PDA

View Full Version : مبتدی: سلام راهنمایی برای یه گالری حرفه ای

rezamob
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 20:28 عصر
من می خوام یه گالری داینامیک بسازم تقریبا مثل فیسبوک :گریه:که دسته بندی برای هر عکس داشته باشه و بشه کامنت بزاری واسه هر عکس و در آخر هم بعد از تایید مدیر سایت نظر ها رو نشون بده؟:ناراحت: با c# دات نت کار کردم ولی تا حالا با jquery کار نکردم مشکلم اینه که چه جوری توی فایل xml ذخیره کنم و چجوری یه تم مثل برنامه wondershare بهش بدم پیشاپیش منتظر راهنمایی پر بارتون هستم با تشکر!

betisa
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 11:22 صبح
من می خوام یه گالری داینامیک بسازم تقریبا مثل فیسبوک :گریه:که دسته بندی برای هر عکس داشته باشه و بشه کامنت بزاری واسه هر عکس و در آخر هم بعد از تایید مدیر سایت نظر ها رو نشون بده؟:ناراحت: با C#‎ دات نت کار کردم ولی تا حالا با jquery کار نکردم مشکلم اینه که چه جوری توی فایل xml ذخیره کنم و چجوری یه تم مثل برنامه wondershare بهش بدم پیشاپیش منتظر راهنمایی پر بارتون هستم با تشکر!

با سلام به شما دوست عزیز

ابتدا مسئله شما باید به چند تا بخش تقسیم بشه تا واضح بشه که چه کاری باید انجام بشه.
1- معمولا اگر گالری (یا هر چیز دیگری) دینامیک طراحی میشه دیگه از xml برای داده هاش استفاده نمی کنن از دیتابیس استفاده میشه
2- برای jquery تعداد زیادی گالری عکس آماده هست که میتونی از اون ها برای نمایش عکس هات استفاده کنی
3- برای نمایش کامنت های عکس ها چه روشی رو در نظر گرفتی فیسبوکی و یا جور دیگری؟

Mohammadvb6
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 12:16 عصر
یه نمونه اسلایدشو با توضیح فارسی .

http://www.ittutorial.ir/ساخت-یک-اسلاید-شو-بدون-کتابخانه-2/

البته به طور کامل اون چیزی که شما می خواید نیست ولی میتونید ازش ایده بگیرید .

hamed_hossani
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 13:18 عصر
سلام
فایل ها اموزشی زیر رو دانلود کن - با نام های
Lynda.com.jQuery.Projects.Creating.an.Interactive. Homepage.Marquee-QUASAR
Lynda.com.jQuery.Projects.Creating.an.Interactive. Map-QUASAR
Lynda.com.jQuery.Projects.Creating.an.Interactive. Photo.Gallery-QUASAR
من با تورنت دانلود کردم البته حدود 8 ماه پیش
نمی دونم کجا !سرچ کن برای لینک فایل تورنتش!
حدود 1 گیگ میشه
با css و jQuery کار می کنه

rezamob
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 14:04 عصر
ممنون از ارهنماییتون من یه ایده به نظرم رسید اینکه توی قسمت مدیریت ادمین سایت عکسها رو آپلود کنه و من دو نسخه کوچیک بزرگ از عکس با کد نویسی ایجاد کنم فقط توی نمایش عکس به کاربر موندم که چه جوری به صورت داینامیک کلیه عکس ها رو بخونه و روی هر عکس بتونن نظر بزارن؟؟؟؟

betisa
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 14:33 عصر
برای نمایش عکس ها به صورت دینامیک میتونی آدرس اون ها رو توی دیتابیس ذخیره کنی و به وسیله datalistview و یا repeater به ساختاری که دوست داری مثلا شبیه گالری فیس بوک نمایش یدی و وقتی روی یک عکس کلیک کرد با lightbox عکس رو نمایش بدی. و برای کامنت ها هم میتونی از طریق jquery ajax کامنت هارو بخونی و نمایش بدی (البته این بخشش یکم حرفه ای تره که با جستجوی asp.net how read data with jquery ajax میتونی به نتایج خوبی برسی )

rezamob
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 20:47 عصر
با ajax file manager قسمت ادمین سایت تموم شد فقط مونده نمایش. چندتا مورد هست که موندم :1- خواندن اتوماتیک عکسها از پوشه گالری و نشون دادن هر عکس در دسته خودش 2-داشتن تم گالری مثل برنامه هایی که استاتیک هستند 3-ارسال نظر توسط کاربر و نمایش اون زیر عکس بعد از تایید ادمین . ومشکل آخر اینکه چون از دیتابیس نمی خوام استفاده کنم که برنامه تقریبا پرتابل بشه چاره ای دیگه به غیر از xml هست؟

betisa
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 00:41 صبح
یک تکنیک هست که میشه از اون استفاده کرد.این روش برای سرور هزینه بر هست ولی جواب میده. اون هم اینه که شما یک dataset به پروژه اضافه می کنید بعد داخل دیتا ست جداول و روابط بین اون ها رو دستی ایجاد می کنید. دیتا ست ها برای ذخیره داده هاشون دو تا تابع دارند که write to xml برای نوشتن اطلاعات در فایل و red from xml برای خوندن از فایل هست البته من پیشنهاد میکنم که شما این کار رو در یک پروژه class Library انجام بدید و برای این کارها از یک کلاس و توابعی که خودتون نوشتید استفاده کنید.

rezamob
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 00:56 صبح
قسمت آپلود سایت رو تموم کردم الان هر وقت که ادمین یه عکس رو اپلود می کنه دو تا پوشه ایجاد میشه که یک خود عکس و دیگری کوچیک شده عکسه. الان چجوری باید مثل گالری های استاتیک که خیلی شیک هستند یه پوسته براش درست کنم از خیر xml گذشتم با کلاس directory همه کار میشه کرد ! پیشنهادی ندارین که به صورت اتوماتیک عکس هارو با استفاده از directory بخونم و با jquery نمایش بدم ؟؟؟