PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای گرافیکی کردن سایت ؟؟

mosi2007
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:15 عصر
سلام دوستان
من برنامه نویس php هستم و روی سی اس اس تسلط خوبی ندارم البته معمولی و حس زیبا شناسی و زیبایی ندارم که بتونم یه سایتو از لحاظ گرافیکی یا همون سی اس اس تر تمیز کنم
من سایتمو با php برنامه نویسی کردم و یه ذره هم قشنگش کردم ولی به هر کسی نشون میدم میگه که یکم از لحاظ ظاهری قشنگش کن
من یه عکس از سایتم گرفتم و اینجا میذارم دوستان بی زحمت اگر امکانش هست بگن که کدوم قسمتها رو چه رنگی کنم و چیکارا بکنم کلا منظورم اینه که نظر بدید که چیکار کنم خوبه و چی ها رو باید حذف کنم ممنون میشم اگه کمک کنید که سایتم از لحاظ ظاهری بهتر بشه

این عکس از سایتمه
86602

hamid_shrk
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:22 عصر
یکم سعی کنید از طیف رنگ هم استفاده کنید ، و اجزای صفحه رو همینجوری نذارید تو صفحتون و براش قسمت تعیین کنید با بنر ها کوچک یا border بدید، کلا قالبهای بیشتری ببینید تا ایده بگیرید برای بخش بندی.

Saber Mogaddas
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:25 عصر
سلام
برعکس چیزهای ریز بیشتر از هرچیزی تو چش آدم میرن رو ایکون های استفاده شده دقت زیادی کن.. هدر سایت خیلی مهمه برای زیبای سایت سعی کن روی اونم زیاد کار کنی..رو تصاویر و عکس های که میزاری تو سایت تو photoshop یا corel یکم کار کن به سایت های مشابه سایت نگاه کن الگو بگیر..مخصوصا سایت های خارجی به این دلیل که اونور به گرافیک سایت بسیار اهمیت میدن
موفق باشی..

mosi2007
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:29 عصر
یکم سعی کنید از طیف رنگ هم استفاده کنید ، و اجزای صفحه رو همینجوری نذارید تو صفحتون و براش قسمت تعیین کنید با بنر ها کوچک یا border بدید، کلا قالبهای بیشتری ببینید تا ایده بگیرید برای بخش بندی.

ممنون دوست عزیز
مشکل من اینه که رنگ شناس خوبی نیستم اگه امکان داره بگید که کدوم قسمتها رو چه رنگی کنم و کد رنگو بی زحمت بدید
راستی نظرتون را راجع به ایکون ها نگفتید و لینک ها

hamid_shrk
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:34 عصر
لینکها و آیکون ها اصلا جالب نیستند و بهتره اگه میخواید همینطوری باشه پس حداقل متن رو بیاربد وسط آیکن نه اینکه زیرش باشه !!!
با توجه به رنگ هایی که الآن بکار بردید بهتره طیف رنگتون از آبی - نقره ای - سفید باشه(تقریبا مثل همین سایت) ، البته از طیف شکنی های ریز هم مثل رنگ لینکها استفاده کنید.

mosi2007
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:35 عصر
سلام
برعکس چیزهای ریز بیشتر از هرچیزی تو چش آدم میرن رو ایکون های استفاده شده دقت زیادی کن.. هدر سایت خیلی مهمه برای زیبای سایت سعی کن روی اونم زیاد کار کنی..رو تصاویر و عکس های که میزاری تو سایت تو photoshop یا corel یکم کار کن به سایت های مشابه سایت نگاه کن الگو بگیر..مخصوصا سایت های خارجی به این دلیل که اونور به گرافیک سایت بسیار اهمیت میدن
موفق باشی..
چشم منظورتون اگه او دوتا نوشته و حلقه فیلمه اونو کوچیک میکنم
بعد راستی دوست عزیز این عکس های که میببینید من نذاشتم اونا یه پیش نمایش از ویدیو های اپلود شده توسط کاربران است
راستی این ادرس سایتمه اگه خواستید میتونید ببینید
http://www.cheshmha.com

hamid_shrk
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 21:56 عصر
تبریک میگم سایت جالبی بود ، یکم رو گرافیکش کار کنید و قالب رو بهبود بدید بهش میتونه سایت پرطرفداری بشه.

mosi2007
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 22:04 عصر
تبریک میگم سایت جالبی بود ، یکم رو گرافیکش کار کنید و قالب رو بهبود بدید بهش میتونه سایت پرطرفداری بشه.

خِِِِِِِِِیـــــــــــــل ی ممنون خوشحالم کردید
من نمیخوام که از رنگ های جلف و سبک استفاده کنم اگه اون رنگهایی که فیس بوک یا یوتیوب استفاده کرده یا همون رنگهایی که خودتون گفتید استفاده کنم خوبه دیگه ؟؟
بعد یه مشکلی که دارم اینه که تو ie اون سایه ها نشون داده نمیشه کاری نمیشه برای این مشکل کرد اصلا اون سایه هایی که به div ها دادم خوبه ؟؟؟

hamid_shrk
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 22:11 عصر
من نمیخوام که از رنگ های جلف و سبک استفاده کنم اگه اون رنگهایی که فیس بوک یا یوتیوب استفاده کرده یا همون رنگهایی که خودتون گفتید استفاده کنم خوبه دیگه ؟؟
بعد یه مشکلی که دارم اینه که تو ie اون سایه ها نشون داده نمیشه کاری نمیشه برای این مشکل کرد اصلا اون سایه هایی که به div ها دادم خوبه ؟؟؟[/QUOTE]
رنگی که گفتم رو استفاده کنید ، البته عرض کردم سعی کنید بصورت ظریف طیف رو هم بشکونید بعضی جاها (مثلا در لینکها) اما نه زیاد.
اگه برای سایه دار کردن از CSS3 استفاده کردید مرورگر IE این نسخه رو ساپورت نمیکنه کخ بنظر من میتونید از این فایل PIE.htc استفاده کنید که ساده ترین راه هست برای تطبیق IE با CSS3T، اما خوب راههای دیگه هم مثل استفاده از عکس هم هست.ضمنان از میزان سایه ها هم یخورده کم کنید.
برای استفاده از PIE.htc به لینک زیر مراجعه کنید :
http://css3pie.com/

cyrusthegreat
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 02:26 صبح
بعد یه مشکلی که دارم اینه که تو ie اون سایه ها نشون داده نمیشه کاری نمیشه برای این مشکل کرد اصلا اون سایه هایی که به div ها دادم خوبه ؟؟؟

دوست عزیز

برای سایه دار کردن، بجای استفاده از Pie.htc و اضافه کردن بار اضافه، خیلی راحت از فیلتر های خود IE استفاده کنید. برای ایجاد سایه می تونید از کد زیر استفاده کنید:

filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=0),
progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=90),
progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=180),
progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=270);

cyrusthegreat
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 02:26 صبح

دوست عزیز

برای سایه دار کردن، بجای استفاده از Pie.htc و اضافه کردن بار اضافه، خیلی راحت از فیلتر های خود IE استفاده کنید. برای ایجاد سایه می تونید از کد زیر استفاده کنید:

filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=0),
progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=90),
progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=180),
progid:DXImageTransform.Microsoft.Shadow(Color=#cc cccc, Strength=5, Direction=270);