PDA

View Full Version : اعتبارسنجی پسورد

pedram_ns
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 15:36 عصر
سلام
چطور میشه یک پسورد رو سمت سرور اعتبارسنجی کرد. یعنی چک کنم که حتما از عدد و حرف تشکیل شده باشه و بین 4 تا 12 کاراکتر باشه.

ممنون

mahmood_4246
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 23:57 عصر
از کنترل reqular Experssion استفاده کن
این پترن رو بهش بده

^[a-z0-9]{4,12}$

pedram_ns
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 09:36 صبح
ممنون. بله این کار رو کردم. می خوام در کدبیهایند هم کدی بنویسم که اگه کاربر جاوا رو غیرفعال کرد باز هم پسورد رو اونطور که می خوام چک کنه و اگه درست نبود اجازه ثبت پسورد رو نده.

Mohammadvb6
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 10:19 صبح
با استفاده از یک حلقه (forech)کد اسکی هر کارکتر رو به دست بیارید بعد مقایسه کنید که این کد برای اعداد هست یا حروف یا هیچ کدام ...........

با استفاده ار همین حلقه می تونید تعداد کاراکترها رو هم شمارش کنید .

d_derakhshani
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 10:31 صبح
با استفاده از یک حلقه (forech)کد اسکی هر کارکتر رو به دست بیارید بعد مقایسه کنید که این کد برای اعداد هست یا حروف یا هیچ کدام ...........

با استفاده ار همین حلقه می تونید تعداد کاراکترها رو هم شمارش کنید .
این روش اصولی نیست. بهترین روش استفاده از Regular Expression ها هست

mahmood_4246
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 23:14 عصر
ممنون. بله این کار رو کردم. می خوام در کدبیهایند هم کدی بنویسم که اگه کاربر جاوا رو غیرفعال کرد باز هم پسورد رو اونطور که می خوام چک کنه و اگه درست نبود اجازه ثبت پسورد رو نده.
از Regex استفاده کن..همین پترن رو بهش میدی برات چک میکنه..فرقی با Regular نداره..اون کنترل هست این دستور

A.Yousefi
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 23:35 عصر
قبل از بلاک کدی که نیاز به validate شدن داره یه Page.IsVliad بنویس.
اینجوری اگه Validator ها رو دور زده باشه اون بلاک اجرا نمیشه.

Saman Hashemi
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 10:12 صبح
ازین کنترل (http://www.asp.net/ajaxLibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/PasswordStrength/PasswordStrength.aspx#)هم میتونید استفاده کنید...!

mahmood_4246
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 19:41 عصر
ازین کنترل (http://www.asp.net/ajaxLibrary/AjaxControlToolkitSampleSite/PasswordStrength/PasswordStrength.aspx#)هم میتونید استفاده کنید...!
به جای تولکیت از جی کوئری استفاده بشه بهتره...سنگینه تولکیت..جای کار هم داره باسه زیبایی..خود ماکروسافت هم رفته رو جی کوئری