PDA

View Full Version : سوال: به تحلیل ساده

lady64
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 20:05 عصر
همیشه تو دانشگاه و کتابا در مورد ارتباط جداول با کلید خارجی و اینکه وقتی یک رکورد از جدول parent حذف میشه میبایست رکورد مربوط به اون در جدول child هم حذف بشه گفته میشد.
من با پیروی از این ، با cascade این کار رو انجام میدادم و به نظرم کار خیلی درستی بود !!!
اما یه استادی میگفتن ، این منطق نباید لزوما همه جا پیاده بشه . بعنوان مثال وقتی کارمندی از اداره ای اخراج میشه ، لزومی نداره تمام مرخصی ها و ماموریت هاش هم حذف بشه ، چون شاید روزی برای گزارش گیری لازم بشه.
حالا میخوام بدونم این تحلیل توسط چه کسی باید انجام بشه ؟آخه مشتری خیلی از این موارد رو متوجه نمیشه و از طرفی یکی میگفت نباید مشتری زیاد وارد جزئیات بشه.
ممنون میشم یه توضیح کوچیک بدید

farhadfery
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 21:23 عصر
الا میخوام بدونم این تحلیل توسط چه کسی باید انجام بشه ؟آخه مشتری خیلی از این موارد رو متوجه نمیشه و از طرفی یکی میگفت نباید مشتری زیاد وارد جزئیات بشه.
ممنون میشم یه توضیح کوچیک بدید
:لبخندساده:
درود بر شما. بستگی داره به کار شما. نسخه کلی که نمی شه پیچید.
در مورد تحلیل هم به وسعت کار بستگی داره و اینکه تیم را جطور بستید. اگر کار کوچیکه و یه نفرید. کار خود شماست.

lady64
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 22:55 عصر
سوالم رو اصلاح کنم .اینکه تحلیل توسط چه کسی صورت میگیره درست نبود ، باید بگم تحلیل حذف کردن بر چه اساسی صورت میگیره ؟نتیجه ی گزارش ؟ نیاز مشتری ؟ موارد امنیتی ؟ سلیقه ؟:بامزه:
میخوام بدونم شما روشتون چیه؟ ارتباطات رو دیزاینی انجام میدید و ازcascade استفاده میکنید یا فقط با کلید خارجی از لحاظ مفهومی بین جداول ارتباط میدید و بصورت تک تک رکورد های جداول مرتبط رو حذف میکنید ؟آخه اون استاد میگفتن اصلا از روش حذف cascade استفاده نکنید.این درسته ؟
راستی آره ، اون شخصی که گفتن مشتری رو وارد جزئیات نکن ، شما بودید....:خجالت:

farhadfery
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 23:37 عصر
شما می خواهید چه کاری انجام بدید؟
تیبل ها و رابط ها را بفرمایید؟
نیازها تون را هم بگید.
-------------
یه کتاب هم معرفی کنم دوست داشتید بخونید:
Apress.Beginning.Database.Design.From.Novice.to.Pr ofessional.Jan.2007

djsaeedkhan
دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 23:53 عصر
سلام
منتا حالا سیستم های زیادی رو تا حد متوسط تحلیل کردم
میگم بستگی به نوع در خواست شما داره
ولی بصورت منطقی ما هیچ چیزی رو از دیتابیس پاک نمی کنیم. مگر اینکه زمانی احساس کنیم اطلاعات افزونگی دارن و بدون هیچ والد یا ریشه قرار دارن (نه جایی استفاده میشن و نه به جایی ارتباط دارن)
در برنامه اون هایی که فعال هستن رو استفاده می کنیم و اجازه نمایش بقیه رو نمیدیم. چون اینا جزو سوابق هستن . و اگر خیلی احتیاج به حذف کردن اون ها دارید اون ها رو در دیتابیس دیگری بصورت آرشیو قرار بدید.
معمولا در ساختار دیتابیس آبشاری ممکن است اگر والد رو حذف کنید در هیچ صورت به فرزندان آن دسترسی نداشته باشیدو هیچ وقت هم نشه به اون ها دسترسی پیدا کرد

lady64
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 21:02 عصر
سلام
منتا حالا سیستم های زیادی رو تا حد متوسط تحلیل کردم
میگم بستگی به نوع در خواست شما داره
ولی بصورت منطقی ما هیچ چیزی رو از دیتابیس پاک نمی کنیم. مگر اینکه زمانی احساس کنیم اطلاعات افزونگی دارن و بدون هیچ والد یا ریشه قرار دارن (نه جایی استفاده میشن و نه به جایی ارتباط دارن)
در برنامه اون هایی که فعال هستن رو استفاده می کنیم و اجازه نمایش بقیه رو نمیدیم. چون اینا جزو سوابق هستن . و اگر خیلی احتیاج به حذف کردن اون ها دارید اون ها رو در دیتابیس دیگری بصورت آرشیو قرار بدید.
معمولا در ساختار دیتابیس آبشاری ممکن است اگر والد رو حذف کنید در هیچ صورت به فرزندان آن دسترسی نداشته باشیدو هیچ وقت هم نشه به اون ها دسترسی پیدا کرد

چه جالب ! یعنی بعنوان تحلیل گر پروژه بودید؟ من خیلی دوست دارم قدرت تحلیلم بالا بره ، میشه بگید غیر از تجربه باید در چه راستایی مطالعه کرد ؟
چون اوایل، به خاطر تحلیل های نادرست خیلی اذیت شدم ، تا یه جایی پیش میرفتم و بعد دوباره برمیگشتم عقـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــب !!!:ناراحت:

farhadfery
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 22:54 عصر
من که کتاب معرفی کردم.:لبخندساده: برای شروع خوبه.

lady64
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 07:24 صبح
ممنون آقای farhadfery . در مورد این هم که فرمودید ، تیبل ها و جداول رو بگم ، هدفم بصورت موردی نبود . تا حدودی جوابم رو گرفتم . ممنون از پاسخگوییتون