PDA

View Full Version : راهنمایی درباره ی انتخاب روش برنامه نویسی اندروید

amiremam
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 23:42 عصر
دوستان بنده حدود 2 هفته هستش که دارم سایت های مختلف رو واسه آموزش اندروید میگردم و از هرکدوم هم کمی یاد میگرم ولی در آخر به مشکل برخورد میکنم.هرجا یه چیزی نوشته یه جا گفته که phonegap و html و jq واسه اندروید بهتره یه جا گفته جاوا بهتره و خلاصه n تا روش گفتن و من الان داقعا گیج شدم که باید کدام روش رو انتخاب کنم؟
میخواستم بدونم کدوم روش حرفه ای تر و محبوب تره؟ و آیا نیازمند پیش نیاز هایی هست یا نه؟ ممنون

orca13
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 10:00 صبح
سلام
من هم تازه پا تو این راه گذاشتم، من نظر خودم رو میگم، امیدوارم ک کمک کنه بهت.

البته من نمیدونم مثلا با HTML چجوری میخوان واسه ی سیستم عامل application بنویسن، اما شما به اینجا (http://developer.android.com/) ی سری بزن، بهترین منبع هستش (شایدم قبلا این کار رو کردی).
اطمینان داشته باش که انتخابی جز جاوا و محیطی جز Eclipse نمیتونه انتخاب خوبی باشه،
جاوا که مشخصه دلیل استفادش، و Eclipse هم توصیه شده بویسله خود گوگل هست (و البته رایگان) و ضمنا خود گوگل ساپورت میکنه این محیط رو.

ضمنا شما با استفاده از ایندو با یه تیر دو تا نشون زدین و جاوا رو ب بهترین شکل یاد میگیرین.

امیدوارم مفید بوده باشه گفته هام.
موفق باشی

omidbizdotcom
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 11:14 صبح
می تونید یک نگاه هم به این بندازید شاید مفید باشه براتون
android app inventor در محیط های آموزشی خوب جواب داده و open source است

http://www.appinventor.mit.edu/

hesamy2004
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 16:49 عصر
دو نکته در اینجا اهمیت مهمی داره. اول اینکه بازار هدفتان چیست و دوم اینکه شما از نقطه نظر برنامه نویس سئوال میکنی یا شرکت. البته این قسمت دوم به نوعی نکته اول رو هم پوشش میدهد.

از نقطه نظر برنامه نویس، همانطور که orca13 به درستی اشاره کرد، بهترین راه (که البته سرمایه گذاری بر روی آینده خودتان هم هست) فراگیری جاوا بطور کامل در مرحله اول و سپس یادگیری اندروید با استفاده از ابزارهایی که باز اندروید پشتیبانی میکند، می باشد.

PhoneGap (http://phonegap.com/) یا حتی محبوبتر از آن Sencha (http://www.sencha.com/)، اگرچه تا حدود کمی قابلیت ارتباط با سخت افزار را دارند ولی Native به حساب نمی آیند. اگر هدف طراحی برنامه هایی مانند کتاب، معرفی سایت و یا بازی هایی که با HTML 5 ساخته میشوند، باشد، این محیط ها سرعت انجام کار را بالا میبرند. حسن دیگری که دارند این است که خروجی که میگیرید قابل اجرا بر روی تمامی سیستم عامل ها مانند اندروید، ios، ویندوز و ریم میباشد. بنابراین بزار هدف بسیار وسیعتری خواهید داشت ضمن اینکه سرعتر ساخت نرم افزار بطور وحشتناکی! بالاتر میرود و هزینه تولید نرم افزار بصورت وحشتناک تری! پایین میاید.

از آنجایی که همه امور عالم برپایه مزیت/عیب انجام میشود، سرعت بالاتر، هزینه پایینتر و پوشش وسیعتر مارکت در تولید نرم افزار از مزایای PhoneGap و Sencha است، درحالیکه قدرت نرم افزارهای Native و قابلیت انعطاف آنها از ویژگیهای نرم افزارهای Native است. وجود کامپایلر و دیباگر برای برنامه نویسی Native این امکان را به شما میدهد که اگر خطایی در برنامه یافت شد، مستقیماً محل خطا به شما معرفی میشود در حالیکه فرضاً در محیط Sencha زمانیکه شما 1000 خط برنامه مینویسید و احیایناً سینتکسی را رعایت نمیکنید بعد از اجرا فقط به شما پیغام خطا نشان داده میشود ولی صحبتی از محل خطا نمیشود. این مشکلی است که برنامه نویس های Sencha بشدت از آن متنفرند و متاسفانه کاری هم نمیتوانند بکنند چون آن محیط این قدرت را ندارد.

