PDA

View Full Version : سوال: مشکل در فرم ثبت نام

asiehmohammadian
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 08:58 صبح
سلام
من یک فرم ثبت نام دارم که دراون اطلاعات مختلف وکه کاربر باید وارد کنه بخش بندی کردم وهر بخش و داخل یک پنل گذاشتم مثلا اطلاعات شخصی داخل پنل 1 ، اطلاعات شرکت داخل پنل 2 و...ودرانتهای هر پنل یک دکمه ادامه گذاشتم
حالا میخوام هر وقت کاربر روی دکمه ثبت نام کلیک میکنه ووارد این بخش میشه در مرحله اول visible همه پنل ها false بشه وفقط visible پنل اول true باشه ووقتی کاربر روی دکمه ادامه در انتهای پنل کلیک میکنه اطلاعات نگه داشته بشه ولی در دیتابیس درج نشه وبعد visible همه پنل ها false بشه بجز پنل دوم همینطور تا پنل آخر
در پنل چهارم وقتی کاربر روی دکمه ادامه در انتهای پنل کلیک میکنه همه پنل ها بهش نشون داده بشه ودر انتها یک دکمه تأیید ثبت نام دارم که وقتی کاربر روی اون کلیک میکنه حالا همه اطلاعات در دیتابیس درج بشه
اما نمیدونم باید چطوری این کارو بکنم مخصوصا این قسمتش که نباید در دیتا بیس درج بشه
توروخدا کمکم کنید من باید شنبه 1 نسخه از پیاده سازیم و به استاد راهنمام تحویل بدم
خواهش میکنم من وراهنمایی بکنید:افسرده::ناراحت:

Mohammadvb6
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 10:00 صبح
می تونید در ابتدا پراپرتی visible پنل هایی که مخواید hidden باشند رو false کنید و وقتی که که رو دکمه ادامه کلیک می کنید ، پراپرتی پنلی که می خواید نمایش داده بشه true کنید .

panel1.visible = true

البته بهتر که از ajax استفاده کنید تا با نمایش داده شدن هر پنل صفحه postback نشه

asiehmohammadian
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 13:44 عصر
می تونید در ابتدا پراپرتی visible پنل هایی که مخواید hidden باشند رو false کنید و وقتی که که رو دکمه ادامه کلیک می کنید ، پراپرتی پنلی که می خواید نمایش داده بشه true کنید .

panel1.visible = true

البته بهتر که از ajax استفاده کنید تا با نمایش داده شدن هر پنل صفحه postback نشه
ممنون از راهنماییتون
اما من ajax بلد نیستم ، من خیلی مبتدیم تازه با asp و c# آشنا شدم وخیلی در کد نویسی مهارت ندارم
منظورتون اینه که من در ابتدا پرارتی همه پنل هام false باشه وفقط پنل یکم true باشه ووقتی کاربر روی دکمه ادامه کلیک میکنه داخل رویداد button ویزیبل پنل اولم وfalse کنم وvisible پنل دومم true بشه؟
این اطلاعات و بدون اینکه در دیتابیس درج بشه چطور نگه دارم؟
اگر لطف کنید پاسخ این سوالمم بدید ممنون میشم مشکل بزرگ من در همین قسمت نگه داشتن اطلاعاته که نمیدونم چطور اطلاعات و داشته باشم بدون درج در دیتابیس؟!!!!!!
بازم از لطفتون ممنونم

Mohammadvb6
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 14:08 عصر
منظورم همین بود .

البته یه را دیگه هم هست : استفاده از کامپوننت multiview که اگه درباره اش تو همین سایت سرچ کنی اطلاعات خوبی پیدا می کنی . به نظرم این راه اصولی تره .

اطلاعاتی که شما تو هر یک از panel ها (textbox ها و .......) وارد کردید با hidden شدن پنل ها ازبین نمیره (البته به شرطی که خود شما اون هارو پاک نکنید) و در پایان وقتی کل پنل ها کامل شد باید اطلاعات رو توی بانک ذخیره کنی

برای این کار (ذخیره اطلاعات در بانک) چندین راه وجود داره که به یه سرچ کوچک می تونید پیدا کنید .

asiehmohammadian
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 15:31 عصر
ممنون از راهنماییتون خیلی لطف کردید
درج اطلاعات در دیتابیس و بلدم یعنی میدونم از چه کدی استفاده کنم مشکل من در همین قسمت hidden شدن پنل ها بود
من اگر پنل هام hidden بشه اطلاعاتم داخل texbox میمونه ؟ وبعد در انتها بازدن دکمه تأیید توسط کاربر میتونم اونها رو بااستفاده از command در دیتابیس درج کنم؟
منظورتون ازاینکه فرمودیدخودم پاک نکنم چیه؟باید کد خاصی برای این مورد بنویسم؟
خیلی خیلی خیلی لطف کردید واقعا ممنونم از لطفتون:لبخندساده: