PDA

View Full Version : حذف ابتدا و انتهای رشته و بدست آوردن عدد میانی

m.4.r.m
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 16:41 عصر
سلام دوستان ما یک عدد داریم مثلا : 123456 حالا می خوایم 2 عدد اول و 2 عدد آخر این رو حذف کنیم یعنی تا اینجا به این شکل :
از چپ : 12
از راست : 56 حذف می شن و میمونه وسط : 34 حالا می خوام این الگوریتم رو به کد تبدیل کنم یعنی چه می تونم 2 عدد اول و آخر رو حذف کنم و عدد میانی رو بدست بیرم من اینطوری نوشتم اما فکر کنم درست نیست

i=mid("123456",3)
j=left(i,2)

اما چون هر سری معلوم نیست این عدد 2 رقمی از چپ و راست ثابت 2 باشه نمیدونم چه جوری پیادش کنم که اگه سری بعد مجبور شدم به جای 2 ، 1 عدد از چپ و راست حذف کنم چیکار کنم . ممنون از جواب هاتون

Veteran
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 17:23 عصر
Private Sub Command1_Click()
MsgBox Del(123456, 2)
End Sub
Public Function Del(Numb3r As Double, N As Integer)
Del = Replace(Numb3r, Right(Numb3r, N), "")
Numb3r = Del
Del = Replace(Numb3r, Left(Numb3r, N), "")
End Function

مشکلی داشت بگو.

m.4.r.m
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 17:54 عصر
ببین دوست عزیز من این برنامه رو برای اعداد تصادفی به روش میان مربع می خوام . یه راه حل بدین مرسی

Veteran
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 18:23 عصر
برای اعداد تصادفی به روش میان مربع می خوام
اطلاعاتی در این مورد ندارم.
اعداد تصادفی به روش میان مربع چی هست ؟ توضیح بده شاید تونستیم راه حلی پیدا کنیم.

m.4.r.m
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 21:06 عصر
ببین توضیح میدم ؛

1- ابتدا عدد N را دریافت می کنیم .

2-عدد N را به توان 2 می رسانیم .

3- توان بدست امده را 1عدد از اول 1 عدد از آخر حذف می کنیم .

4- حذف کردن باید به طوری باشد که طول عدد بدست آمده برابر طول عدد N باشد نه توان N ها . ( با مثال می گم اخر )

5- اگر طول عدد بدست آمده برابر طول عدد ورودی نباشد به تعداد نیاز به اول عدد 0 اضافه می کنیم تا زمان حذف از ابتدا و انتها بتوانیم عمل حذف را انجام دهیم .

حالا مثال :

عدد 12 را وارد کنید ، توان عدد برابر 144 می باشد همچناننکه که ملاحظه می کنید اگر 1 عدد از اول یعنی عدد 1 و یک عدد از آخر یعنی 4 حذف کنیم عدد مانده برابر 4 است که طول این عدد برابر 1 است و طول عدد 12 برابر 2 پس باید یک صفر به توان اولی اضافه کنیم یعنی 144 می شود 0144 حالا 0 از اول و 4 از آخر حذف می شود نتیجه 14 چاپ می شود .حالا 14 به عنوان ورودی وارد می شود توان عدد 14 می شود ..... دوباره همین کار ها رو ادامه می دیم بالاخره عدد تصادفی زمانی بدست میآد که عدد بدست اومده طولش برابر طول عدد ورودی باشه یعنی اگه عدد 5497 را وارد کنید دیگر نمیخواهد صفر به اولش اضافه کنید چون 2 عدد از اول و 2 عدد از آخر حذف شود چهار رقم می توان جدا کرد . این روش کار

Mr'Jamshidy
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 00:16 صبح
طبق توضیحاتی که دادی دوست من این باید همون چیزی باشه که میخوای

m.4.r.m
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 14:30 عصر
دوست همیشه عزیزم جمشیدی ؛

این برنامه درست کار می کنه اما یه چهار رقمی تست کن با گفته هام مثلا عدد 5497 باید بده 2170 که برنامه شما عدد 21700 رو چاپ می کنه .
یعنی به عبارتی من تست کردم تا 3 رقم درست چاپ می کنه تو چهار رقم 5 رقمی چاپ می کنه که من اولش عرض کردم جواب ما باید طولش مساوی با طول عدد ورودی باشه .
وهمچنین تو عدد سه رقمی 666 تست کنی چهار رقمی چاپ می کنه .

البته با عرض پوزش من تو قسمت :

3- توان بدست امده را 1عدد از اول 1 عدد از آخر حذف می کنیم .

یه جوری توضیح دادم که دوستان کمی گمراه شدن معذرت می خوام تو قسمت چهارم توضیح دادمه همیشه 1 عدد نیست برای حذف اصلاح می کنم .

3- توان بدست امده را از طرف چپ و راست به مقداری حذف می کنیم که طول عدد حاصل برابر با طول عدد ورودی باشد .

Mr'Jamshidy
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 00:06 صبح
دوست همیشه عزیزم جمشیدی ؛

این برنامه درست کار می کنه اما یه چهار رقمی تست کن با گفته هام مثلا عدد 5497 باید بده 2170 که برنامه شما عدد 21700 رو چاپ می کنه .
یعنی به عبارتی من تست کردم تا 3 رقم درست چاپ می کنه تو چهار رقم 5 رقمی چاپ می کنه که من اولش عرض کردم جواب ما باید طولش مساوی با طول عدد ورودی باشه .
وهمچنین تو عدد سه رقمی 666 تست کنی چهار رقمی چاپ می کنه .

البته با عرض پوزش من تو قسمت :

یه جوری توضیح دادم که دوستان کمی گمراه شدن معذرت می خوام تو قسمت چهارم توضیح دادمه همیشه 1 عدد نیست برای حذف اصلاح می کنم .

3- توان بدست امده را از طرف چپ و راست به مقداری حذف می کنیم که طول عدد حاصل برابر با طول عدد ورودی باشد .

شما لطف داری دوست عزیز

ببین این چطور کار میکنه

امیدوارم درست کار کنه

m.4.r.m
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 11:54 صبح
ای ول داری عزیزم خودشه من نوشته بودم اما یه جاهایی گیر میکردم اعصابم خورد میکرد جواب رو بد میداد آقا مرسی حالا من این برنامه شما رو با نام خودتون تو برنامه ای می نویسم روش میان ضربی ، همنهشتی هم با همین روش شماست که من با نام مشترک شما و خودم می نویسم میزارم اینجا همگان استفاده کنن مرسی عزیزم

mrmojtaba1
دوشنبه 15 آبان 1391, 21:39 عصر
همنهشتی های ضربی و مرکب و تجمعی شماره 1 و 2 چطور میشه حل کرد راهنمایی کنید مرسی

fatemeh_s69
سه شنبه 05 آذر 1392, 15:49 عصر
منم روش همنهشتی و همنهشتی خطی رو در f# میخوام :ناراحت: