PDA

View Full Version : هجرت از دلفی به جاوا در نرم افزار های مالتی مدیا؟؟؟

seyed_27
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 12:43 عصر
بسمه تعالی
بنده در تولید نرم افزار های مالتی مدیا که ترکیبی از فلش و دیتا بیس و ... هست کار میکنم

آیا این امکان وجود داره که این فعالیت های فوق الذکر رو در جاوا انجام بدم
این فعالیت ها رو تا کنون با دلفی و گرافیکش رو با فلش انجام میدادم
لطفا راهنمایی کنید آیا در جاوا امکان پذیر و مقرون به صرفه هست یا خیر ، چون شنیدم در جاوا برای یک کار کوچک باید کلی کد بنویسیم ولی در دلفی با سه خط همون کار رو میشه انجام داد
در مورد جایگزین فلش چی پیشنهاد می کنید که جاوا پشتیبانیش کنه

(چه نسخه ای رو انتخاب کنم Java EE یا Java SE یا Java FX یا .....
لطفا راهنمایی کامل بفرمائید و بفرمائید این نسخه ها چه تفاوتی باهم دارند؟)
با تشکر

seyed_27
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 13:56 عصر
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

seyed_27
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 14:18 عصر
برو بچه های جاوا ، مدیران ارشد و .... چرا رومتون فعال نیست
کسی چرا جواب نمی ده؟؟؟

Beginner2013
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 14:37 عصر
بیش تر برنامه های مالتی مدیایی که من دیدم(شایدم همشون) از رو سیدی اجرا میشن و نصب و اینها نمی خوان.اما در جاوا باید jvm رو رو سیستم کاربر نصب کنید. از این جهت دلفی بهتره.البته ورژنای قدیمیی jvm نسخه پرتابل هم داره ولی برا نسخه های جدیدش من ندیدم.اما همونطور که می دونید با دلفی می تونید برنامه های فلش بیس پرتابل و استند الون رو به راحتی درست کنید.

چون شنیدم در جاوا برای یک کار کوچک باید کلی کد بنویسیم ولی در دلفی با سه خط همون کار رو میشه انجام داد
بعضیا جاوا رو بدون ide کار میکنن به نظرم به خاطر این این حرف میزنن والا تاجایی که من می دونم جاوا سطح بالاتر از دلفیه.
اگه خواستید جاوا کار کنید SE برا کارتون مناسبه.

چرا رومتون فعال نیست
متاسفانه جاوا طرافدار زیادی تو ایران نداره.بخاطر همین منم ولش کردم.

سوداگر
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 15:12 عصر
1) در جاوا کتابخانه ی قدرتمندی به نام JAVA3D وجود دارد که از نظر کارهای گرافیکی فوق العاده است. کتاب هنرکده ی جاوا 3D هم به زبان فارسی ترجمه شده. بنابر این من نیازی به ادغام تکنولوژی فلش و جاوا نمی بینم.(میتوانید کلمه ی JAVA3D رو در گوگل تصاویر، جستجو کنید)

2) از جاوا برای پروژه های نسبتا بزرگ استفاده میشه (به غیر از J2ME) و انفرادی کار کردن کمی مشکل به نظر میرسه (به خاطر وسیع بودن تکنولوژی های مورد استفاده در یک پروژه)
================================================== ================================================== =

چه نیازی داشتید که دلفی برآورده نکرد و به جاوا روی آورده اید؟!

BORHAN TEC
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 15:27 عصر
اگر برنامه هایی با ظاهر گرافیکی قوی می خواهید داشته باشید چرا از FireMonkey که در دلفی XE2 وجود داره استفاده نمی کنید. من خودم شخصاً رابط های کاربری بسیار حرفه ای را دیده ام که با FireMonkey درست شده اند و به جرآت می توانم بگویم که ساخت چنین رابط های گرافیکی فوق العاده ای در حال حاظر به غیر از Delphi و C++‎ Builder در هیچ محیط دیگری امکان پذیر نیست.:متفکر:
اگر هم شخصاً می خواهید از فلش استفاده کنید(همانطور که به احتمال زیاد خودتان بهتر از من می دانید) می توانید از کامپوننت های F-In-Box استفاده کنید که نیازی به نصب فلش هم نداشته باشید.
من هم تا به حال زیاد به فکر مهاجرت از دلفی به محیط های دیگر افتاده ام ولی آخرش به این نتیجه رسیده ام که همون دلفی (در اکثر موارد) از همشون بهتره!:لبخند:

همایون افشاری
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 15:31 عصر
تنها برتری دلفی به جاوا به نظر من سرعت اجرای بهترشه.
جاوا برای جنبه های مختلف برنامه نویسی (گرافیکی - محاسباتی - بانک اطلاعاتی - وب و ...) راه حل داره و روی تمام زیرساخت ها هم قابل اجراست.
الان ide های خیلی زیادی هم برای برنامه نویس جاوا وجود داره که می تویند استفاده کنید.
در مورد مالتی مدیا بسته به نوع پروژه می شه از امکانات مختلف استفاده کرد.
اگه منظور شما از مالتی مدیا رو خوب فهمیده باشم فلش واقعا گزینه خیلی خوبیه.
برای لایه های کار با داده و دیتابیس هم می تونید از جاوا استفاده کنید. یکی از مزایای استفاده از جاوا قابلیت انتقال بالای اونه.

متاسفانه جاوا طرافدار زیادی تو ایران نداره.بخاطر همین منم ولش کردم.
به نظر من جاوا یکی از پرطرفدارترین هاست مخصوصا توی دانشگاهها و محیط های تحقیقاتی

سوداگر
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 16:47 عصر
به نظر من جاوا یکی از پرطرفدارترین هاست مخصوصا توی دانشگاهها و محیط های تحقیقاتی
ما که فقط تالارهای جاوا رو میبینیم چه خارجی چه داخلی خلوت شدن http://www.askdin.com/images/smilies/Small/vamonde.gif

همایون افشاری
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 15:23 عصر
ما که فقط تالارهای جاوا رو میبینیم چه خارجی چه داخلی خلوت شدن http://www.askdin.com/images/smilies/Small/vamonde.gif
در مورد تالارهای خارجی مطمپنید؟
به نظر شما خلوت شدن تالارها توی ایران نشانه کم طرفدار شدن جاواست؟

سوداگر
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 15:26 عصر
در مورد تالارهای خارجی مطمپنید؟
به نظر شما خلوت شدن تالارها توی ایران نشانه کم طرفدار شدن جاواست؟

http://barnamenevis.org/showthread.php?284206-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%8A-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7 ادامه ی این بحث انحرافی :لبخند:
از سطح سوال و جوابها متوجه میشم نه چیز دیگه.
فروم های خارجی هم www.daniweb.com رو میبینم و بقیه سایتها که بیشتر مقالاتشون مال 7-8 سال پیشه

همایون افشاری
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 15:35 عصر
سوال منو جواب ندادی!

seyed_27
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 15:43 عصر
اینکه فرمودید جاوا در تمام سطوح جواب میده
برای من که بیشتر مالتی مدیا و دیتابیس کار میکنم چطور؟
نمونه کارهایی رو میتونید معرفی کنید؟
سایت هایی برای سمپل وجود داره؟
و اینکه ide های زیادی وجود داره میشه بهترینشو معرفی کنید . یکی eclipse رو معرفی کرده بود من windows 7 32bit کار میکنم لینک دانلودش رو ممکنه بگذارید و سایتهایی که سمپل های مناسب در ضمینه های مختلف داشته باشه
و اینکه فرمودید se کار کنم - فرقش با دیگرون چیه لطفا بیشتر توضیح بدید

rainyboy1
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 16:10 عصر
لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه که اگه بخوام به جای جاوا واسه اندروید تو دلفی برنامه نویسم از کجا باید شروع کنم دلفی xe2 دارم ولی جایی واسه ساخت برنامه اندروید نداره ios داره ولی اندروید نه . آپدیت هم نکردم اگه آپدیت ۴ دلفی رو نصب کنم درست میشه؟ متاسفانه هرچی هم جستجو کردم چیزی پیدا نکردم. ممنون میشم کتابی یا سایتی در این مورد بهم معرفی کنید . ممنون . ببخشید اگه جای نامناسب پست زدم

همایون افشاری
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 13:21 عصر
در مورد کار با دیتابیس که به راحتی می تونید از جاوا استفاده کنید، در واقع شما می تویند اون کارهایی که با دلفی انجام می دادید رو با جاوا انجام بدید.
از ide جاوا eclipse ، netBeans و inelliJ idea واقعا خوب هستن (من شخصا eclipse رو ترجیح می دم)
جاوا سه نسخه me (برای موبایل ) se (برای app های معمولی و متوسط) , ee برای نرم افزارهای بزرگ و سازمان مقیاس معرفی کرده.
برای دانلود eclipse هم فقط همین کلمه رو جستجو کنید دیگه !!!! (eclipse متن بازه)

سوداگر
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 15:49 عصر
برای کار با پایگاه داده از Hibernate (http://www.google.com/search?hl=fa&client=opera&hs=nk1&rls=en&channel=suggest&q=%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7+hibernate+%DA%86%DB%8C% D8%B3%D8%AA&oq=%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7+hibernate+%DA%86%DB%8C %D8%B3%D8%AA&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=serp.3...141432.143059.0.143902.0.0.0.0.0.0.0 .0..0.0...0.0.PL_LQGIDMVY) استفاده میشود برای دانلود نمونه کد و خود API ها به سایت http://www.hibernate.org/ مراجعه کنید. IDE هم که دوستمون درست فرمودند. معمولا از eclipse استفاده میشه.
موفق باشید

