PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با بانک

elena
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 10:58 صبح
سلام.من کدهای ارتباط با اکسس رو تو کلاس فرم تعریف می کنم ارورو میده ولی تو کیلک باتن تعریف می کنم مشکلی نداره:کد ارتباط OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=G:\\login.mdb");
OleDbCommand objcommand = new OleDbCommand();
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("", con);
DataSet ds = new DataSet();ارورش هم اینه:A field initializer cannot reference the non-static field, method, or property 'amoozeshgah.sabte_name.con

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 14:45 عصر
کانکشن و کامند رو استاتیک کنید. اگر باز هم جواب نداد همه رو استاتیک کنید.
میتونید یک کلاس به پروژه تون اضافه کنید و این کدها رو به صورت استاتیک در اون قرار بدید و هر جای دیگه ای از پروژه بهش نیاز بود از کلاستون استفاده کنید تا از نوشتن کدهای اضافه جلوگیری بشه.

keiv@n
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 17:14 عصر
به نظر من اگه ایتمهای مورد نظرتو از toolbox به برنامت اضافه کنی یعنی به جای تعریف کردن oleddataadaptor انو از toolbox داخل فرمت drag کنی به صورت اوتوماتیک initialize میشه میتونی این روندو از قسمت initializecomponeny با کلیک راست کردن و انتخاب go to definition ببینی.
مرحله ی بعدی اضافه کردن dataset به فرمت هست که اون هم توسط drag کردن به فرمت انجام میشه که حالت اون رو هم باید untyped dataset انخاب کنی.
در پایان میتونی توسط یه datagrid , دوتا دستور ساده به دیتابیس مورد نظرت connect بشی.
انشا ا... مفید باشه.

gwbasic
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 20:45 عصر
فقط تعریف OleDbConnection , OleDbCommand و ... را در سطح کلاس انجام بدید و نمونه گیری از آنها رو در سطح سازنده یا متد مربوط به Form_Load انجام بدید.

namespace amoozeshgah
{
public partial class sabte_name : Form
{
OleDbConnection con;
OleDbCommand objcommand;
OleDbDataAdapter da;
DataSet ds;
public sabte_name()
{
InitializeComponent();
OleDbConnection con = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=G:\\login.mdb");
OleDbCommand objcommand = new OleDbCommand();
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter("", con);
DataSet ds = new DataSet();
}
}
}