PDA

View Full Version : سوال: الگوی طراحی برای اعتبار سنجی

farhad.websman
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 10:05 صبح
با سلام .
من تو پروژه ام جایی برای اعتبار سنجی سطح کاربر دارم.دنبال الگویی هستم که به بهترین نحو پیاده سازیش بکنم.اما اعتبار سنجی من در حد فیلد نیست.مثلا دنبال این نیستم که فلان فیلد خالی نباشه.اعتبار سنجی من در مورد وضعیت اطلاعات درزون دیتابیس هستش.مثلا شخص در ماه حق داره حداکثر 5 تا درخواست تو سیستم ثبت کنه و اگه خواست 6 امی رو ثبت کنه validation error میگیره.از این جور قوانین هم 20 تایی دارم و ممکنه که در آینده زیادتر بشه.حالا کسی پیشنهادی برای من داره؟
ممنون.

hakim22
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 10:32 صبح
در این مورد خاص خیلی راحت شما از دیتابیس در ماه جاری گزارش میگیرد و تعداد سفارشات ثبت شده رو میشمارید و اگر از محدوده بیشتر بود قسمت ثبت سفارش جدید رو غیر فعال کنید.
برای اینکه کلا دسترسی کاربر به بعضی از قسمتها رو بردارید یک جدول شامل رکوردهایی از نام و شماره اون قسمتها میسازید.
یک جدول برای دسترسی ها میسازید که یک فیلد از شماره ی محل دسترسی و یک فیلد برای شماره ی کاربر در نظر میگیرد.
بعد هر وقت کاربر اجازه دسترسی به قسمتی رو داشت رکوردی از شماره ی اون کاربر و شماره قسمتی که بهش دسترسی داره به این جدول اضافه کنید.

هر وقت کاربر نام و کلمه ی عبورش رو وارد کرد قبل از ورود نهایی به سیستم از این جدول بر حسب شماره ی کاربری گزارشگیری کنید و به هر قسمتی که دسترسی داشت enable یا visible کنید و غیره رو به حالت عکس دربیارید.

farhad.websman
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 11:46 صبح
در این مورد خاص خیلی راحت شما از دیتابیس در ماه جاری گزارش میگیرد و تعداد سفارشات ثبت شده رو میشمارید و اگر از محدوده بیشتر بود قسمت ثبت سفارش جدید رو غیر فعال کنید.
برای اینکه کلا دسترسی کاربر به بعضی از قسمتها رو بردارید یک جدول شامل رکوردهایی از نام و شماره اون قسمتها میسازید.
یک جدول برای دسترسی ها میسازید که یک فیلد از شماره ی محل دسترسی و یک فیلد برای شماره ی کاربر در نظر میگیرد.
بعد هر وقت کاربر اجازه دسترسی به قسمتی رو داشت رکوردی از شماره ی اون کاربر و شماره قسمتی که بهش دسترسی داره به این جدول اضافه کنید.

هر وقت کاربر نام و کلمه ی عبورش رو وارد کرد قبل از ورود نهایی به سیستم از این جدول بر حسب شماره ی کاربری گزارشگیری کنید و به هر قسمتی که دسترسی داشت enable یا visible کنید و غیره رو به حالت عکس دربیارید.

با تشکر از پاسخ شما
چند مسئله وجود دارد
اول اینکه من در مورد یک اعتبار سنجی خاص دنبال راه حل نیستم . همونطور که گفتم ممکن هستش من چندین قانون برای اعتبار سنجی باشم
دوم اینکه این اعتبار سنجی ها باید زمان ثبت درخواست صورت بگیرد چون ممکن است که برای درخواست اول شخص مجاز و برای دومی غیر مجاز باشد. توجه شود که ثبت درخواست تنها یک مثال برای رساندن منظورم هستش
با تشکر