سوداگر
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 15:53 عصر
لطفا یه نفر منو راهنمایی کنه که اگه بخوام به جای جاوا واسه اندروید تو دلفی برنامه نویسم از کجا باید شروع کنم دلفی xe2 دارم ولی جایی واسه ساخت برنامه اندروید نداره ios داره ولی اندروید نه . آپدیت هم نکردم اگه آپدیت ۴ دلفی رو نصب کنم درست میشه؟ متاسفانه هرچی هم جستجو کردم چیزی پیدا نکردم. ممنون میشم کتابی یا سایتی در این مورد بهم معرفی کنید . ممنون . ببخشید اگه جای نامناسب پست زدم
تا اونجایی که از اخبار مطّلع هستم، نسخه ای که آخر تابستان امسال ارائه خواهد شد، قابلیت برنامه نویسی برای گوشیهای اندروید را خواهد داشت. فعلاً از جاوا و Flash cs5 استفاده میشه

همایون افشاری
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 16:01 عصر
برای کار با پایگاه داده از Hibernate (http://www.google.com/search?hl=fa&client=opera&hs=nk1&rls=en&channel=suggest&q=%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7+hibernate+%DA%86%DB%8C% D8%B3%D8%AA&oq=%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7+hibernate+%DA%86%DB%8C %D8%B3%D8%AA&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=serp.3...141432.143059.0.143902.0.0.0.0.0.0.0 .0..0.0...0.0.PL_LQGIDMVY) استفاده میشود
به نظر من برای پروژه های معمولی نیاز نیست خودتون رو درگیر hibernate کنید. خود sdk دارای امکانات مناسب هست.

seyed_27
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 13:51 عصر
1- در دلفی و اکثر زبان های شی گرا کامپننت ها و ابرارهایی رو ادر اختیار میگذاره که به راحتی میتونید براشون کد بنویسید مثلا bottom , checkbox , scroolbar , .....در جاوا چطور میشه از اونا استفاده کرد مثلا در همون eclips ی که فرمودید
2- منظورم از سایتی که سمپل آماده داشته باشه ٰ سمپل های مختلف در زمینه های مختلف بود نه فقط دیتابیس ٰ مثلا کار با عکس ٰ فرم ها و .....

سوداگر
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 16:18 عصر
1-
2- منظورم از سایتی که سمپل آماده داشته باشه ٰ سمپل های مختلف در زمینه های مختلف بود نه فقط دیتابیس ٰ مثلا کار با عکس ٰ فرم ها و .....
http://www.javalearner.com/examples.htm
http://www.jdbc-tutorial.com
شروع جاوا (http://www.javabeginner.com/)

دنیای جاوا (و Qt) با بقیه زبونها یه خورده فرق داره و دیر بهش عادت میکنید. توصیه می کنم اول چند تا پروژه ی خیلی کوچک بنویسید، بعد سراغ پروژه ی دسکتاپ و کار با پایگاه داده بروید.
موفق باشید

همایون افشاری
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 20:33 عصر
به طور کلی ایجاد GUI در مهندسی نرم افزار تا حدودی چالش برانگیزه !
به هر حال شما باید آشنایی نسبی با جنبه های مختلف یه زبان داشته باشید و این طوری که بخواید یه دفعه مثلا بخش گرافیکو توش شروع کنید به نتیجه نمی رسید.
به خصوص در مورد جاوا که نمودار یادگیری توی آن خیلی شیب کمی داره.
توصیه دوستمون Dezfoul خیلی مفید بود.

leonard
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 20:56 عصر
به طور کلی ایجاد GUI در مهندسی نرم افزار تا حدودی چالش برانگیزه !
به هر حال شما باید آشنایی نسبی با جنبه های مختلف یه زبان داشته باشید و این طوری که بخواید یه دفعه مثلا بخش گرافیکو توش شروع کنید به نتیجه نمی رسید.
به خصوص در مورد جاوا که نمودار یادگیری توی آن خیلی شیب کمی داره.
توصیه دوستمون Dezfoul خیلی مفید بود.
البته به نظر من بهتر است با محیط گرافیکی و با کمک ابزاری کامل مثل netbeans کارو شروع کرد و به کمک دساینر کدهای رو تولید کرد و به مرور با با ساختار وکلاسهای مختلف جاوا آشنا شد
اینطوری ذهن بهتر با جاوا درگیر میشه من خودم اینطوری بهتر یاد میگیرم

rainyboy1
سه شنبه 16 خرداد 1391, 03:59 صبح
در مورد کار با دیتابیس که به راحتی می تونید از جاوا استفاده کنید، در واقع شما می تویند اون کارهایی که با دلفی انجام می دادید رو با جاوا انجام بدید.
از ide جاوا eclipse ، netBeans و inelliJ idea واقعا خوب هستن (من شخصا eclipse رو ترجیح می دم)
جاوا سه نسخه me (برای موبایل ) se (برای app های معمولی و متوسط) , ee برای نرم افزارهای بزرگ و سازمان مقیاس معرفی کرده.
برای دانلود eclipse هم فقط همین کلمه رو جستجو کنید دیگه !!!! (eclipse متن بازه)

جاوا یعنی دردسر . دلفی یه چیز دیگس واقعا :دی