PDA

View Full Version : آیا تعداد جداول در برنامه اهمیت داره؟

Fahime_FM
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 12:03 عصر
سلام دوستان
من توی برنامه ام موجودیت های کارکنان ، شرکت ها ی طرف قرارداد ، مشتری و ... رو دارم که هرکدوم به بیش از یک آدرس (کد استان ، کد شهر ، کد خیابان و ...)نیاز دارند. حالا می خواستم بدونم که بهتره برای آدرس کلا یک جدول بسازم و با یک ایندکس موجودیت ها رو مشخص کنم یا برای هر کدوم از موجودیت هام به صورت جداگانه جدول آدرس رو بسازم؟؟؟؟
یک مشکل دیگه هم دارم من توی پایگاه داده ا م موجودیت های زیادی دارم که فقط دو فیلد دارند آیا برای همشون کلا یک جدول بسازم و ایندکس گذاری کنم یا رای هر کدوم یک جدول بسازم؟؟؟
ممنون می شم من رو راهنمایی کنید چون واقعا گیج شدم و نمیدونم باید چه کار کنم:افسرده::افسرده:

kia_59
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 13:10 عصر
سلام
بنظر من تعدد جداول اصلا مشکلی محسوب نمی شه و در بعضی موارد باعث خوانایی و پروژه می شه

یوسف زالی
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 13:20 عصر
سلام.
بهتزه آدرس رو در یک جدول بگیرید.
اگر مفاهیم جداولتون مستقل از هم هست برای هر کدوم جدول جداگانه بگیرید که مجبور نباشید برای کمبوباکس هاتون کار زیادی انجام بدید.

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 17:16 عصر
سلام

تعریفتون از موجودیت چیه ؟؟؟ می شه چنتا از موجودیت هایی که دوتا فیلد دارند رو بگید ... !؟

Fahime_FM
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 20:50 عصر
مثلا موجودیت نوع کارکنان (کد نوع کارکنان و نام نوع کارکنان) (مدیر عامل ، منشی ، ویزیتور و...)
مثلا موجودیت نوع کالا (کد نوع کالا و نام نوع کالا ) (مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی و ...)

و موجودیت های دیگر

kobari
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 00:57 صبح
مثلا موجودیت نوع کارکنان (کد نوع کارکنان و نام نوع کارکنان) (مدیر عامل ، منشی ، ویزیتور و...)
مثلا موجودیت نوع کالا (کد نوع کالا و نام نوع کالا ) (مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی و ...)

و موجودیت های دیگر

با سلام
اگر بخواهيم اصول منطقي طراحي ديتا بيس را رعايت كنيم بايد بخاطر بياوريم كه وقتي صحبت از موجوديت هاي ديتابيس مي كنيم بايد اين موجوديت ها بازتابي در دنياي واقعي داشته باشند. اطلاعاتي كه همزمان نوع كارمند و نوع كالا را بيان كند در دنياي واقعي رفرنسي ندارند. يكي ديگر از قيد هايي كه در طراحي ستون جداول بكار مي رود اين است كه مقادير آنه بايد در يك domain مشخص تعريف شود مثلا اگر ستوني به نام color داريم بايد مقادير آن بيان كننده نام ستون باشد مثلا نمونه هايي از جنس آبي، زرد ، قرمز و ... نه اينكه نام خانودگي شخص را هم در بر بگيرد. البته تمام اينها باعث نمي شود كه شما نتوانيد از نظر فيزيكي يك جدول براي نگهداري اين اطلاعات استفاده كنيد. در صورتيكه شما در نام گذاري جدول بتوانيد اسم با معنايي براي آن بيابيد ، مشكل منطقي آن هم بر طرف شده است.
همان طور كه دوستي هم قبلا اشاره كردند خوانايي پروژه بخصوص براي اشخاص ديگر نكته اي است كه نبايد به سادگي از آن عبور كرد.

mahan.2002
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:29 عصر
سلام
تعداد جداول بنظرم زیاد مهم نیست اون مهم استراتژی که برای برنامه در نظر میگیرد که باید ببینید در چه حالتی بهینه تر است .. درست اگر شما تعداد جداول تون شاید زیاد نباشه تسط تون به برنامتون بیشتر باشه ولی با این حال باید ببینید چه راهی برای مسئله تون بهترین حالت بوجود میاره و شما راحت تر می تونید برانامتون پیاده کنید.
موفق باشید.