PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد سیستم جامع فروشگاهی

Ehsan Programmer
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 07:24 صبح
سلام

قراره یک نرم افزار به زبان سی شارپ برای مدیریت فروش سوپرمارکت بنویسم

برنامه من باید قابلیت اتصال به بارکدخوان- ترازو دجیتال چایگر برای چاپ فاکتور و.. را داشته باشد
این فروشگاه در سه شیفت کار میکنه و برنامه روی حداقل سه سیستم نصب شود

1- چه نوع پایگاه داده را پیشنهاد می کنید
2- باید برای هر کالا خودم برچسب طراحی کنم در داخل برنامه یا باید از نرم افزارهای مخصوص تولید برچسب استفاده کنم؟

crazy coder
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 08:14 صبح
سلام
روز بخیر
خدا قوت...آقا احسان نرم افزار بزرگی رو امیدوارم بتونی تولید کنی و ازش نسخه های زیادی بفروشی و خیلی پول به جیب بزنی...
چند تا نکته ابتدایی رو میخاستم خدمتون به عنوان پیشنهاد بدم...
1- بدون شک از MS-Sql استفاده کن
2- تمام تلاشت رو بکن که برنامت رو چند لایه بنویسی و شی گرا بنویسی که بعدا سفارشی سازیش برات راحت بشه...
3- سعی نکن که همه چیز رو از اول بنویسی...یعنی از تجربه دیگران و کتاب خانه های موجود استفاده کن...پس جواب سوال 2 اینه که اگه نرم افزار امتحان پس داده ای رو سراغ داری ازش استفاده کن...
4- اگر امکانش رو داری شرایطی رو فراهم کن که برنامت قسمت گزارشاتش تحت وب باشه...

Alghoochi
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 15:13 عصر
سلام

قراره یک نرم افزار به زبان سی شارپ برای مدیریت فروش سوپرمارکت بنویسم

برنامه من باید قابلیت اتصال به بارکدخوان- ترازو دجیتال چایگر برای چاپ فاکتور و.. را داشته باشد
این فروشگاه در سه شیفت کار میکنه و برنامه روی حداقل سه سیستم نصب شود

1- چه نوع پایگاه داده را پیشنهاد می کنید
2- باید برای هر کالا خودم برچسب طراحی کنم در داخل برنامه یا باید از نرم افزارهای مخصوص تولید برچسب استفاده کنم؟

منم یه پیشنهاد واست دارم. سعی کن به صورت Client، Server بنویسی. اینجوری مدیریت اطلاعاتت راحت‌تر میشه. یعنی بانک اطلاعاتی جدا از برنامه باشه و روی یه سرور درحال اجرا باشه (یه کامپیوتر دیگه، نه سرور اینترنتی) و هر فروشنده یه سری رکوردها رو درخواست یا اضافه می‌کنه.