PDA

View Full Version : سوال: نحوه تنظیم و طراحی صفحه مورد نظر جهت درج اخبار

davood59
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 13:35 عصر
سلام دوستان؛
وقت شما بخیر و خوشی؛
یک سوال از خدمتتون داشتم؛
ببینید من با استفاده از یک Editor اطلاعاتی رو داخل بانک گذاشتم؛ در واقع همون قسمت مشروح اخبار؛ نحوه قرار گیری متن با استفاده از تگهای html توی بانک بدین نحو هستش:

خبر الف:

<p><strong><center><span style="font-family: Tahoma;">خلاصه ای از خبر جاری</span><br/>پاراگراف اول <br/>پاراگراف سوم<br/>پاراگراف چهارم<br/>پاراگراف پنجم<br/>پاراگراف ششم</center></strong></p>
خبر ب:

<p><strong><center><span style="font-family: Tahoma;">شروع به کار طی روزهای آتی</span><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/><br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار<br/>جهت تست برای قرار گیری اخبار</center></strong></p>
همونطور که می بینید در هنگام تایپ با ادیتور از نظر وسط چین و یا bold کردن نکات مورد نظر رو رعایت کردم.
حالا وقتی که خبرهای فوق از DB واکشی میشن و تو صفحه مورد نظر قرار می گیرن به ترتیب طبق تصاویر زیر به نمایش در میان:

خبر الف

http://up98.org/upload/server1/02/i/xnfgfp9n1ndyol2fs.jpg

خبر ب

http://up98.org/upload/server1/02/i/jgwrxtrue12cmjkj1xnm.jpg

میخواستم ببینم آیا برای درج اخبار توی این صفحه هم باید از css کمک بگیرم دیگه درسته؟

بعنوان مثال اگه بخوام تیتر در وسط صفحه به نمایش در بیاد و با رنگی متفاوت بهتره که طبق css بهش الگو بدم دیگه؟درسته؟

به نظر شما یک فایل دیگه برای صفحات داخلی ایجاد کنم یا همه رو تو همون فایل css اصلی قرار بدم؟

ب) در همین صفحه درج اخبار من اومدم و این صفحه رو بدین نحو فاصله گذاری کردم که البته احساس می کنم کارم خیلی اشتباهه؛ به این کد دقت کنید:

<%@ Page Language="C#‎" MasterPageFile="~/MasterPage.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="ShowNews.aspx.cs" Inherits="ShowNews" %>
<asp:Content ID="Content2" runat="server"
contentplaceholderid="ContentPlaceHolder3">
<br />
<div class="right">
<asp:Label ID="Label1" runat="server" Text="Label" CssClass="right" ></asp:Label>
<br />
<asp:Label ID="Label2" runat="server" Text="Label" CssClass="right"></asp:Label>
<br />
</div>
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl="~/default.aspx">بازگشت به صفحه قبل</asp:HyperLink>
<br />

</asp:Content>
<asp:Content ID="Content3" runat="server" contentplaceholderid="head">
</asp:Content>
همونطور که می بینید با br بین header و footer فاصله انداختم که طبق تصاویر ضمیمه شده اخبار الف و ب می بینید خبرها وارد footer شدن و صفحه زشتی رو ایجاد کردن و کلا صفحه استاندارد و شکیل نشده.
چه کاری انجام بدم که footer و header طبق اخبار من فاصله شون رو حفظ کنن و اخبار اگه زیاد بود وارد footer نشه؟
ممنون از شما

khanlo.javid
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 08:29 صبح
دوست عزیز شما باید چک کنید ببینید به دیو والد که قراره اخبار داخلش واکشی بشن مقدار ارتفاع دادید یا نه اگه دادید باید بر دارید. شما با دیو کد زدید یا تیبل؟؟؟؟