PDA

View Full Version : بهترین روش برای دخیره سال سیستم

jaykob
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 18:12 عصر
سلام دوستان

من داخل سیستم خودم یک جدول سال دارم که خوب سالهای مختلف و کد های مربوطه داخلش ذخیره شده . من یک سال سیستم نیاز دارم که یک فیلد هست که مثلا به صورت 1391 هست و این امکان توسط مدیر ارشد هست که بتونه سال سیستم رو تغییر بده پس تغییر آنچنانی هم نداره مگر در موارد خاص من احساس کردم خوندن از دیتابیس کار درستی نیست و در نظرم کار با xml بود اما گفتم از شما استاید بپرسم چه راهی رو پیشنهاد می کنید این فیلد همه جا تقریبا خونده می شه و پرفرمنس هم برام خیلی مهمه

با تشکر

hamid_shrk
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 19:20 عصر
بنظر من که استفاده از همون دیتابیس خیلی بهتره و منسجم تر و یکپارچه نگه میداره پروژتون رو که مدیریتش هم ساده تره.
تجربه شخص من میگه که برای یک پروژه مدیریت کد و خوانایی اون خیلی مهمتر از کم شدن سرعت بخاطر یک کانکت به دیتابیس برای گرفتن یک فیلدهست.
اگه از XML هم استفاده کردید حتما تو داکیومنت هاتون بصورت کامل بیارید موضوع رو.

mahmood_4246
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 19:30 عصر
سلام دوستان

من داخل سیستم خودم یک جدول سال دارم که خوب سالهای مختلف و کد های مربوطه داخلش ذخیره شده . من یک سال سیستم نیاز دارم که یک فیلد هست که مثلا به صورت 1391 هست و این امکان توسط مدیر ارشد هست که بتونه سال سیستم رو تغییر بده پس تغییر آنچنانی هم نداره مگر در موارد خاص من احساس کردم خوندن از دیتابیس کار درستی نیست و در نظرم کار با xml بود اما گفتم از شما استاید بپرسم چه راهی رو پیشنهاد می کنید این فیلد همه جا تقریبا خونده می شه و پرفرمنس هم برام خیلی مهمه

با تشکر

من XML رو پیشنهاد میکنم..چون یه فیلد XMLعالی جواب میده .. همین چیزایی که یه رکورد یا فیلد یا تنظیمات کمی هست بهترین همینه که خودتون گفتین

A.S.Roma
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 10:52 صبح
مهم نیست کجا ذخیره می کنید کما اینکه من Database رو پیشنهاد می کنم.
این دیتایی که تغییر آنچنانی ندارند رو یکبار بخونید و در Cache ذخیره کنید.

mahmood_4246
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:29 عصر
اتفاقا مهمه..رفت و آمد بیخود از سمت بانک برداشته بشه..سریعتر راحت تر

hamid_shrk
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:34 عصر
اتفاقا مهمه..رفت و آمد بیخود از سمت بانک برداشته بشه..سریعتر راحت تر
نه به هیچ عنوان ، زیاد رو همچین رفت و آمد های حساس نباشید که بخاطرش پروژه رو تکه تکه کنید ، یکنواختی خیلی مهمتره.
برای زیاد وصل نشدن هم راههای زیادی هست که یکیش همون cache هست.

mahmood_4246
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:40 عصر
نه به هیچ عنوان ، زیاد رو همچین رفت و آمد های حساس نباشید که بخاطرش پروژه رو تکه تکه کنید ، یکنواختی خیلی مهمتره.
برای زیاد وصل نشدن هم راههای زیادی هست که یکیش همون cache هست.

یه بار صوت های مهدی کرامتی رو گوش کن..تکه تکه شدن اصلا مربوط نمیشه به این حالت

hamid_shrk
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:49 عصر
یه بار صوت های مهدی کرامتی رو گوش کن..تکه تکه شدن اصلا مربوط نمیشه به این حالت
برادر هرکسی استدلال خودش رو از تکه تکه شدن داره ، من منظور خودم رو از با اصطلاح تکه تکه شدن گفتم..غلط برداشت نشه.
تجربه ثابت کرده این کار اشتباهه ، به هر حال همه آزاد هستند تا مسیر رو خودشون انتخاب کنن و این هنر برنامه نویسه که بتونه تصمیم بگیره از چه روش هایی استفاده کنه!