PDA

View Full Version : حرفه ای: سوال مهم .... نحوه تولید یک عدد ۳ رقمی در طی یک روز !!!

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 13:56 عصر
با سلام

دوستان کسی میدونه چطوری میتونم حالت زیر رو تو PHP تولید کنم ؟

یه متغیری میخوام که شماره مشتری رو تو هنگام ثبت برام ثبت کنه ولی با شرایط زیر...
شماره مشتري: يك عدد سه رقمي مي باشد كه نشان دهنده ترتيب مراجعه مشتري به سامانه در يكروز مي باشد.

این ترتیب رو در طی روز چطوری میتونم ایجاد کنم !؟

منظور از این اینه که مثلا مشتری ۱ تا سقف نا محدود که شد دیگه در روز بعدی از ۱۱ شرو نشه دوباره از ۱ شروع بشه و ثبت شه.

کسی میتونه کمک کنه ؟

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 15:53 عصر
کسی نیست ؟؟؟ کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟

MostafaEs3
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 16:11 عصر
خب تاریخ رو با عدد توی دیتابیس ذخیره کن و هربار فراخوانی کن

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 16:20 عصر
نه تقریبا منظورمو متوجه نشدین...
میدونین چطوریه منظورم اینه که من هر روز میخوام هر کسی که میاد ثبت رو میزنه یه عدد براش ثبت بشه و این عدد در طول ۲۴ ساعت تغییر کنه مثلا به صورت زیر...

من الان میرم ثبت بزنم و لار اولم هست باید عدد ۱ رو تو دیتابیس ذخیره کنه...
حالا چند ساعت بعد میام یه ثبت دیگه میزنم باید شماره ۲ رو برام ثبت کنه درسته.؟

اما این حالت از ۱ تا فلان عدد رو میخوام محدود کنم در طول ۲۴ ساعت... مثلا اینطوری فرض کنید من در طول یک روز ۱۰۰ بار ثبت رو زدم و از ۱ تا ۱۰۰ برام تو دیتابیس ذخیره شد... حالا میخوام فردا دوباره این کار رو انجام بدم... ولی با این تفاوت که تو دیتابیس دیگه نره ۱۰۱ رو ثبت کنه میخوام دوباره از ۰ ثبت کنه... این حالت با کلید سازی ایندکس امکانش هست ولی محدودیت نمیشه داد بهش اینو در حالت معمولی لازم دارم ! هنگ کردم کسی فکری پکری نداره برامون ؟

MostafaEs3
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 16:32 عصر
خب مستر جون تاریخ فعلی رو توی دیتابیس ذخیره کن و کنارش عدد رو .. بعد هربار چک کن اگه مقدار تاریخ فعلی با تاریخی که توی دیتابیس بود فرق داشت یک مقدار جدید بزنه با تاریخ روز :لبخند:

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 16:34 عصر
:قهقهه: این چرا به فکر خودم نرسید ؟‌ :لبخند:

کار میکنم روش ۹۹٪ جواب میده ! متشکر مستر جونننن