PDA

View Full Version : سوال: در مورد ایجاد Tab control با WPF

orca13
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 15:19 عصر
سلام دوستان.
ایجاد یه تب کنترل ( مثل تب کنترل مرورگر ها) با WPF خیلی سخته؟

من تاپیک های سایت رو کم و بیش مطالعه کردم، اما چیزه زیادی نفهمیدم، امکان داره یه راهنمایی بکنید در این خصوص.
ممنون

orca13
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 15:56 عصر
آقا من اگه یه سورس WPF داشته باشم، چجوری تو پروژه خودم باید ازش استفاده کنم؟

پروژه من از نوع WinApp هستش

m.bibjan
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 21:07 عصر
سلام
دقیقا بگین که چیکار میخواین بکنین؟
در مورد سوال دومتون
اینجور که اقای Mehdi550u گفته اند
کدهایی که برای کار با کنترل ها و فرم های برنامه هست بر اساس منطق و الگوی پیاده سازی Wpf متفاوت هستند .

orca13
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 13:27 عصر
ممنون از توجهتون.

من یه پروژه دارم کار میکنم که داخلش به یه تب کنترل با امکان داشتن دکمه close و اگه بشه دکمه اضافه کردن تب جدید (مثل مرورگرها) نیازمندم.

حالا واسه این کار اگه کامپوننت رایگانی هست معرفی کنید (ازین کرک شده ها ن، چون میترسم موقع تحویل گیر الکی بده و ...)
اگه نیست ظاهرا باید با WPF ایجاد کنم همچین تب کنترلی رو. حالا اگه امکان داره یه توضیح بدید موارد زیر رو:

1. کلا از دست خودم ساختس این کار؟ (من تاحالا WPF کار نکردم)
2. موقع ایجاد پروژه تو VS کدوم نوع پروژه از WPF رو باید انتخاب کنم؟ (چون پروژه اصلی من از نوع WinApp هستش و من میخوام تب کنترلی که با WPF میسازم رو توی پروژم استفاده کنم)
3. نحوه استفاده خروجی WPF رو در یه پروژه WinApp توضیح بدید.
ممنون

m.bibjan
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:18 عصر
1. کلا از دست خودم ساختس این کار؟ (من تاحالا WPF کار نکردم)

2. موقع ایجاد پروژه تو VS کدوم نوع پروژه از WPF رو باید انتخاب کنم؟ (چون پروژه اصلی من از نوع WinApp هستش و من میخوام تب کنترلی که با WPF میسازم رو توی پروژم استفاده کنم)

3. نحوه استفاده خروجی WPF رو در یه پروژه WinApp توضیح بدید.
ممنون
سلام

ببینید چون منطق و الگوی WPF با WinAPP فرق داره ترکیب این دو با هم درسته که شاید بشه انجامش داد ولی به زحمت زیادش نمی ارزه.
پروژه اصلیتون رو اگه میتونید به WPF تبدیل کنید و اون رو ببرید توی Blend و هری کاری دوست داشته باشین انجام بدین روی تب کنترلها.توی Blend حتی فرم رو میسازند بدون هیچ گونه پیش نیازی از حیث کامپوننت.و دکمه های بستن و ماکزیمم و مینیمم رو حتی خود طراح درست میکنه. رجوع کنید به اموزش ویدیوی اخر آقای Mehdi550u‏ یه سری بزنید.

موقع انتخاب پروژه توی VS ، پروژه رو از نوع WPF Application انتخاب کنید.
در مورد تبدیل پروژتون به WPF نگران نباشد که WPF خیلی خیلی غنی تر هستش.

orca13
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:23 عصر
خب ی سری کنترل ک توی WinApp هستش رو نیاز دارم که تو ToolBox پروژه های WPF نیست، اونا چکار کنم؟

m.bibjan
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:48 عصر
اسم اون کنترلها چیه؟
به این تاپیک یه سری بزنید انشاءالله کنترلها رو پیدا میکنید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?338985-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-WinApp-%D8%AF%D8%B1-WPF

orca13
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 20:45 عصر
آقا کنترل رو پیدا کردم، از روی توضیحات منبعی ک داده بودی هم فهمیدم چی ب چیه، ممنون.

حالا برفرض اینکه من کل پروژه رو با WPF بنویسم، هنوز هم باید تب کنترل مورد نظرم رو ایجاد کنم، این یعنی مشکل اصلیم حل نشده هنو.
اونو چجوری طراحیش کنم؟

m.bibjan
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 01:17 صبح
سلام اموزش ویدیوی اقای کیانی نگاه کنید ، راه کار دستتون میاد که توی طراحی چیکار باید بکنید.
مثلا واسه چیزی که شما میخواین میشه یه فرم درست کرد بعد بیاین دوتا باتن درست کنین که اولی تب رو ببنده و دومی تب جدید رو ایجاد کنه.بعد پروژه رو ببرید توی Blend اونجا به راحتی میتونید باتن ها رو جا گذاری کنید توی تب کنترل.
توی نرم افزار بلند تب کنترل هستش . نحوه ی درست کردن تب کنترل مثل کاری که توی WinApp انجام میدادین هستش.

orca13
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 14:54 عصر
اقا اینکه تب ها زیر هم میان (اگه تو عرض صفحه جا نشن) و مثل tab control ویندوز اپلیکیشن نیست رو چکار باید بکنم؟

مهدی فرزاد
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 19:37 عصر
سلام
شما میتونید استایل اون رو ویرایش کنید و بجای WarpPanel از StackPanel برای چیدمان تب آیتم ها در استایل استفاده کنید

orca13
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 22:08 عصر
این پست رو بعدا ویرایش میکنم