امیدوارم با استفاده از مطالب فوق تصمیم درست تری بگیری :)

morteza_mt5
دوشنبه 20 شهریور 1391, 10:21 صبح
phonegap یه framework که برای برنامه نویسی و ایجاد برنامه های موبایل با اون ، باید html5 , java , css3 رو بلد باشید .
اگه بخواین از خود eclipse و کلاس های اون استفاده کنی خوب مشکلی نداری ولی اگه بخوای با phonegap کار کنی باید بگم خطای کامپایلری نداری یعنی باید خودت تشخیص بدی که خطا کجای برنامه رخ داده . واین یه مشکل بزرگه .
من منکر خوب بودن phonegap نیستم . phonegap با هفت platform سازگاره مثل android , ios , symbian , bada , windowsmobile , ...

دوستداران برنامه نویسی آندروید با خود eclipse میتونن برای شروع از سایت developer.android.com که برای ما ایرانی ها فیلتر هستش استفاده کنن
برای برنامه نویسی با phonegap
phonegap.com
jquerymobile.com

arvant
دوشنبه 20 شهریور 1391, 19:01 عصر
البته کار با HTML و جاوا اسکریپت اینقدر که دوستان میگن هم سخت نیست .نمی دونم دوستان کجا اقدام به برنامه نویسی کردن که ارور هاش رو تشخیص ندادن ولی خوبی این جور برنامه نویسی اینه که شما راحت یه مرورگر داشته باشی با نوت پد پلاس پلاس همه چی حله و در آخر کار وقتی دیدی برنامه مشکلی نداره می تونی رو پلتفرم های مختلف پورت کنی(الان کل مرورگر ها بهترین دیباگر ها رو دارن با امکانات استثنایی از بریک پوینت گرفته تا اجرای قدم به قدم ) فقط در صورتی که استفاده از امکانات مختص سیستم عامل مورد لزوم نمی باشد و در حد بازی(البته تو سرعت شدیداَ محدودیت دارن)و نرم افزار های ساده هست میتونید روی این ابزار ها حساب باز کنید

One Minute
جمعه 22 آذر 1392, 14:23 عصر
دوستان من یک سوالی در این زمینه داشتم ،
برنامه نویسی با HTML و جاوا اسکریپت برای سیستم عامل اندروید ، باعث کند شدن اجرای دستورات نمیشه ؟
یعنی برنامه ای که با جاوا نوشته شده خیلی سریع تر پروسه های زمان گیر رو به اتمام میرسونه تا برنامه ای که با فون گپ نوشته شده

ممنونم .

AM/os-1
جمعه 22 آذر 1392, 20:34 عصر
من خودم برنامه هایی رو با phonegap نوشتم , اما بیشتر مارکت ها برای عرضه این نرم افزار ها ایراد می گیرند . به نظر من تنها راه برنامه نویسی اندروید که مفید خواهد بود , همان برنامه نویسی مستقیم با جاوا است.

abbasalim
جمعه 22 آذر 1392, 20:56 عصر
من خودم برنامه هایی رو با phonegap نوشتم , اما بیشتر مارکت ها برای عرضه این نرم افزار ها ایراد می گیرند . به نظر من تنها راه برنامه نویسی اندروید که مفید خواهد بود , همان برنامه نویسی مستقیم با جاوا است.
بازار خیلی گیره بابا . شاید یه نفر یه مطلب خوبی داره که میخواد منتشر کنه حتما باید بره برنامه نویس بشه یا اینکه مطالبش رو بده به یه نفر دیگه (اعتماد!)
ولی با برنامه های کتاب ساز میتونه براحتی مطلبش رو نشر بده
این بازار سریع گیر میده :|

One Minute
جمعه 22 آذر 1392, 22:54 عصر

برای چی ایراد میگیرن ؟
توی کافه بازار هم ایراد میگیرن ؟

بازار خیلی گیره بابا . شاید یه نفر یه مطلب خوبی داره که میخواد منتشر کنه حتما باید بره برنامه نویس بشه یا اینکه مطالبش رو بده به یه نفر دیگه (اعتماد!)
ولی با برنامه های کتاب ساز میتونه براحتی مطلبش رو نشر بده
این بازار سریع گیر میده :|

