PDA

View Full Version : سوال: مشکل در پیاده سازی چند لایه ؟؟؟

Fartaj
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 19:44 عصر
سلام خدمت دوستان

من تازه چند لایه رو شروع کردم اول یه سولوشن خالی که تو DAL رو تعریف کردم بعد یک پروژه دیگه بهش اضافه کردم که اون رو BLL گزاشتم و در نهایت یک پروژه از نوع وب با نام UI بهش اضافه کردم توی DAL , BLL رو به عنوان رفرنس اضافه کردم اما توی UI تا اد رفرنس رو می زنم و BLL رو انتخاب می کنم ارور می ده (عکسش رو گزاشتم ) فکر می کنم که ارور می گه این قبلا ثبت شده اما من تا حالا نتونستم اضافه بکنم در کل توی کد نویسی BLL شناخته شده است اما کد ثبت اطلاعات رو که می نویسم همچین اروری می ده :

CS0103: The name 'BLL' does not exist in the current context
86729

eyes_shut_number1
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 22:55 عصر
چرا هر کدام را یک پروژه تعریف کردی؟! شما می توانی کار سه تا لایه رو یا کلاس ها انجام بدی!

Fartaj
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 07:00 صبح
وقتی که جدول زیاد داشته باشم در حد 12 تا و بخوام برای هر کدوم یک کلاس داشته باشم شلوغ نمی شه فرض کنید یک پروژه جدی است شما چطور پیاده می کنید ممنون می شم اگه لطف کنید جواب بدید

d_derakhshani
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 11:04 صبح
چرا هر کدام را یک پروژه تعریف کردی؟! شما می توانی کار سه تا لایه رو یا کلاس ها انجام بدی!
اینکه از چند پروژه در یک سلوشن استفاده بشه کار اصولی هست. که یکی از مزایاش اینه که موجب میشه partial update به راحتی روی برنامه صورت بگیره.

وقتی که جدول زیاد داشته باشم در حد 12 تا و بخوام برای هر کدوم یک کلاس داشته باشم شلوغ نمی شه فرض کنید یک پروژه جدی است شما چطور پیاده می کنید ممنون می شم اگه لطف کنید جواب بدید
اول اینکه 12 جدول که زیاد نیست. خیلی خیلی کمه. دوم تعداد جدوال ارتباطی به تعداد پروژها نداره. کلا معماری چند لایه ارتباطی به ساختار دیتابیس نداره.

خطایی که گفتید میگه پروژه قبلا اضافه شده. یعنی در واقع شما الان هیچ مشکلی در این زمینه نداریدو و باید کد نویسی کنید. اگه مشکلی غیر از این دارید بگید

Saman Hashemi
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 11:44 صبح
بهترین کار همینه که هر کدام در یک پروژه تعریف بشه چون در پروژه های بزرگ میتونید خروجی هر لایه را تبدیل به وب سرویس کنید و پروژه روی چندین سرور توزیع کنید یا اینکه چند پروژه به صورت مشترک از لایه ها استفاده کنند...!

alonemm
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 17:11 عصر
سلام خدمت دوستان

من تازه چند لایه رو شروع کردم اول یه سولوشن خالی که تو DAL رو تعریف کردم بعد یک پروژه دیگه بهش اضافه کردم که اون رو BLL گزاشتم و در نهایت یک پروژه از نوع وب با نام UI بهش اضافه کردم توی DAL , BLL رو به عنوان رفرنس اضافه کردم اما توی UI تا اد رفرنس رو می زنم و BLL رو انتخاب می کنم ارور می ده (عکسش رو گزاشتم ) فکر می کنم که ارور می گه این قبلا ثبت شده اما من تا حالا نتونستم اضافه بکنم در کل توی کد نویسی BLL شناخته شده است اما کد ثبت اطلاعات رو که می نویسم همچین اروری می ده :

CS0103: The name 'BLL' does not exist in the current context
86729

باسلام:

برای رفع این مشکل 1 بار بروی Solution راست کلیک کنید و گزینه Clean Solution رو بزنید و سپس گزینه Rebuild Solution رو بزنید.

توضیح ساده:
با این عمل تمامی فایل های DLL مربوط به پوشه Bin و فایل های اجرایی حذف شده و دوباره ساخته مشند و به پروژه وب مورد نظر اضافه میشوند.

Fartaj
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 21:49 عصر
باسلام:

برای رفع این مشکل 1 بار بروی Solution راست کلیک کنید و گزینه Clean Solution رو بزنید و سپس گزینه Rebuild Solution رو بزنید.

توضیح ساده:
با این عمل تمامی فایل های DLL مربوط به پوشه Bin و فایل های اجرایی حذف شده و دوباره ساخته مشند و به پروژه وب مورد نظر اضافه میشوند.

دستتون درد نکنه خیلی لطف کدید ارور برطرف شد
دست دوستانم درد نکنه از اینکه رو این موضوع وقت گزاشتن و بحث کردند