PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن مقدار یک فیلد از بانک به لیست ComboBox

arash ghafori
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 17:46 عصر
با سلام . دوباره دارم این سوالو میپرسم چون به شدت به جوابش احتیاج دارم . خواهش میکنم کمک کنید .

من یه ComboBox دارم که مقدار هایی که داخلش مینویسم به یه Table بانک SQL اضافه میشه . حالا من میخوام علاوه بر این که به بانکم اضافه میشه توی لیست خود combobox هم اون مقادیر اضافه بشه . و با باز کردن و بستن برنامه مقدار های اضافه شده به ComboBox از بین نره .

خواهش میکنم راهنماییم کنید . مرسی.

Yanehsar
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 18:26 عصر
با سلام . دوباره دارم این سوالو میپرسم چون به شدت به جوابش احتیاج دارم . خواهش میکنم کمک کنید .

من یه ComboBox دارم که مقدار هایی که داخلش مینویسم به یه Table بانک SQL اضافه میشه . حالا من میخوام علاوه بر این که به بانکم اضافه میشه توی لیست خود combobox هم اون مقادیر اضافه بشه . و با باز کردن و بستن برنامه مقدار های اضافه شده به ComboBox از بین نره .

خواهش میکنم راهنماییم کنید . مرسی.

سلام شما وقتی اطلاعات رو از بانک به کمبوباکس بایند میکنید دیگه از بین نمیره که .
منظورتون دقیقتر بگید تا کمکتون کنیم

arash ghafori
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 18:42 عصر
برای مثال :

comboBox1.Items.Add(comboBox1.Text);

توی کد بالا الان هر چی داخل ComboBox نوشته بشه به لیست کرکره ایه اون اضافه میشه .
اما مشکلش اینه که وقتی برنامه رو میبندی و دوباره باز میکنی مقادیر از لیست کرکره ایش پاک میشه .(طبیعیه . چون جایی ذخیره نمیشه!).

حالا من همین ComboBoxرو دارم . که مقدار هایی که توش نوشته میشه با دکمه ی Add به بانک اضافه میشه. من میخوام علاوه بر اضافه شدن به بانک ، به لیست کرکره ای ComboBoxهم اضافه بشه.
ببخشید طولانی شد.

arash ghafori
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 18:45 عصر
فکر کنم ایشون دستور سلکتی ندارند که کمبو رو پر کنند.

باید با یک دستور سلکت از دیتابیس کمبو رو پر کنید.

دقیقا. منم اون دستورو نمیدونم ! اگه میشه راهنمایی کنید.

arash ghafori
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 18:47 عصر
سلام شما وقتی اطلاعات رو از بانک به کمبوباکس بایند میکنید دیگه از بین نمیره که .
منظورتون دقیقتر بگید تا کمکتون کنیم

برای مثال :

comboBox1.Items.Add(comboBox1.Text);

توی کد بالا الان هر چی داخل ComboBox نوشته بشه به لیست کرکره ایه اون اضافه میشه .
اما مشکلش اینه که وقتی برنامه رو میبندی و دوباره باز میکنی مقادیر از لیست کرکره ایش پاک میشه .(طبیعیه . چون جایی ذخیره نمیشه!).

حالا من همین ComboBoxرو دارم . که مقدار هایی که توش نوشته میشه با دکمه ی Add به بانک اضافه میشه. من میخوام علاوه بر اضافه شدن به بانک ، به لیست کرکره ای ComboBoxهم اضافه بشه.
ببخشید طولانی شد.

Mahmoud.Afrad
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 19:03 عصر
مثال بایند کردن کمبو:

SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\DB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30");
DataTable dt_city = new DataTable();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
try
{
if (con.State == ConnectionState.Closed)
con.Open();

da = new SqlDataAdapter("SELECT code_city , city_name FROM tbl_city", con);
da.Fill(dt_city);
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.ToString());
}
finally
{
if (con.State == ConnectionState.Open)
con.Close();