PDA

View Full Version : چند سوال مقدماتی ار طراحی با سی شارپ(دیتا بیس اکسس و پابلیش و...)

masud8002k
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 14:19 عصر
سلام به همه من امروز اولین برنامه خیلی ساده رو با سی شارپ نوشتم و برای دیتا بیسش هم از اکسس استفاده کردم کد من هم اینه
public partial class Form1 : Form
{
private OleDbConnection con;
public Form1()
{
con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=C:/Users/masud/Documents/one.accdb;Persist Security Info=False");
InitializeComponent();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
con.Open();
string str = "insert into book (name,book)values('"+textBox1.Text+"','"+textBox2.Text+"')";
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
cmd.CommandText = str;
cmd.Connection = con;
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();
MessageBox.Show("داده ها با موفقیت اضافه شدند!");
textBox1.Text = "";
textBox2.Text = "";

}
}
خوب حالا چند سوال دارم
1.فرض کنیم همین برنامه ساده رو میخوام بدم یکی تو کامپوتر خودش استفاده کنه باید چیکار کنم؟
2.کانکشن و آدرس اکسس من در کامپیوتر خودم C:/Users/masud/Documents/one.accdb
در این ادرس قرار داره اگر بخوام بدم به یکی دیگه باید چیکار کنم؟؟فایل اکسس هم باید بدم بگم به این آدرس کپی کن؟؟؟
3.برای این میشه حالت نصبی مثل نرم افزارها ایجاد کرد؟؟
4.اگر کاربری که از این برنامه استفاده میکنه اکسس ورژن پایین یا بالا داشته باشه؟باید چیکار کرد آیا سازگاره
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

Hossenbor
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 14:31 عصر
دوست عزیز فکر کنم برنامه اکسس تو کامپیوتر مقصد نصب باشه در ضمنب رای مسیر تنها مسیر فایل را نسبت به فایل اجرایی بنویس بله میشه حالت نصبی ساخت و در مورد گزینه 4 اطلاعات ندارم متاسفانه

Mahmoud Zaad
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 14:45 عصر
سلام
به جا اون آدرس یکی از موارد زیر رو بنویس:

|DataDirectory|\db.accdb

"+Application.StartupPath+"\\db.accdb

من تا چند ماه پیش فکر می کردم باید اکسس نصب باشه ولی روی یه کامپیوتر که اکسس نصب نبود برنامه ای رو نصب کردم و کار کرد. البته یه نکته بگم روی اون کامپیوتر word نصب بود ممکنه یه سری از پیش نیازها با همون نصب شده باشه. ولی روی کامپیوتری که کلاً آفیس روش نصب نباشه امتحان نکردم.
در مورد ورژن در مورد هر برنامه ای اگه به مشکل بخوری با ورژن پایین به مشکل می خوری چون ورژن های بالا، ورژن های پایین رو ساپورت میکنن ولی برعکسش صادق نیست!
راستی به جمع سی شارپی ها خوش اومدی!

masud8002k
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 15:17 عصر
دوستان از راهنمایی هاتون ممنون
فقط باید فایل اکسس رو بدم به کاربر؟؟؟
حالا همین برنامه رو نمیدونم چطور در گرید ویو نمایش بدم

va2012
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 16:22 عصر
سلام. همونطور که دوستمون فرمودند همیشه سعی کن آدرس کانکشن استرینگ رو اینطوری بنویسی : مزیت خیلی مهمش هم اینه که نیازی به نصب Access و یا جابه جایی دیتابیس نیست !!! :کف:

OleDbConnection connection = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|Database.mdb;Jet OLEDB:Database Password=110");

اون قسمت آخر هم برای رمز گذاری دیتابیس هستکه کاربر نتونه توش دستکاری کنه یا اطلاعاتش رو ببینه. منظورت چیه که باید فایل اکسس رو بدی کاربر !!! خوب مگه میشه برنامه بدون دیتابیس کار کنه ؟!!!:متعجب: