PDA

View Full Version : بهم ریختگی فونت در کل برنامه

mehran_337
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 10:18 صبح
با سلام
برنامه ای نوشتم که همه فونت همه اعم از فونت فرم و لیبل و تکست باکس و غیره همه Tahoma کار شده است.
بعد از کمپایل برنامه و نصب در سیستم دیگر متاسفانه همه فونت ها حتی messagebox تغییر کرده و فکر کنم از فونت پیش فرض ( غیر tahoma ) استفاده می کنه. جالب اینجاست که فونت Tahoma در سیستم وجود داره.
لازم به ذکره تکست باکس ها قابلیت این دارند که در هنگام دریافت فوکوس بک گراندشون تغییر رنگ بدن.در این حالت فونت تکست باکس tahoma می شه ولی در هنگام خروج فوکوس مجدد بر می گرده به حالت پیش فرض

mehran_337
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 08:08 صبح
یعنی کسی تاحالا به این مشکل بر نخورده؟

sds1920
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 08:12 صبح
من که تا حالا به اين مشکل برنخوردم ولي اگه از Skin استفاده مي کنين بايد بگم ممکنه مشکل از اون باشه.

رافعی مهدی
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 08:24 صبح
سلام
پیشنهاد میکنم اول پروسه ساخت setup رو یه بررسی مجدد بکنید و از تنظیمات font مطمئن بشید. اگر همه چیز OK بود، در برنامه InitializeComponent رو extend کنید. یعنی در constructor یکی از کلاس ها بعد از متد InitializeComponent بنویسید:

this.Font = new Font("Tahoma", 8.25f);
البته بدیهیه که این به شرطی عملی میشه که Hierarchy فونت به درستی رعایت شده باشه. اگر این روش حلش کرد، برای بقیه برنامه هم همین کار رو بکنید. میدونم که منطقی به نظر نمیرسه، ولی اگر جواب داد، منطقش رو شرح میدهم!

پیشنهاد دوم: در برنامه یک logger ساده بنویسید و هنگامی که فرم Load شد در یک فایل فونت کنترلها رو log بگیرید. این طوری میشه فهمید آیا واقعاً در کامپیوتر مقصد فونت تغییر میکنه یا سیستم دستکاری شده و فقط یه جور دیگه اون رو نمایش میده!

پیشنهاد سوم: (که بهتر بود پیشنهاد اول باشه) بدون هیچ تغییری برنامه رو روی یک سیستم دیگه هم نصب کنید تا مطمئن بشید اشکال از برنامه شماست نه اون سیستمی که برنامه رو روش تست کردید.

alexmcse
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 10:12 صبح
سلام
آیا در سیستم دیگر فونتها رانصب کرده اید? control panel- font

omidamiry
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 22:46 عصر
اگه ویندوز ایکس پی هست و شما از کلمات فارسی استفاده کردید و تاهما در سیستم وجود دارد و کلمات با علامت سوال نشان داده میشود..................................

راه حل...............

مشکل در نصب اشتباه ویندوز می باشد

توجه باید زبان های آسیایی رو تنظیم کنید (منظور راست به چب ) همین.........................

mehran_337
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 07:53 صبح
پیشنهاد میکنم اول پروسه ساخت setup رو یه بررسی مجدد بکنید و از تنظیمات font مطمئن بشید. اگر همه چیز OK بود، د.......

البته چون پس از نصب ستاپ نتونستم فایل اصلی را در برنامه اجرا کنم مجبور شدم فایل را از شاخه دیباگ با همه محتویات کپی کنم درون سیستم مقصد و مشکل حل شد . نمی دونم چرا فایل ستاپی که ساختم نتونست همه فایلهای مورد نیاز و برداره. البته اینهم بگم که ستاپم هیچ تغییر خاصی ندادم که بگین مشکل داره از همه default های خودش استفاده کردم.

بدون هیچ تغییری برنامه رو روی یک سیستم دیگه هم نصب کنید تا مطمئن بشید اشکال از برنامه شماست نه اون سیستمی که برنامه رو روش تست کردید.

روی سیستم دیگه این بهم ریختگی و دارم روی سیستم خودم که برنامه باهاش نوشتم مشکلی نیست.
فکر می کنم مشکل از k,u ویندوزهاست. sdsjl من windows 7 بوده و سیستم مقصد xp

رافعی مهدی
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 08:03 صبح
OK
حقیقتش من در ایجاد setup به همچین مشکلی برنخوردم که بتونم حدس بزنم ایراد از کجا میتونسته باشه. با این حال یکی از مواردی که میتونید یه تستی روی اون هم انجام بدید این هست که نرم افزارتون رو روی یک Win7 دیگه هم نصب کنید. اون وقت دقیق تر میشه اظهار نظر کرد.
در هر صورت از اینکه مشکل شما حل شده، خوشحالم.