PDA

View Full Version : راهنمایی برای نمایش صفحات سایت

skmr_ae
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 17:55 عصر
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میشه منویی طراحی کرد که با کلیک رو هر ایتم اون , صفحات سایت در همون صفحه لود بشن . یعنی مثلا مستر پیج سایت که ثابت باشه (منوهای دیگه در سایت) و لازم نباشه لینک به مثلا صفحه ثبت نام بشه . با کلیک رو ثبت نام همون جا یک جدول ثبت نام ظاهر بشه و یا لاگین همون جا تمامی محتوا پاک و جدول لاگین ظاهر بشه. کلا همه چیز در یک صفحه نمایش داده بشه
ممنون میشم کمکم کنید
یا یک نمونه برام بذارید
ممنون

hamid_shrk
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 22:05 عصر
ببینید برای اینکار میتونید از دو روش استفاده کنید.
در اصل یک روش با دو راهکار هست:
اون روش هم استفاده از پلاگین یا ساخت تب با جی کوئری هست که که اگه تو گوگل فقط سرچ کنید jquery tab plugin نمونه های زیادی رو میاره.
حالا راهکار ها هم اینه که یک : شما کل سایت رو تو یک صفحه درست کنید و تو تب های مختلف اینکار رو انجام بدید که خوب پیاده سازیش راحته اما عملا مدیریتش برای سایت های با بیش از 6 7 صفحه سخته و توصیه نمیشه.
راهکار دیگه اینه که شما صفحاتتون رو جدا جدا بسازید و از این "تب جی کوئری" استفاده کنید و به صفحات لینک بدید اما این کار رو با ajax انجام بدید تا از رفرش صفحه جلوگیری کنید و کاربر متوجه این رفرش نشه.
راستش من خودم راهکار دوم رو انجام ندادم تاحالا اما دیدم که انجام دادن خیلی ها و اگه تو تالار جی کوئری دنبالش باشید خیلی زود پیدا میکنید.
-----------
پ.ن : دوست عزیز من الگوریتم رو (هرچند ناقص و پر از ضعف فنی) عرض کردم ، شما هم اگه دنبال نتیجه بهتر هستید با توجه به الگوریتم خودتون کار رو انجام بدید و منتظر کد از طرف دوستان نباشید و خودتون تلاش کنید.

موفق باشید.

eyes_shut_number1
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 22:47 عصر
شما می توانی از jquery ajax استفاده کنی/... به این صورت که وقتی روی منویی کلیک میکنی اطلاعات به وسیله ajax میره به سرور و متن رو برات بر می گرونه
نمونه اون رو هم در این لینک میتونی ببینی http://api.jquery.com/jQuery.ajax/
همون طور که دوستمون گفت می توانی از تب هم استفاده گنی. اما تفاوتش تو این هست که تب اطلاعات را اول کامل لود می کنه و ممکن سرعتت پایین بیاد

d_derakhshani
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 10:41 صبح
راه دیگه ای هم هست. که صرفا جهت اطلاع داشتن می گم. از Frame استفاده کنید. وقتی رو هر آیتمی کلیک شد صفحه مربوطه رو در frame بار گذاری نمایید.

alonemm
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 16:47 عصر
راه دیگه ای هم هست. که صرفا جهت اطلاع داشتن می گم. از Frame استفاده کنید. وقتی رو هر آیتمی کلیک شد صفحه مربوطه رو در frame بار گذاری نمایید.

باسلام:

درقالب توصیه:
استفاده از فریم ها منسوخ شده و هم ارزش صفحه شما رو از نظر استاندارد w3 بی ارزش میکنه و حتی موتوهای جستجو مثل گوگل هم به این استانداردها اهمیت میدن در رتبه صفحه.

موفق باشید.

d_derakhshani
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 17:31 عصر
باسلام:

درقالب توصیه:
استفاده از فریم ها منسوخ شده و هم ارزش صفحه شما رو از نظر استاندارد w3 بی ارزش میکنه و حتی موتوهای جستجو مثل گوگل هم به این استانداردها اهمیت میدن در رتبه صفحه.

