PDA

View Full Version : اشکال در Crystal Report

zehs_sha
چهارشنبه 21 آبان 1382, 18:52 عصر
بچه ها من فایل Crystal Report را در برنامه VB.net را با CrystalReportViewer1 اجرا می کنم ولی هنگام اجرا شدن نام Server و Username و پسورد را درخواست می کند.

1هرچی نام و پسورد را وارد می کنم پیغام Logon Failed. Please try again

2 چگونه می شود کاری کرد که Username و پسورد را درخواست نکند

کم حوصله
پنج شنبه 22 آبان 1382, 00:13 صبح
جهت برقراری ارتباطات با پایگاه داد از چه چیزی استفاده می کنید ؟؟
پایگاه داده شما چیست ؟؟؟ (sql یا access)

zehs_sha
پنج شنبه 22 آبان 1382, 11:24 صبح
پایگاه من Sql Server است که Username تحت Sql ساخته ام

پنج شنبه 22 آبان 1382, 14:19 عصر
قبل از اجرای گزارش، می تونین نام سرور و کاربر رو به اون بدین ولی اگر در برنامه دیتاست شما مقدار داره نیازی نیست که CrystalReport دوباره با سرور ارتباط برقرار کنه .. می تونین DataSet گزارش رو با DataSet برنامه مقدار بدین ( البته باید نام و مقدار فیلد ها با هم منطبق باشد وگرنه همان دیالوگ برای گرفتن UserName و Password نشون داده مشه )

zehs_sha
شنبه 24 آبان 1382, 13:24 عصر
من با همان DataSet برنامه مقدار دهی کرده ام ولی باز هم دیالوگ باز می شود لطفا اگر می شود راجب گفته خودتون بیشتر توضیح دهید.

نقل قول :
"باید نام و مقدار فیلد ها با هم منطبق باشد وگرنه همان دیالوگ برای گرفتن UserName و Password نشون داده میشه "

سه شنبه 27 آبان 1382, 21:39 عصر
اگر بخواهین داده های گزارش رو در زمان اجرا با داده های درون برنامه مقدار بدین، مهم نیست که هنگام ساختن گزارش از چه نوع ارتباطی با بانک اطلاعاتی استفاده می کنین. فقط قبل از اجرای گزارش دستور زیر رو بنویسید :

rpt.DataBase.Table(0).SetDataSource(ds.Table(0))

فراموش نکنین که ترتیب و تعداد فیلد ها باید با هم برابر باشند.
( ds نام Dataset ای هست که درون برنامه مقدار می گیرد و rpt اسم متغییری که از نوع گزارش تعریف شده)

zehs_sha
پنج شنبه 29 آبان 1382, 09:52 صبح
بسیار متشکرم

کم حوصله
پنج شنبه 29 آبان 1382, 12:29 عصر
سلام
خانم شیما در مورد کد شما اگر حالت فیلد های استفاده شده به صورت query بوده و از join کردن چندین جدول با هم باشد به چه صورت باید عمل کرد چون این کد در آن مواقع جواب نمی دهد آیا راه حل دیگری دارد؟؟ :?:

یک شنبه 02 آذر 1382, 21:17 عصر
وقتی که شما چند جدول رو با هم Join می کنین، حاصل اون مثل یک جدول هست.
پس می تونین یک دیتاست جدید ایجاد کرده ( در پروژه و نه بصورت کد نویسی ) و فیلد های اون رو، فیلدهایی قرار بدین که در دستور Select شما وجود دارند. و سپس از این DataSet در ساختن گزارش استفاده کنین.
حالا باز هم می تونین از این کد استفاده کنین!

کم حوصله
دوشنبه 03 آذر 1382, 00:26 صبح
:(
ولی من امتحان کردم و جواب نداد باسه همین این سئوال را پرسیدم چون در اون صورت ما دیگه جدول نداریم که بخواهیم آن را ست کنیم بلکه یک query داریم از تلفیق چندین جدول و اون روش شما جواب نداد در این مورد میشه یک تستی بکنید و اگر راه حلی یافتید به ما هم بدید
قبلا از لطف شما متشکرم :oops:

دوشنبه 03 آذر 1382, 14:16 عصر
ولی من امتحان کردم و درست بود :wink:
دقیقا بگین که چه کاری انجام می دین، تا شاید بتونم کمکتون کنم.

کم حوصله
دوشنبه 03 آذر 1382, 15:53 عصر
وقتی که شما چند جدول رو با هم Join می کنین، حاصل اون مثل یک جدول هست.
پس می تونین یک دیتاست جدید ایجاد کرده ( در پروژه و نه بصورت کد نویسی ) و فیلد های اون رو، فیلدهایی قرار بدین که در دستور Select شما وجود دارند. و سپس از این DataSet در ساختن گزارش استفاده کنین.
حالا باز هم می تونین از این کد استفاده کنین!
1 - منظورتون از دیتاست چیه؟؟؟
2 - پروژه چیه ؟؟ کد نویسی کدومه ؟؟؟؟
:oops:

سه شنبه 04 آذر 1382, 19:06 عصر
منظورم از پروژه، همون Windows Application ای هست که می سازین.
و اگر به قسمت "Add New Item" برین، DataSet رو می تونین اونجا پیدا کنین.
و بعد از ایجاد یک DataSet جدید با استفاده از XML Schema که در ToolBox وجود داره، یک جدول جدید ( Element ) در اون قرار بدین و فیلدهایی رو که می خوایین، به این جدول اضافه کنین...
در زمانی که می خواهین بانک های گزارشتون رو انتخاب کنین، از این DataSet استفاده کنین. و قبل از اجرای گزارش هم یک متغییر از نوع این DataSet که ساختین تعریف و مقدار دهی کنین.

ببخشین اگر نتونستم ساده تر توضیح بدم. اگر یک کم حوصله داشته باشین و سعی کنین حتما می تونین انجام بدین :wink:

کم حوصله
سه شنبه 04 آذر 1382, 20:05 عصر
ببخشین اگر نتونستم ساده تر توضیح بدم. اگر یک کم حوصله داشته باشین و سعی کنین حتما می تونین انجام بدین :wink:
:shock:
منظورتون چیه؟؟؟
1 - یک عدد " کم حوصله " داشته باشم ؟؟؟ ( این فقره در این سایت 2 تاشم موجوده :evil2: )
2 یک مقداری حوصله داشته باشم ؟؟؟؟
:mrgreen: :mrgreen: :evil2:
با عرض معذرت خانم شیما من اصلا نمی گیرم شما چی می گید اگر میشه و براتون مقدور است یک دونه گزارش اینجوری بسازید و به عنوان نمونه بدهید تا من بفهمم. البته اگر مقدور است :oops:
راستی من با vb6 کار می کنم نه .net :wink:
با تشکر

چهارشنبه 05 آذر 1382, 09:07 صبح
متاسفانه من با VB برنامه نویسی نمی کنم.
در ضمن، فکر کنم اینجا بخش .Net هستش :mrgreen:

کم حوصله
چهارشنبه 05 آذر 1382, 23:57 عصر
در ضمن، فکر کنم اینجا بخش .Net هستش
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

آقای آذیش چی شد ؟؟؟؟ با آاقی کرامتی صحبت نکردید

ببینید چه جور می زنند تو ذوق ما
:cry: :cry: :cry: :cry: