PDA

View Full Version : سوال: خالی کردن بافر

kamkar
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 17:47 عصر
سلام
من عکسی رو از اسکنر اسکن می کنم و روی یک Image Box می ذارم و روی آدرس فیزیکی از هارد دیسک ذخیره می کنم
اما میخوام در همون فرم دکمه Delete بذارم تا فایل رو از هارد پاک کنه ، اما به دلیل اینکه تصویر فایل روی Image Box هست یا به عبارتی روی Ram یا همون حافظه قرار داره پاک نمیشه
چطور می تونم حافظه رو خالی کنم یا یه جوری این مشکل رو حل کنم؟

ممنون
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه:

ROSTAM2
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 18:02 عصر
یه تصویر پیشفرض به برنامت بده که اونو لود کنی بعد اونیکی رو حذف کنی
یا می تونی از این دستور استفاده کنی: ImageBox1.Image = Nothing

sinaone1
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 21:00 عصر
دوست عزیز روش لود کردن تصویرتون اشتباهه دنبال open safe image بگرد

kamkar
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 15:34 عصر
ممنون از راهنمایت
اما تصویر زمانی که اسکن میشه روی سی پی یو قرار می گیره و تا زمانی که برنامه بازه نمیشه تصویر رو حذف کرد. فکر نکنم به imagebox ارتباطی داشته باشه. چون تست کردم و جواب نگرفتم.

kamkar
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 15:36 عصر
لطفا بیشتر راهنمایی کنید
البته اگه امکان داره
سپاسگذارم

ROSTAM2
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 15:49 عصر
شما بفرمائید برای به نمایش درآوردن تصویر توی جعبه تصویر از چه دستور(ات)ی استفاده کردین شاید خدا خواست و ما بلد بودیم خو

sinaone1
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 20:39 عصر
دوست عزیز این اروری که داده داره می گه شما یه جایی فایل رو ذخیره کردید و بعد به روش نا صحیح اونو باز نمودید که خوب این مشکل رو پیدا کردید
شما از این راه رفتید و این اشتباهه

image = image.FromFile(somefilepath)

M.KH-SH
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 20:49 عصر
دوست عزیز شما زمان حذف تصویر فعلی بهتر هستش که یک تصویر حالا تصویر پیش فرض رو دوباره در picutrebox لود کنی و بعد از لود شدن اون تصویر قابل پاک شدن هستش

اگه تصویر اسکن شده به صورت باینری وارد برنامه میشه اون رو از روش memorystream ذخیره کن و وارد picturebox کن که مشکلی هم نخوری