موفق باشید.
بله همینطوره. اما تمام پروژه های asp.net وب سایت نیستند، بلکه خیلی هاشون web application هستند. در نتیجه اینجا دیگه نه seo اهمیت داره نه موتور جستجو. درنتیجه استفاده از frame کار بسیار مقرون به صرفه ای خواهد بود

skmr_ae
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 23:20 عصر
بله همینطوره. اما تمام پروژه های asp.net وب سایت نیستند، بلکه خیلی هاشون web application هستند. در نتیجه اینجا دیگه نه seo اهمیت داره نه موتور جستجو. درنتیجه استفاده از frame کار بسیار مقرون به صرفه ای خواهد بود

سلام
ممنونم از همه دوستان
اما من نه اجاکس بلدم و نه جی کوئری:گریه::گریه::گریه:
خواهش میکنم نمونه ای چیزی برام بذارید:ناراحت::افسرده:
ممنونتون میشم کمکم کنید

alonemm
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 14:46 عصر

شما به این موضوع به شکل اینترنت نگاه نکنید بلکه مرورگرها هم در هر نسخه ای که بروز میشند از این استانداردها برای نمایش تگ ها پی روی میکنند و این باعث میشه بعضی تگ ها در نسخه های بعدی اصلا کار نکنه یا درست نمایش داده نشه.

موفق باشید.

d_derakhshani
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 15:42 عصر
در مورد web application ها مرورگر هم زیاد مطرح نیست. چون سازمان مربوطه یک مرورگر خاص رو به کاربرا ضابطه می کنه. اصولا ie6(که احتمالا کمی باورش سخته) اما بالای ie7 عموما استفاده نمیشه در سازمانها.
در کل مرورگر و یا مرورگرهای مختلف در این بحث زیاد مطرح نیست.
اما درکل Frame درحد اطلاع بوده. زیاد روش بحث نکنید.

alonemm
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 15:53 عصر
سازمان؟ کدوم سازمان رو میگید؟ من در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری چند پروژه انجام دادم نسخه IE هم 8 هست و کلا پروژه ها به صورت Cross Browser Compatibility پیاده میشود.

اما اینکه نوع مرورگر هم مشخص باشه نمیشه دلیل برای استفاده غیر استاندارد از تگ ها. معمولا پرژه هایی تحت وب نوشته میشند که نیازی به جز 1 مرورگر روی سیستم کاربر برای استفاده نباشه در غیر این صورت میشه به صورت برنامه های تحت شبکه پیاده سازی بشه.

d_derakhshani
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 16:55 عصر
سازمان؟ کدوم سازمان رو میگید؟سازمان رو اصلاح می کنم. سازمان ها. من با سازمانهای زیادی کار کردم. کمیته امداد ، تامین اجتماعی، خدمات درمانی، بهداشت محیط ، پست بانک، بنیاد مسکن و شهرسازی، بیمارستانها،دانشگاه های خاص، استانداری و شهرداری های بعضی از نقاط کشور ، کارخانه و ... . وقتی بحث از سازمان هست معمولا عموم مد نظر هست. نه اینکه فلان سازمان خاص. ممکنه در یک سازمانی اصلا بخوان از IE 9 استفاده کنن.

اما اینکه نوع مرورگر هم مشخص باشه نمیشه دلیل برای استفاده غیر استاندارد از تگ هامتوجه نمیشم چرا انقدر روی این موضوع بحث می کنید. تگ frame صرفا جهت اطلاع بوده.

در غیر این صورت میشه به صورت برنامه های تحت شبکه پیاده سازی بشه. یکی از دلایل اینکه از برنامه های تحت وب استفاده میشه در کنار مقید نبودن به سیستم کاربر، بحث نگهداری و بروز رسانی سیستم هست که در برنامه های تحت شبکه معضلیه.
بنده به شخصه حدود 1 سال و اندی هست که دیگه Asp.net استفاده نمی کنم. به دلیل اینکه اکثر پروژه های اجرایی web application هست که asp.net در مقابل silverlight در این زمینه ضعیفه. به جای برنامه های تحت شبکه استفاده silverlight بسیار مناسب تره. که هم مزایای برنامه های تحت وب رو داره و هم مزایای برنامه های تحت ویندوز. و همچنین کارایی و سرعت بیشتری رو در اختیار کاربر نهایی میزاره(با ایجکس میشه به سیلورلایت نزدیک شد(نه کامل، صرفا نزدیکی) اما با هزینه و زمانی بیشتر

