PDA

View Full Version : دسترسی به آیتمهای ListView

ghossein
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 20:43 عصر
می خوام به آیتمهای داخل ListView که در ItemTemplate و Alternative Template ساختم دسترسی داشته باشم باید چی کار کنم عکس ListView روهم گذاشتم
با تشکر از دوستان

86571

hamid_shrk
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 20:46 عصر
مثلا به چه چیزی میخواید دسترسی داشته باشید؟بیشتر توضیح بدید ، با FindControl میتونید :

protected void dl_ItemCommand(object sender, DataListCommandEventArgs e)
{
String s = ((LinkButton)e.Item.FindControl("lbtnPname")).Text;
// ادامه کدها
}

ghossein
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 20:58 عصر
اون عکسی که بالا گذاشتم روببین فرض کن می خوام به سطر اول ستون سوم که اسم کالا 603 هست دسترسی داشته باشم یعنی می خوام مقدار 603 از این لیبل بخونم
خیلی ممنون از شما

hamid_shrk
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:20 عصر
اگه تو رویداد ItemCommand کد زیر رو بنویسید در صورتی که روی دکمه "اضافه کردن به سبد خرید" کلیک کنید میتونید مقدارش رو بدست بیارید :

string s = ((Label)e.Item.FindControl("lbtnPname")).Text;

البته باید اسم lable رو هم مثلا بذارید :lbtnPname

ghossein
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:34 عصر
من این کدی شما نوشتی رو امتحان کردم اما چیزی رو بر نمی گردونه
ببین بزار دقیق تر بگم می خوام وقتی دکمه اضافه کردن به سبد خرید رو که می زنم اسم کالا و قیمت اون سلول رو از لبیل هاشون بخونم

hamid_shrk
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:40 عصر
رویداد Item_Command رو اضافه کردید به listView تون ؟؟
این کدها رو باید تو اون رویداد بنویسید.
اگه میشه کدتون رو بزارید

ghossein
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:47 عصر
خیلی ممنون از شما
من این کد رو داخل رویداد itemdatabound نوشتم یعنی باید داخل رویداد itemcommand بنویسم
یه سوال دیگه داشتم این رویداد itemdatabound , itemcommand کی اجرا می شوند با تشکر

hamid_shrk
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 21:58 عصر
خیلی ممنون از شما
من این کد رو داخل رویداد itemdatabound نوشتم یعنی باید داخل رویداد itemcommand بنویسم
یه سوال دیگه داشتم این رویداد itemdatabound , itemcommand کی اجرا می شوند با تشکر
درست شد حالا؟
به زبان ساده itemcommand وقتی اجرا میشه که رو یکی از دکمه ها کلیک میشه،و itemdatabound بعد از پر شدن آیتمهای ListView اتفاق میوفته که از دیتابیس پر میشن.

ghossein
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 22:01 عصر
آقا یه دنیا ممنون:لبخندساده: