PDA

View Full Version : سوال: ایجاد متغیر به صورت داینامیک

homatorabi
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 13:36 عصر
سلام.آیا امکانش هست در برنامه ام به صورت داینامیک متغیر ایجاد کنم و ازش استفاده کنم؟

homatorabi
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 13:57 عصر
کسی نیست جواب منو بده؟

sds1920
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 20:57 عصر
دوست عزيز.اينقدر مختصر که نمي شه جواب داد.
متغير هايي که استاتيک نباشند وقتي بلوکشون تمام بشه از بين مي رن.فقط متغيرهاي استاتيک هستند که هميشه موجود هستند که اونم بايد توي بدنه کلاس تعريف بشن.

p.yazdkhasti
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 22:14 عصر
سلام
اگر بیشتر درخواست خود را توضیح دهید بهتر می توان راهنمایی کرد.

homatorabi
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 08:48 صبح
ممنون از توجهتون.
من دارم یه برنامه ی مدیریت وظایف مینویسم،یه چیزی شبیه outlook(ToDo)میخوام وقتی کاربر برای خودش وظیفه تعریف میکنه،و برای اون وظیفه اش،reminderتعریف میکنه،بر اساس اون تایمی که برای remindereاش تعریف کرده سیستم بهش پیغام بده،(مثلا گفته برای این وظیفه هر 10 دقیقه یک بار به من پیغام بده)در برنامه یه تایمر گذاشتم که هر یک دقیقه یک بار تیک میخوره،و بر اساس زمانی که توش هستیم(پیش از ظهر یا بعد از ظهر)،وظایفی که کاربر برای خودش تعریف کرده رو از دیتابیس سلکت میگیره،حالا میخوام به تعداد وظایفی که برای خودش تعریف کرده،متغیر تعریف کنم،و اون متغیرها رو در یک تایمر دیگه ++ کنم، وقتی مقدار متغیر به اون بازه ی زمانی ای که کاربر برای خودش تعریف کرده رسید،پیغام مربوطه رو نشون بده(مثلا برای وظیفه ی x vرمایندر رو روی ده دقیقه گداشته،وقتی مقدار متغیر yبه ده رسید،پیغام مربوط به وظیفه ی xرو نشون بده).
ممنون که برای جواب دادن به سوال من وقت گذاشتید.

homatorabi
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 09:24 صبح
الآن یه چیزی به ذهنم رسید!
میتونم یه ستون از جدولی که تو دیتابیسم درست کردم رو به این متغیری که میخوام هی مقدارشو افزایش بدم،اختصاص بدم!و او فیلد از جدولم رو چک کنم که آیا مقدارش به او تایمی که مد نظر من هست رسیده یا نه!
آیا این کار درستیه؟