alonemm
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 19:18 عصر
سازمان رو اصلاح می کنم. سازمان ها. من با سازمانهای زیادی کار کردم. کمیته امداد ، تامین اجتماعی، خدمات درمانی، بهداشت محیط ، پست بانک، بنیاد مسکن و شهرسازی، بیمارستانها،دانشگاه های خاص، استانداری و شهرداری های بعضی از نقاط کشور ، کارخانه و ... . وقتی بحث از سازمان هست معمولا عموم مد نظر هست. نه اینکه فلان سازمان خاص. ممکنه در یک سازمانی اصلا بخوان از IE 9 استفاده کنن.
متوجه نمیشم چرا انقدر روی این موضوع بحث می کنید. تگ frame صرفا جهت اطلاع بوده.
یکی از دلایل اینکه از برنامه های تحت وب استفاده میشه در کنار مقید نبودن به سیستم کاربر، بحث نگهداری و بروز رسانی سیستم هست که در برنامه های تحت شبکه معضلیه.
بنده به شخصه حدود 1 سال و اندی هست که دیگه Asp.net استفاده نمی کنم. به دلیل اینکه اکثر پروژه های اجرایی web application هست که asp.net در مقابل silverlight در این زمینه ضعیفه. به جای برنامه های تحت شبکه استفاده silverlight بسیار مناسب تره. که هم مزایای برنامه های تحت وب رو داره و هم مزایای برنامه های تحت ویندوز. و همچنین کارایی و سرعت بیشتری رو در اختیار کاربر نهایی میزاره(با ایجکس میشه به سیلورلایت نزدیک شد(نه کامل، صرفا نزدیکی) اما با هزینه و زمانی بیشتر

دوست عزیز من فقط در قالب نکته به شما عرض کردم اینجا هم تالار ASP.net هست و بحث ما ربطی به silverlight نداره میتونیم در مورد شیوه طراحی نرم افزار و نوع تکنولوژی های اون در یک پست دیگر در تالار مناسب گفتگو کنیم.

d_derakhshani
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 19:50 عصر
دوست عزیز من فقط در قالب نکته به شما عرض کردم اینجا هم تالار ASP.net هست و بحث ما ربطی به silverlight نداره میتونیم در مورد شیوه طراحی نرم افزار و نوع تکنولوژی های اون در یک پست دیگر در تالار مناسب گفتگو کنیم.

بله حرف شما متینه. من هم ب همین دلیل سعی کردم در دو خط تمومش کنم. در مورد گفتگو در زمینه تکنلوژی ها من خیلی خوشحال میشم که صحبت و گفتگویی باشه. از خود تکنو لوژی ها دات نت تا دانت با بقیه.

skmr_ae
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 09:42 صبح
بله حرف شما متینه. من هم ب همین دلیل سعی کردم در دو خط تمومش کنم. در مورد گفتگو در زمینه تکنلوژی ها من خیلی خوشحال میشم که صحبت و گفتگویی باشه. از خود تکنو لوژی ها دات نت تا دانت با بقیه.

سلام
ببخشید که بعضی ها مناظره گذاشتند و انگار نه انگار که من مبندی هنوز جوابم رو نگرفتم...

neda555
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 11:10 صبح
سلام
نمی دونم بشه یا نه که اطلاعات را در دیتا بیس نگه داشت بعد با کمک multiviewو datalist اطلاعات را نشون داد در همون صفحه البته برای تعداد صفحات کم

d_derakhshani
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 16:24 عصر
سلام
ببخشید که بعضی ها مناظره گذاشتند و انگار نه انگار که من مبندی هنوز جوابم رو نگرفتم...
جواب شما در پست هاي قبلي كاملا داده شده به همراه تمامي حالات ممكن(بهترين راه ايجكس هست). اگه شما ايجكس و جي كوئري كار نكرديد به معناي اين نيست كه جواب داده نشده، شما گفتيد چي جوري ميشه و دوستان هم گفتن به فلان طريق(حالا اينكه طريق شو بلد نيستيد يك مسئله ديگه و يك تاپيك ديگه اي هست). نميشه كه پست بزاريد كار نكرديد، يا ابتدا بريد دنبالش ياد بگريد و يا درخواست منابع بديد(اين ميشه يك سوال). نكته بعدي اينكه در پست شماره 3 منبع آموزش jquery لينكش داده شد. با اين توضيحات الان مشكل كجاست؟

skmr_ae
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 09:50 صبح
جواب شما در پست هاي قبلي كاملا داده شده به همراه تمامي حالات ممكن(بهترين راه ايجكس هست). اگه شما ايجكس و جي كوئري كار نكرديد به معناي اين نيست كه جواب داده نشده، شما گفتيد چي جوري ميشه و دوستان هم گفتن به فلان طريق(حالا اينكه طريق شو بلد نيستيد يك مسئله ديگه و يك تاپيك ديگه اي هست). نميشه كه پست بزاريد كار نكرديد، يا ابتدا بريد دنبالش ياد بگريد و يا درخواست منابع بديد(اين ميشه يك سوال). نكته بعدي اينكه در پست شماره 3 منبع آموزش jquery لينكش داده شد. با اين توضيحات الان مشكل كجاست؟

سلام
قصد جسارت نداشتم
فقط شما نمونه ای دارید که با کم و زیاد کردن کدها به نتیجه برسم؟؟ و لطف کنید بذارید؟
ممنون