خب مثلا اگه کسی یه برنامه ی کاربری با phonegap بنویسه ، بازار اجازه ی انتشار رو بهش نمیده ؟
شما جاهای دیگه ای رو برای فروش برنامه میشناسین ؟ مثل کافه بازار ؟ حالا اندورید نشد هرچیز دیگه ای ... :)

abbasalim
جمعه 22 آذر 1392, 23:10 عصر
سیبچه واسه ios
مارکت اندرویدی هم که زیاده کندو مایکت پلازا ...

sma6871
یک شنبه 24 آذر 1392, 09:23 صبح
دوستان بنده حدود 2 هفته هستش که دارم سایت های مختلف رو واسه آموزش اندروید میگردم و از هرکدوم هم کمی یاد میگرم ولی در آخر به مشکل برخورد میکنم.هرجا یه چیزی نوشته یه جا گفته که phonegap و html و jq واسه اندروید بهتره یه جا گفته جاوا بهتره و خلاصه n تا روش گفتن و من الان داقعا گیج شدم که باید کدام روش رو انتخاب کنم؟
میخواستم بدونم کدوم روش حرفه ای تر و محبوب تره؟ و آیا نیازمند پیش نیاز هایی هست یا نه؟ ممنون

این کاملا بستگی به معلومات خودتون و برنامه ای که الان و در آینده میخواید بسازید داره

جاوا که روش اصلی برنامه نویسیه اندرویده و همه امکانات رو در اختیار داره و ریسورس های خیلی زیادی هم برای یادگیریش هست

روش های HTML جوابگوی بیشتر نرم افزارهای ساده هستن اما مورد خوبی برای سرمایه گزاری نیستن چون دستتون تو این روش ها به نسبت جاوا خیلی بسته تره

در مورد پیش نیاز هم برای برنامه نویسی جاوا خب از اسمش هم مشخصه باید سینتکس جاوا رو بلد باشید و برای phoneGap هم HTML/CSS/JQuery رو باید یاد بگیرید

اما در کل اگه از هر دو استفاده کنید برای مصارف مختلف خیلی سریعتر میتونید به نتیجه مطلوب برسید

amir_saniyan
چهارشنبه 07 اسفند 1392, 12:52 عصر
شرکت اینتل نرم‌افزاری رو ارایه کرده که با HTML 5 به راحتی می‌شه برای موبایل‌ها برنامه نوشت. نام این نرم‌افزار Intel XDK هست:

http://xdk-software.intel.com (http://xdk-software.intel.com/)

ابزارهای عالی هم برای دیباگ داره

masoud_pnu
پنج شنبه 08 اسفند 1392, 00:20 صبح
امیرجان اینو من تست زدم.تحت وب هستش.برای اکثر قریب به اتفاق پلتفرم هاهم قابل استفاده اس.منتها متاسفانه بازهم بخش استریم ویدیوش واسه آندروید کارنمیکنه.کلافم کرده.باورم نمیشه انقد جاوااسکریپت و htmlکارکرده باشم، هنوز به نتیجه نرسیده باشم!!
ولی کلا برنامه جالبیه.

nimandroid
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 00:56 صبح
دوستان ، تو نظرات دیدم برخی از شما ، تردید دارید که آیا اگر شما برنامه ای تحت اچ تی ام ال ساختید ، مارکت های مختلف تایید میکنند یا خیر، من خودم فعلا با اچ تی ام ال برنامه ی اندروید میسازم و همه ی مارکت ها از جمله بازار ، مایکت ، کندو ، پلازا و... برنامه های من رو تایید کردند
میتونم به تعدادی از برنامه هام اشاره کنم که تو بازار هست و با اچ تی ام ال نوشته شده:
جعبه کشور ها
کدوم صفحه
هوش ریاضی
لوگو ماشین ها
جدول مندلیف هوشمند
جدول ضرب هوشمند
رابی راه ساز
و.... که اینا برای من هستش ولی به نظرم پر فروش ترین برنامه ای که با اچ تی ام ال و جی کوئری موبایل نوشته شده پیامکده هستش.
الان دارم برنامه نویسی اندروید با سی شارپ رو یاد میگیرم ولی از طرفی دیگه هم جاوا رو دوست دارم بدونم. امید وارم کمک کرده باشم

errore2012
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 09:07 صبح
با سلام خدمت دوستان من تازه phonegap رو دانلود کردم ولی نمیدونم چه جوری کار میکنه یعنی این یه پلاگینه یا خودش محیط استودیو داره؟؟؟؟