PDA

View Full Version : سوال: فیلتر کردن اطلاعات کمبو باکس توسط چک باکس

hf.farhadi
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 23:29 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان

من یه کمبو باکس دارم که میخوام اطلاعات اون رو توسط چک باکسهای موجود فیلتر کنم
ممنون میشم راهنمایی کنین

hf.farhadi
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:57 عصر
با سلام
دوستان اگه بخوام در نمونه فوق کمبو باکس رو باند کنم به فیلد id چه کدی و در چه اونتی باید بنویسم
من این کد رو نوشتم اما به مشکل خوردم

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
Me.combo4 = combo4.Column(2)
End Sub

ممنون میشم راهنمایی کنین

hf.farhadi
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 17:33 عصر
منتظر راهنمایی دوستان هستم

Abbas Amiri
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 17:53 عصر
یک نکته از من به شما نصیحت ، برای مقادیر فارسی سعی کنید آنها را دریک جدول ذخیره و از ID آنها در جداول دیگر استفاده کنید . بیشتر اوقات در محیط VBE بعضی حروف یونیکد با آنچه درجداول است مغایرت دارد( مانند حرف "ی")
به همین دلیل استفاده ازحروف فارسی درعبارات VBA گاهی اوقات غیرممکن میشود.

hf.farhadi
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 09:46 صبح
با سلام دوست عزیز آقای امیری

نصیحت شما رو کاملاٌ قبول دارم و همیشه سعی میکنم رعایت کنم . در نمونه فوق هم اگه توجه کرده باشین من خواستم که فیلد ID رو باند کنم و از اون در برنامم استفاده کنم .

در کمبو باکس در مقابل هر ID یه رنگ وجود داره که این رنگ بیشتر برای راهنمایی کاربر استفاده میشه چون در برنامه اصلیم این کدها بسیار زیاد هست . و دلیل اینکه میخوام وقتی کمبو باکس باز میشه به ترتیب رنگها باشه اینه که کاربر راحتتر بتونه ID مورد نظر رو پیدا کنه .

hf.farhadi
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 20:28 عصر
دوستان پیشنهادی بابت رفع مشکل فوق سراغ ندارن . ممنون میشم راهنمایی کنین

Abbas Amiri
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 23:42 عصر
دوست عزیز
با ساختار فوق مشکل میتوان اینکارراکرد . ابتدا درفایل خود تغییرات لازم را بدهید.

hf.farhadi
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 16:47 عصر
آقای امیری عزیز

من یه برنامه برای تولید یه کارگاه نوشتم .این کارگاه اقلام مختلف که هر قلم به دو رنگ قهوه ای و بیرنگ تقسیم میشه رو تولید میکنه .

ابتدا برای هر محصولش یه کد تعریف کردم و کلید اصلی قرار دادم .

حالا در یه فرمی که برای جدول سفارشات تهیه کردم میخوام نوع سفارش رو با انتخاب این کد وصل کنم به جدول محصول .

چون هر محصول به دو رنگ قهوه ای و بیرنگ تقسیم میشه میخوام وقتی کمبو باز میشه ابتدا به ترتیب رنگ سورت بشه بعد به ترتیب کد تا کاربر راحتتر بتونه کد مورد نظر رو پیدا کنه

البته این راحتترین راهی بود که به نظرم رسید مطمئناٌ راههای بهتری هم هست که بنده بیخبرم و خوشحال میشم که از شما استادان یاد بگیرم

qhoqnose
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 10:59 صبح
سلام دوستان
منم تقریبا مشکلی شبیه مشکل hf.farhadi دارم، با این تفاوت که تو دیتابیس من 2 تا کمبوباکس هستش که از 2 ستون یه جدول سورس میگره، یکی نام استان ها و بعدش هم نام شهرستان ها حالا میخواستم وقتی یک استان انتخاب بشه کمبوباکس دومی فقط شهرستانهای همین استان را لیس کنه
ممنون میشم مشکل منم حل کنید