PDA

View Full Version : سوال: جابجاي كرسر = focus

reza850101
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 17:36 عصر
باسلام خدمت شما.
يك كامبوباكس دارم درروي فرمي كه داراي سابفرم است كرسر زماني كه در سابفرم درفيلدي است با كليك روي كامبوباكس جابجا نميشود
لطفا راهنمايي كنيد چطور ميتونم زماني كه در كامبوباكس كليك ميكنم كرسر سابفرم درفيلد ديگري قرارگيرد

Younestalebi
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 13:29 عصر
در خاصيت On click كمبوي مورد نظر بنويسيد

FildName.SetFocus

Abbas Amiri
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 19:52 عصر
درمورد بقیه کنترلها ، ببینید خصوصیت TabStop آنها No نباشد

reza850101
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 12:27 عصر
در خاصيت On click كمبوي مورد نظر بنويسيد

FildName.SetFocus

اين در روي فرم كاربرد دارد
در سابفرم اينطور نوشته ام
Forms("form1").Controls("copy of sheet1 subform").SetFocus
اما در فرمان بالا فيلد خاصي را ميخواهم معرفي كنم كه كرسر درآن قرارگيردچكاركنم؟

reza850101
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 11:23 صبح
كسي نظري ندارد؟

Younestalebi
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 13:14 عصر
دوست عزيز در سابفرم هم به همون صورته سابفرم هم يك فرمه !!!

جعفر88
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 16:08 عصر
سلام
اگه ميخوايد به كنترلي در يك زيرفرم (SubForm) دسترسي پيدا كنين بايستي به صورت كلي Me.MySubForm.Form.MyControl بهشون اشاره كنين ولي در مورد سوالتون، يه كم گنگه ("با كليك روي كامبوباكس جابجا نميشود") يعني منظورتون اينه كه كنترل مورد نظر شما در فرم(يا زير فرم) قفل(Lock) يا غير فعال(Disable) شده و يا داستان چيز ديگه ايه . بيشتر توضيح بدين .

reza850101
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 08:24 صبح
باسلام
ببخشيد من منظور شما را متوجه نشدم فرمي كه من دارم مانند خيلي فرمها داراي يك سابفرم هم است روي آن يك كامبوباكس است كه حالت جستجو دارد مثلا پرسنل را پيدا ميكنه و اطلاعات آن فرد در سابفرم مشاهده ميكنيم من ميخواهم دررويداد فيلدهاي سابفرم شرطي را گذاشتم كه اگر در زمان تغيير پرسنل توسط كامبوباكس هنوز كسر درآن فيلد باشه براي او نيز شرط را اجرا ميكند بنابراين با كليك و تغيير نفرات بايد كرسر را ازروي فيلدهاي داراي شرط بردارم اميدوارم توضيح كاميل باشه

اصلا" خودتان فايل را نگاه كنيدمتوجه ميشيد اميدوارم توضيحات گيج كننده نباشد اسم فايل db01.rar
http://barnamenevis.org/showthread.php?298826-فرمان-حذف-یک-رکورد-از-جدول-از-داخل-یک-فرم/page2

reza850101
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 11:42 صبح
خبري نيست؟ ما منتنظر عنايت دوستانيم!!!!!!!!!!!!

reza850101
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 10:19 صبح
سلام
اگه ميخوايد به كنترلي در يك زيرفرم (SubForm) دسترسي پيدا كنين بايستي به صورت كلي Me.MySubForm.Form.MyControl بهشون اشاره كنين
باسلام - آبا منظور شما اينچنين است Forms("form1").Controls("copy of sheet1 subform").SetFocus
من فيلد codnm را چطور در اين كد بگنچانم ?

ولي در مورد سوالتون، يه كم گنگه ("با كليك روي كامبوباكس جابجا نميشود") يعني منظورتون اينه كه كنترل مورد نظر شما در فرم(يا زير فرم) قفل(Lock) يا غير فعال(Disable) شده و يا داستان چيز ديگه ايه . بيشتر توضيح بدين .

باسلام - آبا منظور شما اينچنين است Forms("form1").Controls("copy of sheet1 subform").SetFocus
من فيلد codnm را چطور در اين كد بگنچانم ?

------------------------------------------------------------------------------------
در اين مورد نيز توضيح داده ام اميداورم دوستان محبت كنن چواب بدن- ممنون