PDA

View Full Version : بدست آوردن مسیر حرکت خودروها

project80888
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 11:23 صبح
با سلام
من نیاز دارم تا برای یک شرکت برنامه ای بنویسیم
یکی از نیازهای این شرکت این است که وضعیت تردد خودروهای این شرکت در سطح شهر کنترل شود
یکی از روش برای حل این درخواست استفاده از مودم جی پی اس است
دوستان می توانید در این مورد من را راهنمایی کنید و یا اینکه روش بهتری را برای من پیشنهاد کنید ؟
با تشکر

night_secret
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 11:52 صبح
یعنی می خوای با دوربین های بی سیم این کارو بکونی؟

C#.net
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 14:27 عصر
با سلام
من نیاز دارم تا برای یک شرکت برنامه ای بنویسیم
یکی از نیازهای این شرکت این است که وضعیت تردد خودروهای این شرکت در سطح شهر کنترل شود
یکی از روش برای حل این درخواست استفاده از مودم جی پی اس است
دوستان می توانید در این مورد من را راهنمایی کنید و یا اینکه روش بهتری را برای من پیشنهاد کنید ؟
با تشکر

دوست عزیز
پروژه مورد نظرتون مقیاس نسبتا بزرگی داره، قبل از هرچیز دو تا توصیه:

1- در مورد دستمزد پروژه به هیچ عنوان رقم کمی رو پیشنهاد ندید، رقم این پروژه به نسبت بالا هست
2- با رعایت بند 1 حتما از یک مشاور خبره در زمینه GPS در پروژتون استفاده کنید

اما در مورد اصل سوال:

ببینید پروژتون رو می شه به 3 بخش تقسیم کرد:

1- دریافت سیگنال های جغرافیایی از دیوایس GPS
2- انتقال اطلاعات به سرور پردازشی برنامه (آنلاین/ آفلاین)
3- پردازش اطلاعات

فاز 2 و 3 به نسبت پیچیده تر هست، ذر مورد فاز 2 باید تحلیل و تصمیم گیری درستی در مورد آنلاین/ آفلاین بودن پروسه با توجه به نیازمندی های کارفرما داشته باشید و در صورت انتخاب هر کدوم باید پروسه انتقال رو طراحی کنید

فاز 3 هم می تونه شامل نقشه گرافیکی و مسیر حرکت خودرو ها و سرعت لحظه ای خودرو ها باشه(مثل سریال کبرا 11!) یا اینکه ساده تر باشه

آلترنیت دیگه ای هم غیر از GPS ندارید، فقط می تونید مثلا در مورد فاز 1و 2 از یه دیوایس ویندوز موبایل و انتقال اطلاعات از طریق GSM و راه حل های جایگزین مانور بدید

باز هم تاکید می کنم مبادا پروژه رو ساده فرض کنید!

برای دیدن یک مدل بسیار ساده که از پورت سریال برای اتصال به یک دیوایس GPS استفاده شده به لینک زیر رجوع کنید:
www.codeproject.com/Articles/23135/Mapping-with-a-GPS-and-C (http://barnamenevis.org/www.codeproject.com/Articles/23135/Mapping-with-a-GPS-and-C)