیکنه ؟

باتشکر

سلام
این تاپیک بیشتر جنبه آموزشی داشته و کاربران میتوانند فراخور نیازشان درآن دخل وتصرف کنند.

Abbas Amiri
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 18:46 عصر
ظاهرا با 64 بیتی مشکل دارد

احتمالا Slider در ورژن های بالاتر آفیس پشتیبانی نمی شود. میتوان ید با تغییراتی در برنامه از کنترل Spin استفاده کنید.

Access2013
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 19:34 عصر
سلام

ضمن تشکر از حضور دوباره آقای امیری برای کمک و راهنمایی دوستان
با توجه به عنوان تاپیک یه توضیح هم در مورد مشکلی که برام پیش اومده توضیح میدم
من تقویمی برای برنامه ام طراحی کرده ام که متاسفانه به دلیل محدودیت های تاریخ قمری خیلی درگیرم کرده چند راهکار استفاده کرده ام که آخریش و به نظزم منطقی ترینش همین هست که یه جدول طراحی کردم که مناسبتهای قمری توش ثبت میشه با سه فیلد : اول تاریخ اون مناسبت به شمسی در سال جاری فیلد بعدی تعطیل بودن مناسبت و فیلد آخر مناسبت
و جدول دیگه که هم قمری و هم شمسی را شامل میشه
حال میخوام این مناسبتها با عوض شدن سال توسط کاربر تاریخ گذاری بشه بعد این موارد به تقویم اصلی اضافه بشه
چون این مناسبتها تو بعضی از فرمها باید نمایش داده بشه با عوض شدن سال جدید نمیشه همه 365 روز را کاربر مجبور بشه وارد کنه !

داشت یادم میرفت استاد امیری یه تقویم طراحی کرده که تو تالار میتونید دانلود کنید واقعا شاهکاره با عوض شدن سال تمام مناسبتها سر جای خود به نمایش در میاد نیاز به اصلاح سالیانه هم نداره اگه نگم بی نظیر واقعا کم نظیره منتها چون این ماژولها با ماژولهای تاریخ آقای آزادی تداخل میکرد و نمیتونیستم ماژولهای قبلی را ندید بگیرم مجبور به عدم استفاده از این برنامه شدم

از دوستان کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
اگر هم نه امیدوارم اقای امیری یا بعضی از اساتید تالار راهنمایی لازم را بکنند

منتظز پاسخ دوستان هستم

Abbas Amiri
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 22:09 عصر
سلام

ضمن تشکر از حضور دوباره آقای امیری برای کمک و راهنمایی دوستان
با توجه به عنوان تاپیک یه توضیح هم در مورد مشکلی که برام پیش اومده توضیح میدم
من تقویمی برای برنامه ام طراحی کرده ام که متاسفانه به دلیل محدودیت های تاریخ قمری خیلی درگیرم کرده چند راهکار استفاده کرده ام که آخریش و به نظزم منطقی ترینش همین هست که یه جدول طراحی کردم که مناسبتهای قمری توش ثبت میشه با سه فیلد : اول تاریخ اون مناسبت به شمسی در سال جاری فیلد بعدی تعطیل بودن مناسبت و فیلد آخر مناسبت
و جدول دیگه که هم قمری و هم شمسی را شامل میشه
حال میخوام این مناسبتها با عوض شدن سال توسط کاربر تاریخ گذاری بشه بعد این موارد به تقویم اصلی اضافه بشه
چون این مناسبتها تو بعضی از فرمها باید نمایش داده بشه با عوض شدن سال جدید نمیشه همه 365 روز را کاربر مجبور بشه وارد کنه !

داشت یادم میرفت استاد امیری یه تقویم طراحی کرده که تو تالار میتونید دانلود کنید واقعا شاهکاره با عوض شدن سال تمام مناسبتها سر جای خود به نمایش در میاد نیاز به اصلاح سالیانه هم نداره اگه نگم بی نظیر واقعا کم نظیره منتها چون این ماژولها با ماژولهای تاریخ آقای آزادی تداخل میکرد و نمیتونیستم ماژولهای قبلی را ندید بگیرم مجبور به عدم استفاده از این برنامه شدم

از دوستان کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه
اگر هم نه امیدوارم اقای امیری یا بعضی از اساتید تالار راهنمایی لازم را بکنند

منتظز پاسخ دوستان هستم
سلام
یک جدول مانند زیر طراحی و اطلاعات لازم رو وارد کنید تا کد های مربوط رو قرار بدم:

Access2013
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 12:43 عصر
سلام

با سپاس از پاسخگوییتون ، چون سیستم حسابی ویروسی شده بود مجبور به عوض کردن ویندوز شدم ولی هر کار کردم افیس 2010 نصب نشد !
مجبور به دانگرید و نصب 2003 شدم تا پیدا کردن مشکل فعلا با همون 2003 فایل را ارسال میکنم ...
بگذریم

ممنون از راهنماییتون مطابق فرمایشتون فایل را ارسال میکنم

Access2013
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 21:03 عصر
جناب آقای امیری سلام
ضمن تشکر بابت انتقال پست به تاپیک خودتون
فایلی که فرمودید آماده شد
و یه توضیح اینکه گردآوری مطالب زمان بر بود امیدوارم دوستانی که استفاده میکنند تشکر از جناب امیری یادشون نره

تقويم رسمي سال 1394 هجري شمسي
مناسبت‌ها: مصوب شوراي فرهنگ عمومي
استخراج و تنظيم: شوراي مركز تقويم مؤسسۀ ژئوفيزيك دانشگاه تهرانتقويم رسمي سال 1394 هجري شمسي
استخراج و تنظيم: شوراي مركز تقويم مؤسسۀ ژئوفيزيك دانشگاه تهران

البته با این شرایط که از ماژولهای آقای ازادی قرار هست استفاده بشه
لطفا تغییرات لازم را انجام بدید

ممنون

Abbas Amiri
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 23:26 عصر
جناب آقای امیری سلام
ضمن تشکر بابت انتقال پست به تاپیک خودتون
فایلی که فرمودید آماده شد
و یه توضیح اینکه گردآوری مطالب زمان بر بود امیدوارم دوستانی که استفاده میکنند تشکر از جناب امیری یادشون نره

تقويم رسمي سال 1394 هجري شمسي
استخراج و تنظيم: شوراي مركز تقويم مؤسسۀ ژئوفيزيك دانشگاه تهرانتقويم رسمي سال 1394 هجري شمسي
استخراج و تنظيم: شوراي مركز تقويم مؤسسۀ ژئوفيزيك دانشگاه تهران

البته با این شرایط که از ماژولهای آقای ازادی قرار هست استفاده بشه
لطفا تغییرات لازم را انجام بدید

ممنون

سلام
بابت جمع آوری اطلاعات ممنون .
البته منظور بنده گردآوری ماه و روز برحسب نوع تاریخ بود و نه همه برحسب شمسی .
تاریخ قمری رو جایگزین کردم و کدهای مربوطه تهیه شد . جدول تقویم هم برای مناسبت 2 فیلد دارد که میتوانید بنا بر نیاز خود آنها را ترکیب کنید
فایل رو ضمیمه کردم کافیست هرجا خواستید عبارت (FillTaghvim YourYear ) را بنویسید تا جدول با مقدار YourYear پر شود
ضمن اینکه تاریخ قمری را نمی توان از توابع آزادی استخراج کرد (به دلیل نیاز به توابع وضعیت ماه) . با این حال شما می توانید برحسب نیاز خود از تئابع آزادی هم در جاهای دیگر برنامه استفاده کنید

Access2013
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 17:15 عصر
سلام

فوق العاده بود استاد

البته بابت این برنامه اگه به دوستان میگفتم که باید مبلغ پرداخت بشه قطعا این قدر کم لطفی نمیکردند :متعجب::متعجب::متعجب::افسرده: :متفکر:
همین روش را بهینه کردم برای وارد کردن جدول تقویم به برنامه اصلی که واقعا رد خور نداره جالبه این برنامه را برا چند سال تست کردم
همه درست بود با توجه با استقبال کم رنگ اعضا از ضمیمه کردن فایل نهایی منصرف شدم

تنها به یه خطای کوچک تو برنامه اشاره هست که میگم
شهادت فاطمه زهرا دوبار قید شده که 3 شهریور درست هست روز 4 شهریور حذف بشه حله

در پایان از استاد امیری بابت زحمات خدا پسندانه که واقعا بی منت و مزد هست قدردانی میکنم
اگه یه سری به تالارهای فان و برنامه های موبایل اندروید بزنید که برا ضمیمه شدن یه فایل توسط کاربر ( تنها کاری که میکنه اینه از جایی دانلود میکنه برای دیگران تو تالار آپلود میکنه ) چقدر استیکر تشکر کلیک میخوره ، اونوقت کسی میاد وقت میزاره کد نویسی میکنه فقط در قبال درخواست یه کاربر مبتدی که کارش راه بیفته ،متوجه ارزش زحمات این انسانهای بزرگ خواهید شد .

