PDA

View Full Version : سوال: کنترل adodc

alireza661
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 22:53 عصر
آیا در برنامه هایی که در آنها از کنترل adodc استفاده شده است لازم است که فایل ocx این کامپوننت همه جا کنار برنامه باشد و در سیستم هایی که وی بی نصب نیست رجیستر شود؟
میخوام بدونم این فایل ocx بطور پیش فرض بر روی تمام ویندوزها وجود دارد یا با نصب وی بی کپی میشود؟

Veteran
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 23:07 عصر
باید کنار برنامه باشه.

m.4.r.m
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 23:38 عصر
شما اگه ازsetup خود ویبی نرم افزار خودتو تهیه کنی نخیر لازم نیست اگر نه که باید یا ویژوال بیسیک رو نصب کنی با فایل های لازم رو حمل کنی

s.hematii
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 23:47 عصر
سلام دوست عزیز من خیلی از سئوالت سر در نیاوردم فقط میدونم این کامپوننت که در ویژوال هست باعث ارتباط بین vb و برنامه acces (دیتا بیس)میشه که این برنامه(acces) هم با offic نصب میشه و اینکه باید کنار خودش باشه نه من 1 راهی رو میرم که جدا از راه کتابه و میتونیم جای دیگه هم دیتابیس رو save کنیم اما مزیت اینکه کنار برنامه باشه اینه که اگر برنامه رو به سیستم دیگه انتقال بدی نیاز نیست که آدرس فایل دیتا بیس رو عوض کنی اگه فک میکنی صحبتام به دردت میخوره و توضیح بیشتر میخوای حتما بگو موفق باشی:چشمک:

alireza661
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 00:22 صبح
جان آره مشکلم اینه که وقتی دیتابیس رو میبرم روی ویندوز اکس پی موقع جستجو , برنامه هیچی پیدا نمیکنه
100 بار چک کردم همه چی درسته و تمام فایل های برنامه در کنارشه و آدو دی سی هم رجیستر شده و بانکو هم مسیر دهی کردم
لازم به ذکره که روی اون سیستم آفیس نصب نیست
اما مثلا فامیل احمدی که روی سیستم خودم در بانک پیدا میشد الان روی اون سیستم پیدا نمیکنش برنامه و recordcount آدو دی سی 0 میمونه

s.hematii
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 01:21 صبح
شاید اگه آفیس رو نصب کنی درست شه.ببین 1راه هست که حتما باید acces هم نصب باشه اول میری برنامه acces از آفیس میاری جدول دادتو درست میکنی بعد میری toolbar از fileگزینه save &publishبعدا save acces2003 یا مستقیم save acces2003رو میزنی تو همونجا که برنامت هست save میکنی بعد تو vb کامپوننت روی adodcکلیک راست کنadodc property رو میزنی تو پنجره باز شده build رو بزن بعد تو پنجره بعدmicrosoft jet 4... رو انتخاب کن بعدnextو بعد قسمت 1.select...اون دیتا بیس که با acces درست کردی رو open میکنیtest...وبعد ok و در پنجره قبلی (جلوbuildپر شده این *در پایین توضیح دادم)هم ok حالا تو پنجره خاصیت adodc خاصیت recordsource رو بزن پنجره باز میشه در گزینه اول2 .cmd table (حالت جدول) و در پایینی هم اسم جدول مورد نظر که ساخته بودی(ممکنه چند جدول در 1دیتا بیس باشه)انتخاب بعد اگه قرار که هر فیلد تو 1text نمایش بده خاصیت datasourceهر text رو برابر adodc و datafieldرو برابر آن فیلدی که میخوای اون text نشون بده میزاری حالا اگه بنویسی
rivate Sub Form_Load()

