PDA

View Full Version : سوال: نمایش بخشی از یک عکس و background-repeat دادن به آن

reza_edu
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 11:42 صبح
سلام من چند تصویر رو در یک تصویر قرار دادم و حالا میخوام که فقط بخشی از اون عکس در li من تکرار بشه نه همه اون عکس . این راه ممکن هست یانه باتشکر.

Saber Mogaddas
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 15:00 عصر
سلام
با background-position میتونید فقط اون قسمت عکس رو تنظیم کنید برای نمیایش البته باید اندازه li رو نیز به همان اندازه تنظیم کنید به این روش css sprite گفته میشه..برای تکرار اون قسمت تو این لینک (http://www.phpied.com/background-repeat-and-css-sprites/)به طور کامل توضیح داده شده ..ولی گزاشتن عکس ها کنار هم تو این حالت شرایط خواص خودش رو داره..اگه اشکالی پیش اومد بپرسید

موفق باشی..

reza_edu
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 15:21 عصر
ممنون من به این روش آشنای کامل دارم اما مسئله اینه که اگه فرض کن ما سه عکس رو تو یه تصویر قرار بدیم که wigth بشه مثلا 200 و hight بشه 150 ولی ما بخوایم قسمت 50*20 رو تکرار کنیم چه اتفاقی میفته . خودتون تست کنید متوجه میشید چی میگم تو تکرار بقیه عکس ها هم نشون داده میشه(البته از مختصاتی که ما بهش دادیم تا انتهای تصویر).

reza_edu
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 15:23 عصر
چه جوری میشه گفت که مثلان فقط به اندازه 20 رو از عرض به مختصاتی که ما بهش دادیم رو تکرار کنه؟

Saber Mogaddas
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 09:54 صبح
سلام
تو ایم مثال که گذاشتم کامل css sprite و background-repeat رو گفته..
اگه توجه کنید شما عکس ها رو باید به صورت افقی بچینید و زمان repeat دادن نیز فقط میتونید بصورت repeat-y تکرارش بدید..

reza_edu
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 20:34 عصر
ممنون از توجه شما . بله من اون لینک رو دیدم ولی دوست گرامی من میخوام تو طراحی سایتم 35 تا عکس ریز رو به این شیوه استفاده کنم خوب اگه همشون تو یه عکس باشه بهتره چون بجای 35 تا ریکوست جدا یه بار این عمل انجام میشه . اشتباه میگم؟! خوب اگه میشد که تموم اون عکس ها تو یه عکس باشه و میتونستیم بگیم که مثلا از مختصات X تا x+10 و همینطور برای y بخونه این عالی میشد و فقط همون قسمت تکرار میشد.

البته تو سایت های انگلیسی زبان زیاد گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.:گریه: