PDA

View Full Version : سوال: معلومات یک طراح وب

p_adibi
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 17:24 عصر
با سلام و خسته نباشید

یک طراح وب چه چیزهایی باید بلد باشد؟

e_a_23
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 18:05 عصر
HTML, CSS, JavaScript, Photoshop
ajax , jQuery هم بلد باشید بهتره.

Hamid.RDN
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 18:08 عصر
دوستان لپ مطلب رو گفتن فقط توی بخش گرافیک، بهتره نرم افزارهای گرافیکی طراحی وب مثل fireworks رو بلد باشید تا photoshop

cyrusthegreat
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 18:21 عصر
با سلام و خسته نباشید

یک طراح وب چه چیزهایی باید بلد باشد؟

علاوه بر تمام اینها، یک طراح وب حرفه ای نیاز هست که با مباحث UX Design، UI Design و همچنین روانشناسی رنگ ها هم آشنایی داشته باشه.

پیشنهاد دوست عزیزمون در رابطه با استفاده از Fireworks رو تایید می کنم. تصاویری که از این نرم افزار خروجی داده می شه، برای وب بهینه شده هستند.

Hamid.RDN
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 18:46 عصر
ممنون از cyrus جان اضافه کنم که
روانشناسی رنگ و ظاهر کاربر پسند فقط یادگیرانه نیست و بایستی عملی و همراه با تجربه باشه تا بتونه حرفه‌ای و تاثیرگذار باشه.

refugee
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 20:49 عصر
البته همینطور است که دوستان گفتند ./
فکر میکنم یه طراح وب به زبان های برنامه نویسی :
php
asp.net
هم سر رشته داشته باشد ./

hamid_shrk
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 23:03 عصر
دوستان همه چیز رو گفتن اما یادشون رفت یک ویژگی مهم طراح وب رو بگن و اون هم خلاقیت هست، تمام این چیزها رو هم بلد باشید ولی خلاقیت نداشته باشید بی فایدست.
بر خلاف نظر خیلی ها من معتقدم که تو طراحی وب خلاقیت ذاتی نیست بلکه اکتسابیه!!
شما باید قالب های زیادی رو ببینید به تمام موارد به چشم یک طراح وب نگاه کنید ، حتی به بنرهای تبلیغاتی که تو خیابانها نصب میکنند و مجلات تبلیغاتی هم باید به چشم طراح وب نگاه کنید از کنار سایت ها مثل یک ویزیتور ساده عبور نکنید و به چینش اجزا و ترکیب رنگ ها دقت کنید ، اونوقته که با چندتا رنگ و چند تا تگ ساده میتونید طرح های فوق العاده ای بزنید.
موفق باشید.:لبخندساده:

e_a_23
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 08:22 صبح
من Fireworks رو نمی شناسم و باهاش کار نکردم.ولی حالا که گفتید واسه طراحی بهتر از photoshop است میرم یاد بگیرم.با photoshop خیلی فرق داره؟و اینکه کسی که میخواد طراحی رو تازه شروع کنه از همون اول Fireworks رو به جای photoshop یاد بگیره؟

cyrusthegreat
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 14:45 عصر
من Fireworks رو نمی شناسم و باهاش کار نکردم.ولی حالا که گفتید واسه طراحی بهتر از photoshop است میرم یاد بگیرم.با photoshop خیلی فرق داره؟و اینکه کسی که میخواد طراحی رو تازه شروع کنه از همون اول Fireworks رو به جای photoshop یاد بگیره؟

خدمت شما عرض کنم، Fireworks همانند Flash و Dreamweaver متعلق به شرکت ماکرومدیا بود، که اساس و بیس تموم اونها، در اون شرکت نوشته شد. ولی چندسال قبل توسط Adobe خریداری شد و در طی این چند سالی که از خریداری اونها توسط Adobe می گذره حداقل در نرم افزار Fireworks تغییر بخصوصی مشاهده نشده، و تنها ظاهرش همگام با کلیه محصولات Adobe شده.

همچنین منظور از طراحی، کارهایی که با Photoshop به نام Digital Drawing انجام می شه نیست. بلکه طراحی مخصوص وبسایت. خیر. فرقش با فوتوشاپ این هست که بسیار بسیار ساده تر هست کار کردن باهاش.

بله برای طراحی وب، پشنهاد بنده اینه که بجای وقت گزاشتن برای یادگیری نرم افزار Photoshop وقتتون رو روی نرم افزاری بزارید که مخصوص اینکار هست و البته هیچ چیزی هم از Photoshop در این زمینه کم نداره.

p_adibi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 11:58 صبح
با تشکر از همگی
آیا طراح وب لازم نیست flash بلد باشه؟

cyrusthegreat
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 12:45 عصر
دوست عزیز

فلش، هم یکی از چندین ابزاری هست که یک طراح وب و البته برنامه نویس وب می تونه در اختیار داشته باشه و ازش استفاده کنه. دونستن فلش اولیتش مثلا از دونستن CSS یا JS پایین تر هستش، ولی مطمئنا دونستش و مخصوصا دونست کار با Actionscript ها ضروری هستش. البته برای طراحی که خودش رو حرفه ای می دونه.