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Database.mdb;Persist Security Info=False"
Adodc1.CommandType = adCmdTable
Adodc1.RecordSource = "Cust"
Adodc1.Refresh
این قسمت که جلو Adodc1.ConnectionString است همون* است اما*(مثلا) این بوده Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Users\star\Desktop\3\Database.mdb;Persis t Security Info=False ما از & App.Path & استفاده میکنیم چون در سیستم دیگه اجرا شد مشکل پیش نیاد و مسیر یکی باشه (این یعنی همون که کنار فایل باشه حالا فهمیدی میشه کنارشم نباشه فقط اونجور مسیر* عوض میشه و نیاز به استفاده از & App.Path & نیس)

alireza661
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 01:37 صبح
بالاخره من نفهمیدم اینکه چیزیو پیدا نمیکنه مشکلش از چیه؟

s.hematii
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 01:53 صبح
اینم 1 مثال

s.hematii
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 02:01 صبح
فک کنم شما دستور refresh نداری چون دیتا بیس اینجوره که از بالا به پایین سرچ میکنه بعد سری بعد اکه refresh نکنی از ادامه قبلی به پایین سرچ میکنه مثلا اگه اسم کاوه رو سرچ کنی بعد اسم لیلا و بعد احمد چون به نسبت حروف 2تا اولی به ترتیب از بالا به پایین پیدا میکنه اما 3چون برگشت به بالاست error میده

alireza661
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 10:43 صبح
فک کنم شما دستور refresh نداری چون دیتا بیس اینجوره که از بالا به پایین سرچ میکنه بعد سری بعد اکه refresh نکنی از ادامه قبلی به پایین سرچ میکنه مثلا اگه اسم کاوه رو سرچ کنی بعد اسم لیلا و بعد احمد چون به نسبت حروف 2تا اولی به ترتیب از بالا به پایین پیدا میکنه اما 3چون برگشت به بالاست error میده
آخه همون دفعه اول هم که سرچ میکنم چیزی پیدا نمیشه
تازه من بین سرچ ها با موو فرست برمیگردم اول
فکر نمیکنم از این باشه

s.hematii
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 22:47 عصر
نمیدونم والا میخوای کد رو بزار شاید بتونیم راهنمایی کنیم

m.4.r.m
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 12:14 عصر
ببین دوست عزیز شما عمده مشکل خودتونو به صورت جامع مطرح نمی کنی و باعث میشی جواب دهنده هم گنگ بمونه

آیا در برنامه هایی که در آنها از کنترل adodc استفاده شده است لازم است که فایل ocx این کامپوننت همه جا کنار برنامه باشد و در سیستم هایی که وی بی نصب نیست رجیستر شود؟
میخوام بدونم این فایل ocx بطور پیش فرض بر روی تمام ویندوزها وجود دارد یا با نصب وی بی کپی میشود؟

اینجا منظور از سوال فقط در مورد Adodc شماست که من گفتم اگه میخوای مشکل Ocx و Dll در سیستم دیگه نداشته باشی باید از setup خود وی بی یا install sheild و امثال اینا استفاده کنی که موقع انتقال به سیستم دیگه مشکلی نداشته باشی این از این .

جان آره مشکلم اینه که وقتی دیتابیس رو میبرم روی ویندوز اکس پی موقع جستجو , برنامه هیچی پیدا نمیکنه
100 بار چک کردم همه چی درسته و تمام فایل های برنامه در کنارشه و آدو دی سی هم رجیستر شده و بانکو هم مسیر دهی کردم
لازم به ذکره که روی اون سیستم آفیس نصب نیست
اما مثلا فامیل احمدی که روی سیستم خودم در بانک پیدا میشد الان روی اون سیستم پیدا نمیکنش برنامه و recordcount آدو دی سی 0 میمونه

اینجا هم سوال شما یه جور دیگه داره مطرح میشه که جواب این سوال شما هم اینه که هنگام تعریف پایگاه داده آیا به صورت ایستا تعریف کردی یا پویا ؟

اگه مشکلی از تعریف بانک اطلاعاتی نداشته باشی این مسئله به این مربوط نیست که پایگاه داده شما تو این سیستم جست و جو می کنه تو سیستم دیگه نمی کنه این فرضیه اطلا منطقی نیست مشکل از ارتباط شما با بانک اطلاعاتی هست که اصلا هیچ رکوردی رو تو برنامه نشون نمیده اونم گفتم یا سورس رو بزار کمکت کنن بچه ها یا اینکه نحوه تعریف بانک اطلاعاتی خودتو بزار اینجا تا کمکت کنیم .
اما سعی کن در کل سوال خودتو به صورت شفاف و جامع ارسال کنی .