PDA

View Full Version : باز هم بحث فارسی نویسی و مشکلات آن، کمک کنید

pardisannet
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 19:16 عصر
دوستان من برنامه ای با سی شارپ نوشتم و نزدیک به 4000 رکورد ثبت کردم . حالا موقع سرچ در مثلا کمبو باکس حروف "ی" و "ک" و غیره به دو صورت در بانک ذخیره شده. یک نوع حرف "ی" و "ک" فارسی و بدون دو نقطه در زیر حرف "ی" و بدون حمزه در روی حرف ک. و در نوع دوم حرف "ی" و "ک" عربی.

حال نمیدونم چه کار باید بکنم. مهمترین چیزی که از دوستان میخوام روشی است برای تعریف تک تک حروف مخصوصا این دو حرف در برنامه خودم که هر جا و هر سیستمی که برنامه رو نصب کردم این مشکل تکرار نشه. یعنی کد اسکی حروف رو اول توی برنامه تعریف کنم. مثل وب نویسها که تو برنامشون میگن "لطفا صفحه کلید را در حالت EN" قرار دهید.

و در ادامه چه کار کنم واسه این بانک 4000 رکوردی ؟ جالب اینجاست که وقتی با یک سیستم که kbdfa.dll اون بر اساس حرف "ی" و "ک" فارسی است کار میکنم و میخوام با دستورات اس کیو ال بانک را آپدیت کنم هیچ اتفاقی نمیفته. ظاهرا مربوط به کد اسکی حروف میشه. دوستان انصافا کمک کنید دارم بیچاره میشم.

در ضمن از این هم استفاده میکنم :
Thread.CurrentThread.CurrentUICulture = new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR");
Thread.CurrentThread.CurrentCulture = Thread.CurrentThread.CurrentUICulture;

sds1920
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 20:43 عصر
شما قبل از اينکه بخواين يه رشته رو داخل بانک ذخيره کنيد حروف مشکل دار مثل ي و ک رو به يک مقدار استاندارد براي خودتون تبديل کنيد.اينجوري برنامه فقط براساس يک حرف ي هست و مشکلي پيش نمي آيد.براي اين کار کافي يونيکد حروف ي و ک رو پيدا کنيد و يکي از اونها را به عنوان استاندارد خودتون انتخاب کنيد.

bftarane
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 22:10 عصر
براي اينکه از اين به بعد اين مشکل پيش نياد فکر کنم لينک زير مشکلتون رو حل کنه
http://barnamenevis.org/showthread.php?301802
ولي اون 4000 رکورد که ثبت شدن نمي دونم ميشه واسشون کاري کرد يا نه.