راستش را بخوایید من بودم انگیزه ام از بین میرفت و این کار را نمیکردم
نه اینکه محتاج او دکمه مسخره تشکر شما دوستان باشم ! نه به خاطر اینکه فکر میکردم تو یه اتاق خالی برای خودم زحمت الکی میکشم ...

فدر و ارزش زحمت دیگران برا بدونید دوستان
خدا نگهدار

Abbas Amiri
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394, 20:49 عصر
سلام

فوق العاده بود استاد

البته بابت این برنامه اگه به دوستان میگفتم که باید مبلغ پرداخت بشه قطعا این قدر کم لطفی نمیکردند :متعجب::متعجب::متعجب::افسرده: :متفکر:
همین روش را بهینه کردم برای وارد کردن جدول تقویم به برنامه اصلی که واقعا رد خور نداره جالبه این برنامه را برا چند سال تست کردم
همه درست بود با توجه با استقبال کم رنگ اعضا از ضمیمه کردن فایل نهایی منصرف شدم

تنها به یه خطای کوچک تو برنامه اشاره هست که میگم
شهادت فاطمه زهرا دوبار قید شده که 3 شهریور درست هست روز 4 شهریور حذف بشه حله

در پایان از استاد امیری بابت زحمات خدا پسندانه که واقعا بی منت و مزد هست قدردانی میکنم
اگه یه سری به تالارهای فان و برنامه های موبایل اندروید بزنید که برا ضمیمه شدن یه فایل توسط کاربر ( تنها کاری که میکنه اینه از جایی دانلود میکنه برای دیگران تو تالار آپلود میکنه ) چقدر استیکر تشکر کلیک میخوره ، اونوقت کسی میاد وقت میزاره کد نویسی میکنه فقط در قبال درخواست یه کاربر مبتدی که کارش راه بیفته ،متوجه ارزش زحمات این انسانهای بزرگ خواهید شد .

راستش را بخوایید من بودم انگیزه ام از بین میرفت و این کار را نمیکردم
نه اینکه محتاج او دکمه مسخره تشکر شما دوستان باشم ! نه به خاطر اینکه فکر میکردم تو یه اتاق خالی برای خودم زحمت الکی میکشم ...

فدر و ارزش زحمت دیگران برا بدونید دوستان
خدا نگهدار

سلام
ابتدا از ابراز لطف شما تشکر میکنم . بعد از 4.5 سال شما هنوز متوجه نشده اید فعالیت بنده در این تالار فقط و فقط انتقال آموخته هایی است که هر چند در سطح عالی نیست ولی می تواند برای بسیاری راهگشا باشد . اگر بگویم دکمه تشکر هیچ تاثیری جهت تشویق بنده ندارد دروغ گفته ام ، ولی قصد رقابت تشکر با مثلا آقای کرامتی مدیر سایت ویا آقای صادقیان را ندارم .
به قول جناب آقای پیروزمهر دلایل متعددی می تواند سبب تشکر نکردن بقیه کاربران شود که به درستی دریک تاپیک آنها را بزشمرده بود . به همین جهت به کسی هیچ حرجی نیست که چرا از مطلبی استفاده کرده و تشکر نکرده . این یک امر شخصی است.
موفق باشید

abdoreza57
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 14:27 عصر
سلام

استاد محترم جناب امیری ، ممنون بابت فایل ارزشمندتون
همانطور که میدونید تقویم قمری از دردسازترین گاهنامه هاست که کسی نمیتونه به طور دقیق روزهای ماه را برآورد کنه !!!!!!
علی ایحال این تقویم خیلی عالی کار میکنه .
ولی تو بعضی از ایام ایراد داره مثلا تاسوعای امسال اول آبان هست که تو برنامه شما با یه روز اختلاف و همینطور عاشورا یه روز اختلاف تو سایر موارد من ندیدم احتمالا همه مناسبتها درست باشه
فکر کنم با تغییر کدها برای یه روز خاص همه تنظیمات به هم بخوره ! ولی تا همین جا هم عالیه چون اگه عید فطر دوباره با اختلاف روبرو بشه بازم نیازمند تغییرات خواهد بود !!!

پیشنهاد میکنم برای این موارد هم یه قابلیت به برنامه تون بدید تا در صورت نیاز بتونید این مناسبتها را با اختلاف یک روز جابجا کنید البته به صورت دستی یا کد ! اگر روشی هست از آقای امیری خواهش میکنم راهنمایی کنند

خدا نگهدار

Access2013
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 15:57 عصر
سلام

به قول جناب آقای پیروزمهر دلایل متعددی می تواند سبب تشکر نکردن بقیه کاربران شود که به درستی دریک تاپیک آنها را بزشمرده بود . به همین جهت به کسی هیچ حرجی نیست که چرا از مطلبی استفاده کرده و تشکر نکرده . این یک امر شخصی است.

از مدیر بانک مرکزی سوال شد : چرا کارت زودتر از وجه نقد از دستگاه عابر بانک بیرون میاد؟
خواب داد :چون اغلب این ملت تا پول را میبینند همه چی یادشون میره !!!
25 مرتبه دانلود ضمیمه بدون فشردن تکمه تشکر !!!
درسته حق باشماست آقای امیری ممنونم

پیشنهاد میکنم برای این موارد هم یه قابلیت به برنامه تون بدید تا در صورت نیاز بتونید این مناسبتها را با اختلاف یک روز جابجا کنید البته به صورت دستی یا کد ! اگر روشی هست از آقای امیری خواهش میکنم راهنمایی کنند

میتونید یه فرم طراحی کنید و همون روز خاص را توش به روز مورد نظر انتقال بدید
راه دیگه ای شاید برنامه را پیچیده کنه
اگر هم راه حلی داره حتما آقای امیری کمک خواهند کرد

Abbas Amiri
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 23:21 عصر
سلام

همانطور که میدونید تقویم قمری از دردسازترین گاهنامه هاست که کسی نمیتونه به طور دقیق روزهای ماه را برآورد کنه !!!!!!
ولی تو بعضی از ایام ایراد داره مثلا تاسوعای امسال اول آبان هست که تو برنامه شما با یه روز اختلاف و همینطور عاشورا یه روز اختلاف تو سایر موارد من ندیدم احتمالا همه مناسبتها درست باشه
فکر کنم با تغییر کدها برای یه روز خاص همه تنظیمات به هم بخوره ! ولی تا همین جا هم عالیه چون اگه عید فطر دوباره با اختلاف روبرو بشه بازم نیازمند تغییرات خواهد بود !!!

خدا نگهدار

سلام
همانطور که نوشته اید تبدیل به تاریخ قمری آن هم در ایران بدون مشکل نمی شود . کافیست از تاریخ قمری خود ویندوز استفاده کنید تا به این اختلافات بیشتر پی ببرید.
به همین جهت باید همین طور که هست قبولش کرد .
امیدوارم بودم آقای پیروزمهر با توجه به تجربه و اشرافی که به این موضوع دارند ، نظرات خود را بیان می کردند .

برای تصحیح اشتباهات هم اگر دوستان دیگر زحمت این قسمت را بکشند بهتر است .

New Account
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 23:10 عصر
سلام جناب آقای امیری

ادب حکم میکرد که حتی به قصد "نه" گفتن هم که شده مطلبی رو درج میکردم

متاسفانه امکان کمک در رفع مشکل فعلیتون رو ندارم , علت این امر هم یک مساله کاملا شخصی هستش و هیچ ارتباطی به PDC نداره و اینکه بخواد کسی تصور کنه چون این فعالیت در راستای PDC هستش پس به همین دلیل ممکنه بنده در رفع نقیصه همکاری نکنم از اساس اشتباهه , همونطوری که در پست حذف شده مابین پست یک و دو نظرم رو داده بودم و شما هم لطف کردید و در نمونه خودتون اعمال کردید

متاسفانه/خوشبختانه خیلی وقته که دیگه در تالار اکسس و کلا در فضای مجازی مطلبی درج نمیکنم , شاید به دلیل تغییراتی بود که به درستی در زندگیم ایجاد کردم , ای کاش زودتر اون کار رو انجام داده بودم
وقتی یک کاری رو بیشتر انجام بدید , بدون شک میبایست یک کار دیگه رو کمتر انجام بدید , من فعلا ترجیح دادم که کار دیگه رو انجام بدم

به هر تقدیر دیگه نه فرصتی شد و نه افتخاری که در کنار شما باشم و از این جهت صمیمانه عذر خواهی میکنم

مطمئنم شما میتونید مشکل رو حل کنید اگر هم نتونستید چندان نگران نباشید چرا که ما در کشوری زندگی میکنیم که تاریخ رسمی اون شمسی هستش و تقویم قمری در اون حداقل کاربرد رو داره پس چیز زیادی از دست نمیره

موفق باشید

Abbas Amiri
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 23:05 عصر
سلام

خدا نگهدار

سلام
برای جابجایی یک روزه ایام قمری در فایل زیر تغییرات لازم بعمل آمده است:
دقت کنید زمانیکه مناسبت قمری را شیفت می دهید ، در تاریخ مقصد مناسبت قمری دیگری نباشد چرا که حذف خواهد شد . برای اینکار ابتدا تاریخ مذکور را شیفت دهید.

abdoreza57
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 00:07 صبح
سلام

خیلی جالب بود بابت ایده مناسبتون هم ممنون
هر چند هر پدیده بشری نیاز به بروز آوری و اصلاح خواهد داشت ولی تو شرایط تاریخ قمری فکر میکنم بهترین روش همین باشه

فقط یه سوال :
اون فرم دیگه داخل برنامه را چرا تکمیل نکردید هرچند فک کنم این روش بهتر از اون باشه

خدا نگهدار

abdoreza57
چهارشنبه 06 آبان 1394, 13:23 عصر
جناب آقای امیری ! سلام

امروز تو بررسی متوجه مشکل مهمی تو برنامه شدم که خواستم دوباره ازتون راهنمایی بگیرم
نمونه ضمیمه آخری با اینکه درست عمل میکنه ولی مشکل زمانی به وجود میاد که در روز بعد یا روز قبل تاریخ مورد نظر مناسبت خاصی باشه
در اون صورت مناسبت مورد نظر جایگزین روز قبل یا بعد شده و مناسبت اولیه خذف میشه !!!!

پس عملا یک مناسبت از تاریخ قمری خذف میشه
در صورتی که درست این بود که با جابجایی یک مناسبت به روز قبل یا بعد تمام مناسبتهای اون ماه هم به همون میزان باید تغییر کنه یعنی به روز قبل یا بعد منتقل بشه

ممنون میشم اگه دوباره یه بازبینی تو ضمیمه خودتون بفرمایید

خدا نگهدار

Abbas Amiri
پنج شنبه 14 آبان 1394, 19:36 عصر
جناب آقای امیری ! سلام

امروز تو بررسی متوجه مشکل مهمی تو برنامه شدم که خواستم دوباره ازتون راهنمایی بگیرم
نمونه ضمیمه آخری با اینکه درست عمل میکنه ولی مشکل زمانی به وجود میاد که در روز بعد یا روز قبل تاریخ مورد نظر مناسبت خاصی باشه
در اون صورت مناسبت مورد نظر جایگزین روز قبل یا بعد شده و مناسبت اولیه خذف میشه !!!!

پس عملا یک مناسبت از تاریخ قمری خذف میشه
در صورتی که درست این بود که با جابجایی یک مناسبت به روز قبل یا بعد تمام مناسبتهای اون ماه هم به همون میزان باید تغییر کنه یعنی به روز قبل یا بعد منتقل بشه

ممنون میشم اگه دوباره یه بازبینی تو ضمیمه خودتون بفرمایید

خدا نگهدار

سلام
برای شیفت مناسبتهای قمری که پشت سر هم هستند ، میتوانید در فرم Tatilat کدهای مربوط به روال cmdShift_Click حذف و به جای آن کدهای زیر را جایگزین کنید :

Private Sub cmdShift_Click()
Dim CurrentDay As String, bm As Variant
Dim DayAdded As Integer, i As Integer, stepDay As Integer
stepDay = IIf(opgShift = 1, -1, 1)
Do
DayAdded = DayAdded + stepDay
CurrentDay = fDateADD(Dateday, DayAdded)
If GhamaryEvent(CurrentDay, opgShift) Then
Else
DayAdded = DayAdded - stepDay
Exit Do
End If
Loop
For i = DayAdded To 0 Step -stepDay
CurrentDay = fDateADD(Dateday, i)
bm = Me.Recordset.Bookmark
ShiftGhamaryEvent CurrentDay
Me.Requery
Me.Recordset.Bookmark = bm
Next
End Sub
Private Sub ShiftGhamaryEvent(DayGhamari As String)
Dim strNote As String, DayShift As String
Dim iDay As Integer, m12Days As String
Dim isTatil As Boolean, IsHoliday As Boolean
strNote = DLookup("NoteGhamary", "Taghvim", "DateDay='" & DayGhamari & "'")
iDay = Right(DayGhamari, 2)
If opgShift = 1 Then
If Right(DayGhamari, 5) = "01/01" Then
Exit Sub
End If
DayShift = fDateADD(DayGhamari, -1)
Me.Recordset.MovePrevious
Else
m12Days = IIf(leap_persian(CInt(Left(DayGhamari, 4))), 30, 29)
If Right(DayGhamari, 5) = "12/" & m12Days Then
Exit Sub
End If
DayShift = fDateADD(DayGhamari, 1)
Me.Recordset.MoveNext
End If
IsHoliday = Nz(DLookup("IsHoliday", "Events", "DateType=1 AND MonthID=" & CInt(Mid(DayGhamari, 6, 2)) & " AND DayID=" & CInt(Right(DayGhamari, 2))), False)
isTatil = DLookup("Tatil", "Taghvim", "DateDay='" & DayGhamari & "'")
CurrentDb.Execute "UPDATE Taghvim SET Tatil=" & IsHoliday & ", NoteGhamary = '' WHERE DateDay='" & DayGhamari & "'"
CurrentDb.Execute "UPDATE Taghvim SET NoteGhamary = '" & strNote & "',Tatil=" & isTatil & " WHERE DateDay='" & DayShift & "'"
End Sub

Private Function GhamaryEvent(CurrentDay As String, Shift As Integer) As Boolean
Dim strNote As String
strNote = Nz(DLookup("NoteGhamary", "Taghvim", "DateDay='" & CurrentDay & "'"))
If Len(strNote) Then GhamaryEvent = True
End Function

abdoreza57
جمعه 15 آبان 1394, 09:49 صبح
سلام

ممنون بابت کد ، بررسی میکنم البته درست خواهد بود
یه ایده به ذهنم رسید که نمیدونم کاربردی هست یا خیر !!!

همانطور که میدونید ماههای قمری به علت 30 روز و 29 روز بودنشان و اینکه در تعیین این یک روز خطا وچود داره به مشکل بر میخوره
مثلا ماه رمضان اگه 30 روز باشه ، شوال (و البته همه ماه های بعد از اون ) با مناسبت های خود هم درست از آب در میاد ولی اگه رمضان 29 روزه باشه طبیعی هست که ماه شوال با اختلاف یک روز ، همه مناسبتهای خود را به عقب ( یک روز قبل ) هدایت خواهد کرد همینطور در صورتی که ماه شوال هم 29 روز بشه !( هر چند احتمال ضعیفه ولی خوب) مصیبت عظما رخ میده و دیگه همه چی بهم میخوره !!!

و اما سوال ...
اگه جدولی باشه که تعداد روزهای این 12 ماه قمری را بنویسیم و برنامه با توجه به تعداد روزهای ماه مناسبتهای ماه را جابجا کنه
ممکن هست یا خیر ؟

ممنون که وقت گذاشتید
خدا نگهدر

javadrajabihakami
دوشنبه 15 شهریور 1395, 22:44 عصر
سلام آقاي اميري عزيز...
با تشكر از لطف و عنايت شما!
ميشه يه نمونه از يه بانك اكسس كه يه جدول داره و تاريخ شمسي نشون ميده رو زحمتش رو بكشي...
ممنونت ميشم!